امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثر مرکب (1)
Thumbs Up 

مجله پنجره خلاقیت - ترجمه لطیف احمد پور: اگر طی 5 سال آینده، هیچ چیزی در زندگی تان تغییر نکند، آیا به نظرتان اشکالی ندارد؟

آیا فردی هستید که اهدافش را در زندگی تعیین می کند؟ آیا معمولا در ابتدای هر سال اهدافی را برای خودتان تعیین می کنید؟ اگر نه، چرا؟

اگر در سال آینده به دنبال نتایج متفاوتی هستید، خواهان انجام چه تغییراتی در اعمال فعلی تان هستید؟

[عکس: 437182_903.jpg]

مدارک و شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد انتظارات شما از آینده تان، در حقیقت آینده تان را خلق می کند. معمولا مردم تقریبا به جایی می رسندکه خودشان انتظار دارند. این موضوع کاملا منطقی و معقول به نظر می رسد، بنابراین زمانی را صرف تعیین انتظارات مشخص و با ارزشی کنید که زندگی تان را معنادارتر خواهند کرد.

اگر برای زندگی تان یک برنامه مکتوب ندارید، این موضوع هماننرانندگی با اتومبیلی بدون فرمان است. بهترین روش برای پیشگویی و پیش بینی آینده، خلق آن است. تردید و تصمیم گیری نکردن، بزرگترین سارق فرصت هاست.

موفقیت: تحقق تدریجی اهداف با ارزش یا هدف، رویایی است در یک چارچوب زمانی. اهداف کوچک و جزیی برای خودتان در نظر نگیرید، آنها هیچگونه قدرت جادویی برای جنبش در آوردن روح انسان ها ندارند. (دنیل برنهام)

به دانشگاه اتومبیل بپیوندید. اگر سالانه 25 هزار مایل را با سرعت متوط 46 مایل بر ساعت رانندگی کنید، در واقع این زمان برابر با زمانی است که یک دانشجوی متوسط در کلاس سپری می کند. پس سوال این است که شما در آن زمان چه می کنید؟ می توانید به فایل های صوتی آموزنده یا الهام بخش گوش کنید و موفقیت تان را دگرگون کنید.

هرگز متکی به موفقیت های قبلی تان باقی نمانید. همیشه استعدادهای پنهانی و پتانسیل بالقوه تان را پرورش دهید. (دنیس ویتلی)

بخش اول: ارزیابی زندگی فعلی

الف) رویارویی با واقعیت

هیچگونه پاسخ اشتباه، نمره، درجه بندی یا حتی تعبیر و تفسیر متفاوت از پاسخ هایتان وجود ندارد. با خودتان صادق و روراست باشید، حتی اگر پاسخ صادقانه تان کمی خجالت آور یا دردناک باشد. به یاد داشته باشید که هیچ کس دیگری پاسخ های تان را نمی بیند و این که هرگز با فریب خودتان به موفقیت دست نمی یابید.

به جمله هایی که در ادامه می آیند، از «یک» تا «پنج» نمره بدهید؛ هر چه نمره بیشتری بدهید، به معنی موافقت بیشتر شما با آن جمله است.

روابط و خانواده:

- هر هفته حداقل 10 ساعت از زمان مفیدم را با خانواده اتم سپری می کنم.

- هر هفته حداقل یک بار با دوستانم دور هم جمع می شویم.

- در زندگی ام هیچ کسی نیست که کاملا او را نبخشیده باشم.

- در یادگیری اینکه چگونه می توانم همسر، والد یا دوست بهتری باشم، فعالانه متعهد هستم.

- فعالانه دنبال راه هایی هستم که به پیشرفت و موفقیت دوستان و خانواده ام کمک کنم.

- وقتی در روابطم با دیگران تعارض هایی به وجود می آید، من مسئولیت کامل آن را به عهده می گیرم.

- من با تمام کسانی که با آنها زندگی یا کار می کنم، 100 درصد صادق و روراست هستم.

- تعهد دادن به دیگران و همچنین محترم شمردن این تعهدات برایم آسان است.

- وقتی به کمک نیاز دارم، به راحتی اعتراف می کنم و دائم دنبال کمک های دیگران هستم.

نمره کل:

وضعیت جسمانی

[عکس: 437184_381.jpg]

- هفته ای حداقل سه بار تمرینات قدرتی انجام می دهم.

- هفته ای حداقل سه بار تمرینات قلبی - عروقی انجام می دهم.

- هفته ای حداقل سه بار تمرینات کششی یا شبه یوگا انجام می دهم.

- در طول یک روز عادی، بیش از یک ساعت تلویزیون تماشا نمی کنم.

- هر روز صبحانه (نه فقط قهوه) می خورم.

- هرگز فست فود نمی خورم.

- هر روز حداقل 30 دقیقه از وقتم را خارج از خانه سپری می کنم.

- هر شب حداقل 8 ساعت بدون اختلال می خوابم.

- هر روز بیش از یک نوشیدنی کافئین دار نمی نوشم.

- هر روز حداقل 8 لیوان آب می نوشم.

نمره کل:

کسب و کار

- برنامه هر روز را در روز قبل اش تنظیم می کنم.

- اهدافم مکتوب هستند، آشکارا ابراز و به طور منظم بازبینی می شوند.

- من عاشق کارم هستم و هر روز از اینکه بیدار شوم و کارم را انجام دهم، لذت می برم.

- من دائم انباشته از احساس رضایت و خوشنودی درباره کارم هستم.

- من دائم نقاط قوت و ضعف تخصصم را بهبود می بخشم.

- اگر می توانستم، کارم را بدون گرفتن دستمزد نیز انجام می دادم.

- هر روز به موقع به خانه و کنار خانواده ام می رسم.

- شغل/ کسب و کار فعلیم، پتانسیل واقع گرایانه دستیابی به همه اهداف مالیم در سال آینده را دارد.

- شغل/ کسب و کار فعلیم، پتانسیل واقع گرایانه دستیابی به همه اهداف مالیم در 10 سال آینده را دارد.

- شغل/ کسب و کار فعلیم، به من احساس معناداری می دهد چرا که تغییر مثبتی را در زندگی دیگران ایجاد می کند.

نمره کل:

وضعیت مالی

[عکس: 437181_270.jpg]

- من یک بودجه دخل و خرج کاملا مفصل دارم و کاملا به آن وفادار هستم.

- من یک سبد مالی متنوع و به صورت حرفه ای طراحی شده دارم.

- هر ماه حداقل 10 درصد از درآمد ماهانه ام را پس انداز می کنم.

- بدهی کارت اعتباری من صفر است.

- من یک حساب پس انداز برای تامین کامل مخارج ام در مدت شش ماه دارم، که از آن برداشت نمی کنم.

- احساس می کنم کاملا با توجه به ارزشم پاداش می گیرم.

- من یک وصیت نامه کامل و به روز دارم.

- من برای زمانی که اتفاقی برایم رخ دهد، بیمه و برنامه مالی مورد نیاز خانواده ام را فراهم کرده ام.

- من یک برنامه بازنشستگی دقیق دارم که کاملا منطبق بر چیزهایی است که برای زندگیم بعد از بازنشستگی آرزو دارم.

- من به خوبی متناسب با درآمدم زندگی می کنم و هرگز پولم را بدون تدبیر خرج نمی کنم.

نمره کل:

مسائل معنوی

[عکس: 437180_763.jpg]

- من خودم را شخصی معتقد و با ایمان می دانم.

- هر روز حداقل 20 دقیقه را به نیایش و تفکر در مورد زندگی ام اختصاص می دهم.

- اشخاصی که با من تعامل دارند، من را به عنوان یک شخص معتقد و با ایمان می دانند.

- من یک رابطه معنوی شخصی با خداوند دارم.

- هر روز اعتقادات معنویم را بررسی می کنم.

- نماز می خوانم و روزانه به دعا و نیایش می پردازم.

- هر روز اعتقادات معنوی ام را آموزش می بینم.

- من کاملا در تطابق و موافقت با اعتقادات معنوی ام زندگی می کنم.

- من به طور ثابت از نیروی معنویم برای کمک به حل مشکلاتم استفاده می کنم.

- من به طور ثابت از نیروی معنویم برای کمک به دیگران استفاده می کنم.

نمره کل:

مسائل ذهنی و روانی

[عکس: 437185_702.jpg]

- هر روز حداقل 30 دقیقه را به مطالعه یک مطلب آموزشی یا الهام بخش اختصاص می دهم.

- هر روز حداقل 30 دقیقه را به شنیدن یک فایل صوتی آموزشی یا الهام بخش اختصاص می دهم.

- من کاملا در جریان اخبار جدید صنعت مربوط به شغلم قرار می گیرم.

- هر روز اطلاعات آموزشی مربوط به عرصه کاریم را جستجو می کنم.

- من مربی دارم که به او اعتماد دارم.

- همه دوستان من تاثیر مثبت و سازنده ای در زندگیم دارند.

- هرگز به شایعات نمی پردازم.

- هر روز اهداف اصلی ام را مرور می کنم.

- هر روز چیزهایی را که برای شان قدردان و سپاسگزار هستم، مرور می کنم.

- همیشه به درخواست ها و الزام هایی که با اهداف و ارزش های اصلی من همخوانی ندارند، جواب رد می دهم.

نمره کل:

سبک زندگی

- من غیر از محیط کار، سرگرمی هایی دارم که هفته ای حداقل سه بار از آنها لذت می برم یا در آنها شرکت می کنم.

- ماهانه حداقل دو بار در رویدادها و همایش های فرهنگی (مثلا کنسرت، موزه، تئاتر) شرکت می کنم.

- سالانه حداقل یک بار به تعطیلات می روم و در آن مدت، ارتباط های شغلیم را کاملا کنار می گذارم.

- هر چقدر که بخواهم می توانم به خانواده ام زمان اختصاص دهم.

- هر چقدر که بخواهم می توانم به دوستانم زمان اختصاص دهم.

- دائم در جستجوی ماجراجویی، امتحان چیزهای جدید و خلق تجربیات گوناگون هستم.

- احساس می کنم در روز هم برای کارهایی که باید انجام دهم و هم برای کارهایی که دوست دارم انجام دهم، زمان کافی وجود دارد.

- هر روزم را به بهترین نحو ممکن سپری می کنم.

- هر روز زمانی را به رویاپردازی اختصاص می دهم.

- من در لحظه حال زندگی می کنم.

نمره کل:

ب) چرخ زندگی

مفهوم چرخ زندگی از یک مفهوم به کار گرفته شده توسط شرکت بین المللی انگیزه موفقیت (SMI) اقتباس شده است. برای تعیین وضعیت تعادل در زندگی فعلی تان، نمره های تان را جمع کنید و آنها را روی چرخ زیر علامت بزنید. از مرکز چرخ شروع کنید و از راهنمای زیر برای تعیین وضعیت فعلی تان استفاده کنید. سپس نقاط به دست آمده همجوار را به هم متصل کنید و سپس خواهید دید که چرخ زندگی شما چقدر متعادل است. اگر انحرافات جدی یا نقاط مسطحی در آن وجود داشته باشد، متوجه می شوید که چرا چرخ زندگی تان به آن یکنواختی و آرامی که آرزویش را دارید، نمی غلتد.

راهنما: نمره 10-6 = 2 دندانه، نمره 15-11 = 3 دندانه، نمره 20-16 = 4 دندانه، نمره 25-21 = 5 دندانه، نمره 30-26 = 6 دندانه، نمره 35-31 = 7 دندانه، نمره 40-36 = 8 دندانه، نمره 45-41 = 9 دندانه، نمره 50-46 = 10دندانه.

برای ستون خانواده و روابط نمره مشابهی را ثبت کنید.

ادامه دارد...

دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
شمعداني باغچه مان گل از گلش شکفته بود...
پاسخ
سپاس شده توسط: