امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آقای گل جام جهانی برزیل: رویاهایم به حقیقت پیوسته است
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، کلمبیا پس از سه دوره پشت سر هم یعنی در سال‌های 1998،1994و1990 که در جام جهانی حضور یافت امسال پس از 16 سال غیبت در جام جهانی 2018 با ستاره‌های خود حضور یافت.

جیمز رودریگز بازیکن جوان و 22 ساله کلمبیا که به تازگی به باشگاه رئال مادرید پیوسته است، در جام جهانی درخشش خیره‌کننده‌ای داشت.

او توانست با زدن 6 گل عنوان آقای گل جام جهانی را تنها در 5بازی به خود اختصاص دهد، فیفا به همین بهانه مصاحبه فصلی را با این بازیکن خوش آتیه ترتیب داد.

** شما 6 گل به ثمر رساندید آیا این گل‌ها مورد علاقه شما بود؟

من تمام 6گل را دوست دارم، همه آن‌ها هم بودند چرا که به تیم‌مان کمک کردند و هر کدام از آن‌ها ویژگی خاص خودشان را داشتند، زیرا گل به ثمر رساندن مسابقه‌ای این چنینی مانند (جام جهانی) بی‌نظیر است.

** اولین گل شما برابر اروگوئه به عنوان یکی از زیباترین گل‌های جام جهانی شناخته شد، پس از آن چندبار این گل را دیدید؟

20بار، گل بسیار خوبی بود،‌من همیشه در تمرینات چنین گل‌هایی را تمرین می‌کنم، یک بار در برابر ژاپن گل زیباتر و کلاسیک‌تر از این را به ثمر رساندم،‌ اما ان گل هم دوست داشتم.

** به خاطر غیبت رادمال فالکائو در کلمبیا سرمربی ترس زیادی داشت، اما شما در خط حمله برجسته‌تر از آن چیزی که بود ظاهر شدید نظرتان در این باره چیست؟

زمانیکه او (فالکائو) در تیم قرارداد، این مسئولیت را بر عهده دارد و ما نیز همیشه او را کمک می‌کنیم و یاری می‌رسانیم، او بازیکن بسیار مهمی برای ما محسوب می‌شد و گل‌های زیادی برای ما به ثمر رسانده است من هم سعی می‌کنم این کار (به ثمر رساندن گل) را به خوبی انجام دهم.

در بازی برابر برزیل داوید لوییز (مدافع برزیل) شما را دلداری داد و از هواداران خواست که شما را مورد تشویق قرار دهد در آن لحظه دقیقا چه چیزی به شما گفت؟

رویایی من این بود که در جام جهانی به مرحله نیمه نهایی یا نهایی راه یابیم و سعی کردم این روحیه را حفظ کنم کاری که هر بازیکنی انجام انجام می‌دهد. اما چیزهای است که هیچوقت نمی‌توان از آن گذشت و فراموش کرد.

** وقتی که آلمان آن طور با برزیل بازی کرده برزیلیها متحمل آن شکست تحقیرآمیز شدند شما پشیمان نشدید برزیل را شکست دهید؟

خیر این فوتبال است و هر روز متفاوت است ممکن است یک روز خوب باشید و روز دیگر اینطور نباشید تنها نکته‌ آنها ارزش خود را از دست دادند مسئله‌ای که گاهی اوقات و ممکن است برابر هر کسی یا تیمی رخ دهد.

** آیا فکر می‌کنید آلمان شایستگی قهرمانی جام جهانی 2014 را داشت؟

آلمان یک تیم قوی و استثنایی است این تیم بازیکنان فوق‌العاده‌ای در ترکیب خود دارد من فکر می‌کنم 4 تیم برتر جهانی استحقاق حضور در این جایگاه را داشتند.

** آیا شما از آخرین حضور کلمبیا در جام جهانی 1998 چیزی به یاد می‌آورید.

من چیزهای بسیار کوتاه و مختصری از جام جهانی 1998 به یاد دارم.

آرزوی تمام ما و کشورمان حضور در جام جهانی برزیل بود و تاریخ‌ساز شدن در این کشور که خوشبختانه توانستیم به آن برسیم.

آیا پس از حذفتان از جام جهانی این رقابتهای را دنبال کردید و آیا توماس ولر و لیونل مسی را برای رقابت با خود رصد کردید من سعی نکردم این مسائل را دنبال کنم و می‌دانستم این مسئله کفش طلا و آقای گلی جام گلی جام جهانی را به خود اختصاص می‌دهم که کسب این افتخار و عنوان برای من به رویایی بود که به حقیقت پیوست.

** کجا این جایزه ارزشمند خود را نگه خواهید داشت؟

فکر می‌کنم در منزل و جایی که برای همیشه در کنار آن بمانم.

انتهای پیام/

پاسخ
سپاس شده توسط: