امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احتمال بازگشت [color=#ff0000]سینم[/color] ا‌های مردمی به جشنوار
#1
 ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
 
احتمال بازگشت سینم ا‌های مردمی به جشنوار
دبیر و سخنگوی انجمن سینم اداران کشور از اقدامات لازم در جهت بازگشت سینم اهای مردمی به چرخه اکران جشنواره، آغاز فروش بلیت برای ایام جشنواره، ارایه بسته‌های حمایتی جدید به سالن‌داران و نیز بازگشت سینم اها به سطح ۲ مشاغل خبر داد.
خبرگزاری ایلنا: دبیر و سخنگوی انجمن سینم اداران کشور از اقدامات لازم در جهت بازگشت سینم اهای مردمی به چرخه اکران جشنواره، آغاز فروش بلیت برای ایام جشنواره، ارایه بسته‌های حمایتی جدید به سالن‌داران و نیز بازگشت سینم اها به سطح ۲ مشاغل خبر داد.
محمدرضا صابری (سخنگوی انجمن سینم اداران) با اشاره به بازگشایی مجدد سینم اها در شهرهای زرد و آبی گفت: ما در جلسه‌ای که هفته گذشته در خدمت آقای انتظامی و شورای صنفی نمایش بودیم هم این موضوع را مطرح کردیم که تنها راه برون‌رفت از این حالت ورشکستگی سینم ا این است که باید فیلم خوب اکران کنیم. تا زمانی که شاهد اکران فیلم خوب نباشیم هیچ اتفاقی برای رونق سینم ا نمی‌افتد. آقای انتظامی هم این موضوع را پذیرفتند که حمایت از سینم ادار تنها با اکران فیلم خوب می‌تواند اتفاق بیفتد.
[عکس: 2520091_328.jpg]
وی با اشاره به جلسه امروز شورای صنفی نمایش گفت: در جلسه امروز مقرر شد بسته‌های حمایتی از سوی سازمان سینم ایی به سینم اداران تعلق بگیرد که محتوای این بسته حمایتی هفته آینده اعلام می‌شود که فکر می‌کنم این بسته‌ها باعث می‌شود تهیه‌کنندگان و پخش‌کنندگان برای اکران فیلم‌هایشان ترغیب بشوند و سینم اها از حالت رکود و تعطیلی خارج شوند.
وی در ادامه گفت: در تابستان بسته حمایتی ارشاد از اکران اینطور تعریف شده بود که تمام فروش فیلم‌ها در سینم اها به سینم ادار تعلق می‌گرفت و پول صاحبان آثار و پخش‌کننده‌ها را سازمان سینم ایی پرداخت می‌کرد. بسته حمایتی جدید محتوای متفاوتی دارد که امیدواریم با اعلام آن در هفته آینده رونق به سینم اها بازگردد.
صابری درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر و امکان نمایش‌های مردمی با توجه به کاهش آمار بیماری کرونا در شهر تهران گفت: ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که این اتفاق بیفتد. این یکی از دغدغه‌های سازمان سینم ایی است که بتواند با قانع کردن ستاد ملی مبارزه با کرونا سینم اها را از گروه ۳ مشاغل به گروه ۲ بیاورد. چون سینم اها تا امروز تمامی موارد اعلامی از سوی وزارت بهداشت را رعایت کردند و امیدواریم در چند روز آینده این اتفاق با مساعدت و تصمیم‌گیری ستاد مبارزه با کرونا بیفتد و سینم اها در سطح ۲ مشاغل به فعالیت‌هایشان ادامه دهند تا با نارنجی شدن شهرها به خاطر شیوع کرونا سینم اها تعطیل نشوند.
وی در ادامه گفت: یکی از بهترین تصمیم‌هایی که سازمان سینم ایی در دوران گرفت برپایی جشنواره فیلم فجر است. چون در روزهای مبارک دهه فجر یک جشن ملی در کشور برگزار می‌شود که می‌تواند به شور و شوق و رونق سینم ا نیز کمک کند. در همین رابطه و با صحبت‌هایی که انجام شد به احتمال زیاد این اهتمام از سوی برگزارکنندگان جشنواره و سازمان سینم ایی وجود دارد که سینم اها نیز در نمایش مردمی فیلم‌های جشنواره حضور داشته باشند. پیشنهاد انجمن سینم اداران این بود که با رعایت پروتکل‌ها نمایش‌های مردمی اتفاق بیفتد چون ابهت جشنواره به نمایش‌های مردمی آن است و امیدواریم ظرف ۲ – ۳ روز آینده سینم اهای مردمی جشنواره هم اعلام شود.
وی افزود: منتهی تصمیم گرفته شد که بلیت فروشی تنها از طریق سمفا صورت بگیرد و برای آنکه ازدحام در جلوی گیشه نباشد و بر اساس ظرفیت ۵۰ درصد سالن‌های سینم ا بلیت‌ها فروخته شود و نگرانی‌ای از بابت شیوع بیماری کرونا نباشد بلیت‌فروشی در گیشه انجام نشود و تنها از طریق آنلاین این اتفاق بیفتد.
صابری در پایان افزود: امیدواریم با نمایش‌های مردمی جشنواره هم به رونق سالن‌های سینم ا کمک شود و هم این اطمینان خاطر را به مخاطبان سینم ا بدهیم که می‌توان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی سالن‌های سینم ا نیز روشن بماند. همچنین تصمیم‌گیری برای سهم فروش سینم اها در زمان جشنواره هم بر اساس همان فرمول قدیمی است و ۵۰ درصد به صاحبان آثار و ۵۰ درصد به سینم اداران تعلق می‌گیرد.
       ا‏میدوارم برای حال خوبتون محتاجِ بودن هیچ آدمی نباشید
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
1 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
♥صنم♥ (۲۲-۱۰-۹۹, ۰۶:۲۲ ق.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان