امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا ما جرأت این رفتار را داریم؟!
***** معلمان خاطی باید تنبیه شوند ! *****

خانم معلم پس از یکی دو بار آموزش درس ، از شاگردانش پرسید : چه کسی متوجه نشده است ؟
سه نفر از شاگردان دستشان را بالا بردند . معلم گفت : بیایید جلوی تخته و چوب تنبیه خود را از کیفش بیرون درآورد .
همه دانش آموزان جا خوردند و متعجب و ترسان به خانم معلم نگاه می کردند . معلم به یکی از سه دانش آموز گفت : پسرم این چوب را بگیر و دو بار به کف دست من بزن . دانش آموز متعجب پرسید : به کف دست شما بزنم ؟ به چه دلیل ؟
معلم گفت : پسرم مطمئنا" من در تدریسم موفق نبودم که شما متوجه درس نشدی . به همین دلیل باید تنبیه شوم .
دانش آموز اول دوبار به دست معلم زد و معلم از درد سوزش دستش ، آهی کشید و چهره اش برافروخته شد .
نوبت نفر دوم شد . دانش آموز دوم که گریه اش گرفته بود به معلم گفت : خانم معلم ! به خدا من خودم دقت نکردم و یاد نگرفتم . من دوست ندارم با چوب به دست شما بزنم . از معلم اصرار و دانش آموز انکار !
دیگر ، تمامی دانش آموزان کلاس به گریه افتاده و از بازیگوشی های گاه و بيگاه داخل کلاس ، هنگام درس دادن معلم شرمسار بودند .
از آن روز دانش آموزان کلاس از ترس تنبیه شدن معلمشان جرأت درس نخواندن نداشتند .

این داستان مصداقی برای مسئولین مملکت است که در حوزه ای اگر خطایی از مخاطبین حوزه انها سر زد خود را باید تنبیه نموده تا الگویی برای رسیدن به جامعه سالم باشیم.

اگر در اداره ای کم کاری شد به جبران آن، رئیس خود تمام کارهای عقب افتاده را از کارمندان گرفته و شخصا انجام دهد.

اگر در بانکی کلاهبرداری و یا اختلاس صورت پذیرفت مدیر مربوطه خود را تنبیه نموده و تنزل شغل دهد.

اگر در حوزه فرهنگی کاستی از سوی مردم و یا متمولیان وجود داشته باشد دولتمردان مربوطه استعفا دهند.

اگر در حوزه امنیتی و انتظامی بر مردم اجحافی شد فرماندهان انتظامی به همین دلیل به حبس اختیاری روند.

اگر در حوزه قضایی خطایی صورت گرفت قاضی استعفا داده و رئیس شعبه خود را مکافات کند.

والبته همه اینها با تبلیغ و اطلاع رسانی مناسب همراه باشد.

عجب مدینه فاضله ای خواهد شد.
"مهربانی" مهمترین اصل "انسانیت" است .
اگر کسی از من کمک بخواهد یعنی من هنوز روی
زمین ارزش دارم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
با این جمله مخالفم : اگر در اداره ای کم کاری شد به جبران آن، رئیس خود تمام کارهای عقب افتاده را از کارمندان گرفته و شخصا انجام دهد.

این کارو بکنه اونوقت کسی به کارا نمیرسه میگن بزار مدیر انجام بده راس میگما ملت پررو تر از این حرفان xcvl
پاسخ
سپاس شده توسط:
خانوم معلم عزیزخیلی قشنگ بود ممنون ، ولی اگه زمان ما همچین معلمی بود
یا ما دانشمند می شدیم و یا معلممون از ناحیه دست معلول می شد .Tongue
ابر و باد و مه و خورشید و فلک یک شعر است / هر نسیم حرم کرب و بلا را عشق است.
پاسخ
سپاس شده توسط: