امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش نقاشی روی پارچه
وقتی پارچه ای رو نقاشی می کنیم دیگه طرحش پاک نمیشه.(البته پاک میشه ولی زمان می بره)
اول برای شروع کار باید رنگ های اکرولیکی تهیه کنین که مارک های زیادی داره. جایی که من رفتم خرید فقط 2 مدل داشت که من مارک titi رو گرفتم)
(((دوباره نوشت بعد از یک سال:
اصلا این مدل رنگ خوب نیس همین titi. مارک خوب بگیرین. دوستم میگه مارک repin TEXTILE خوبه یه کاربر گل هم گفته مارک ماریس. نمی دونم والا! هر چی خودتون صلاح می دونین.))))[عکس: Image03791.jpg]
بعد از رنگ , باید بریم سراغ قلم مو!
قلمو به نظر من حتما 0000 (چهار صفر ) و 000( سه صفر خونده می شه ) مارک رهاورد حتما باشه! و یه قلم موی معمولی دیگه هم حتما بگیرین.
0000 خیلی ظریفه و برای ریزه کاری هاتون به درد می خوره.
خب حالا رنگ و قلم مو داریم , باید یه پارچه یا لباس یا .... فراهم کنیم تا بتوننیم روش بکشیم. من یه تاپ داشتم که البته از مدل کشی هس و به سختی روش کشیدم ولی خواستم نشون بدم که میشه رو هر پارچه ای بکشیم!
[عکس: Image03661.jpg]
خب قبل از شروع باید یه پالت داشته باشیم برای اینکه رنگ ها مونو اونجا بریزیم. ولی من خودم چون نداشتم از سر شیشه نوشابه و آب معدنی و دوغ استفاده کردم! :)
خب بریم سراغ نقاشی مون!
اول طرح مونو انتخاب می کنیم و به وسیله کاربن ( اگه زرد باشه بهتر ) انتقالش می دیم به پارچه.
[عکس: Image03681.jpg]
[عکس: Image03701.jpg]
ببخشید عکس بد افتاده!
خب حالا موقع رنگ کردن!
قبل از رنگ کردن باید یه نکته ای رو حتمـــــــــــــــا بگم و اونم اینکه حتما زیر کارتون یه روزنامه یا یه پارچه دیگه بذارین تا کثیف کاری نشه. اینم دقت کنین که اگه لباس رو نقاشی می کنین , بین لباس باید چیزی بذارین که به اون طرف لباس نرسه!
من تو یه سر ششیشه یه ذره رنگ ریختم, و با همون قلمویی که کار می کردم چند قطره آب هم قاطیش کردم. یا می تونین 2-3 قطره با انگشت تون توش اب بریزین.
وقتی رنگ تونو درست کردین شروع می کنین به رنگ کردن طرح.
[عکس: Image03711.jpg]
خب من اینجا بدنشو اول رنگ کردم با قلم موی 000 , بعد رفتم سراغ خالاش! و بعد هم چشماش.
[عکس: Image03731.jpg]
وقتی رنگ آمیزی تون تموم شد , دور تا دور کارتونو خیلی آروم با قلم موی 0000 دور گیری می کنین. من کل بدنشو با مشکی دور گیری کردم ولی مثلا خالاشو با قهوه ای.
و اینم طرح خوشگل مون.
[عکس: Image03761.jpg]
[عکس: Image03771.jpg]
حالا می ذاری طرح مون کاملا خشک شه(مثلا یه روز ) و بعد اتو می کنین. به این صورت که اول پشت طرح رو اتو می کنیم و بعد خود طرح رو.
و اینم یادتون باشه که قبل از اتو یه پارچه دیگه ای روی کارتون بذارین و بعد اتو کنین!
و یه نکتــــــــــــــــه خیلی مهم!
موقع رنگ کرن خیلی خیلی مواظب باشین چون اگه رنگی بریزه روی لباستون دیگه پاک نمیشه!
موفق باشین.
پاسخ
سپاس شده توسط:
لوازم مورد نياز
1.رنگهاي پارچه (سبز زيتوني، زرد، قهوه اي، سفيد، بنفش، قرمزهندي، اکر)
2.پالت تخم مرغي
3. قلم موهاي سرگرد0و4و6
[عکس: 13657865535.jpg]
1.ابتدا طرح مورد را روي پارچه ي دلخواه منتقل کنيد. براي انتقال طرح، ابتدا طرح را روي کاغذ کشيده و زير پارچه بگذاريد و با کاربن خياطي و مداد طرح را منتقل کنيد. اگر بافت پارچه شما تور يا ساتن باشد ابتدا بايد زير سازي کنيد، تا مواد به زير پارچه نفوذ نکند (با ماده ي زمينه سطح را پر مي کنيم؛ ماده زمينه =2واحد اورينت +1واحد DM5)تا بتوانيد کاملا طرح را رنگ آميزي کنيد.
[عکس: 13657865522.jpg]
2.بعداز پرکردن طرح با ماده زمينه سطح محلي که مي خواهيد نقاشي کنيد را با قلم موي شماره 2 و ماده زمينه را کاملا خشک شود را روي سطح به شکل دوراني و يک نواخت بزنيد و کاملا پر کنيد، سپس بگذاريد وقتي خشک شدند شروع به سايه زدن مي کنيم، براي ساختن رنگ لاله ها 2واحد قرمز، 1واحد قهوه اي، 1واحد بنفش را با هم مخلوط کرده و با قلم موي شماره 4 از لبه ي کار شروع به رنگ آميزي کنيد وقتي لبه ي گلها را با رنگ ها پرکرديد، مقداري سفيد به آن اضافه کنيد. قلم مو را به صورت چرخشي حرکت دهيد تا رنگها کاملا با هم مخلوط شود و در سطح پارچه يکنواخت شود.
[عکس: 13657865533.jpg]
3.در مرحله بعد براي تيرگي نهايي يا قسمتهاي تيره ي کار مقداري به رنگ پايه قهوه اي اضافه کنيد و با قلم موي شماره صفر قسمتهاي تيره ي گلبرگ را رنگ کنيد.
4.براي رنگ آميزي ساقه گلها از ترکيب رنگهاي (سبز 2واحد+زرد 1واحد+اکر 1واحد)را با هم ترکيب کرده و با قلم موي شماره ي 4شروع به رنگ آميزي کنيد. در لبه هاي کناري از رنگ پايه اي که ساختيد را گذاشته و براي روشني هاي سايه به رنگ پايه 3واحد اکر+2واحد سفيد اضافه کنيد تا روشن تر شود و به صورت چرخشي رنگ را با هم در سطح گل مخلوط و يکنواخت کنيد.
[عکس: 13657865534.jpg]
5.براي برگهاي گلهاي لاله از رنگ هاي سبز 3واحد+قهوه اي 1واحد+قرمز 1واحد را درون پالت با هم ترکيب کنيد. سپس با قلم موي شماره 6شروع به رنگ آميزي برگها کنيد. در قسمتهاي روشن به رنگ پايه خود سفيد و زرد اضافه کرده و با حرکت چرخشي شروع به رنگ آميزي کنيد.تا لبه هاي روشن برگ برجسته تر ديده شود.

پاسخ
سپاس شده توسط: