امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش طرز تهیه آش مانتی مخصوص افطار
روش تهیه:

1. برنج و بلغور
را از شب قبل خیس می‌کنیم و ابتدا برنج را با آب می‌‌جوشانیم تا کمی پخته شود. بلغور را اضافه می‌کنیم، چندجوش که خورد، می‌پزد. حالا سبزی، آب گوشت وعدس را اضافه کرده، زردچوبه و پیاز سرخ شده را با کمی روغن زیتون گرم می‌کنیم و داخل آش می‌ریزیم. نمک و فلفل آش را اندازه کرده و اجازه می‌دهیم تا کمی بجوشد و جا بیفتد.

2. برای آماده کردن مانتی، تخم‌مرغ، آرد، نمک و روغن‌زیتون را با هم ورز می‌دهیم تا خمیری یکدست حاصل شود. خمیر را به قطر سه میلی‌متر پهن می‌کنیم و به شکل مربع‌های کوچک 3×3 می‌بریم. گوشت چرخ‌کرده و پیاز رنده شده، پیاز سرخ شده و ادویه‌جات را با هم مخلوط می‌کنیم و به اندازه یک نخود از مایه گوشتی روی خمیرهای بریده شده گذاشته، به شکل مثلث تا می‌زنیم و به شکل هلالی دور خودش می‌پیچیم.

3. مانتی‌های آماده شده را به مدت سه دقیقه داخل حجم زیادی از آب که درحال جوشیدن است، می‌ریزیم و آبکش می‌کنیم سپس مانتی‌ها را داخل آش می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم طعم مواد به خورد یکدیگر برود. حالا آش حاضر است.
[عکس: 0.506738001404294929_taknaz.jpg]
مواد لازم :
برنج یک پیمانه، معادل 200 گرمبلغور گندم یک پیمانه، معادل 200 گرم سبزی آش500 گرم عدس پخته شده300 گرم آب‌ گوشت یا مرغیک لیتر آب یک لیتر زردچوبه یک قاشق چای‌خوریپیاز سرخ شده سه قاشق غذاخوری

مواد لازم برای تهیه مانتی:
آرد300 گرم نمکیک‌دوم قاشق چای‌خوریتخم مرغسه عدد روغن زیتون3 قاشق غذاخوری گوشت چرخ‌کرده 200 گرم ادویه‌جات دلخواه (زردچوبه، کاری، پودرسیر) از هرکدام یک قاشق چای‌خوری پیاز رنده شدهیک عدد، متوسط پیاز سرخ شده دو قاشق غذاخوری
آرامش چیست  ؟
نگاه به گذشته و شکر خدا
نگاه به اینده و  اعتماد به خدا
نگاه به اطراف و جستجوی خدا
نگاه به درون و دیدن خدا
لحظه  هایت سر شار از بوی خدا  . . .
پاسخ
سپاس شده توسط:
Heart 
تاحالانشنیده بودم.غذای کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟mara
زندگی به من آموخت چگونه اشک بریزم ولی اشک نیاموخت چگونه زندگی کنم تو به من آموختی چگونه دوستت بدارم ولی نیاموختی چگونه فراموشت کنم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
نخوندمشTongue
ولی زهرایی تو که اشپز قهاری هستی بپز به منم بدهTongue
من از اون دسته دخترام ک وقتی از خواب بیدار میشم...شیطون میگه اخ اخ باز این بیدار شد
پاسخ
سپاس شده توسط:
مرسی باید خوشمزه باشه [عکس: tongue.gif]
قلبم ایستاد.!
به تماشــای رفتنت...

پاسخ
سپاس شده توسط:
ببخشید این آش برای کجاست؟[عکس: xcvl.gif]
[عکس: 60206296981884050397.gif]
پاسخ
سپاس شده توسط:
به نظر خوشمزه میاد به شرطی که مانتیشو حذف کنیم Tongue
ماهی مـُرده آب میخواهد چه کار ؟!
گاهی برای مهربانی هم دیر است ...!
پاسخ
سپاس شده توسط:
آخر مشخص نشد مخصوص کدوم شهر ه؟Huh
دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
شمعداني باغچه مان گل از گلش شکفته بود...
پاسخ
سپاس شده توسط: