امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ادعای تازه در پرونده قتل پیرمرد ثروتمند
 ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴

ادعای تازه در پرونده قتل پیرمرد ثروتمند

روزنامه شرق: مردی که متهم است دوستش را با همدستی فردی به قتل رسانده، هرچند در ابتدا اعتراف کرده ‌بود برای سرقت دست به این جنایت زده اما حالا مدعی شده چون مقتول با زنان دیگر ارتباط داشت، تصمیم به قتل گرفته ‌است.
در ساعت ٢١ روز پنجم تیرماه امسال، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ یک فقره کشف جسد در یک واحد آپارتمانی در خیابان فاطمی اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری در محل و بررسی‌های اولیه مشخص شد پیرمردی ٨٠ساله که تنها زندگی می‌کرد، به قتل رسیده و تمامی اموال و مدارک داخل گاوصندوق خانه‌اش نیز سرقت شده است.
با آغاز تحقیقات، کارآگاهان به تحقیق از خدمتکار مقتول پرداختند که این شخص در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مدتی است به‌عنوان خدمتکار به منزل مقتول رفت‌وآمد دارم و به همین علت، دسته‌کلید خانه وی را در اختیار دارم و بعدازظهر هر روز برای انجام کارهای خدماتی از قبیل نظافت، دادن غذا و... به خانه مقتول می‌رفتم و در روز کشف جسد نیز طبق روال همیشگی، در ساعت ٢٠ به خانه مقتول رفتم. ابتدا تصور کردم که مقتول در حال استراحت است، اما پس از مدتی، زمانی که از وی خبر نشد، برای دادن دارو به داخل اتاق خواب رفتم و در آنجا بود که متوجه شدم سرش از ناحیه پیشانی شکسته و رشته‌ای پلاستیکی نیز به ‌دور گردن ش پیچیده شده است که به او نزدیک شدم و پس از بازکردن رشته پلاستیکی چندین‌بار صدایش کردم اما مقتول نفس نمی‌کشید.
با توجه به نتایج اولیه به‌دست‌آمده در پرونده، کارآگاهان قصد تحقیقات از اعضای خانواده مقتول را داشتند که اطلاع پیدا کردند تمامی اعضای خانواده مقتول در خارج از کشور زندگی می‌کنند و مدت‌ها پیش، وی به تنهایی به ایران بازگشته است. در ادامه، کارآگاهان موفق به شناسایی فردی به نام کاوه شدند که مقتول به‌واسطه اعتمادی که به او داشت، کلید خانه‌اش را در اختیار وی قرار داده بود و کاوه نیز به‌واسطه دوستی با مقتول، به او سرکشی می‌کرد. در تحقیقات بعدی کاوه در اظهاراتی عنوان کرد که چند روز قبل از کشف جسد وی به همراه اعضای خانواده و تعدادی از بستگانش، برای گردش و تفریح به شمال کشور رفته بود. تحقیقات بعدی دراین‌باره نیز صحت اظهارات وی را تأیید کرد.
با توجه به سرقت تمامی اسناد و مدارک متعلق به املاک متوفی به ارزش تقریبی پنج ‌میلیارد تومان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول پیش از مرگ خود اقدام به انتقال محضری اسناد به نام کاوه کرده و این شخص تنها کسی است که از مرگ مقتول، منتفع می‌شود. با توجه به دلایل به‌دست‌آمده درخصوص انگیزه احتمالی جنایت، کارآگاهان به تحقیقات گسترده‌ای درخصوص کاوه پرداخته و به نحوه ارتباط او با یکی از کارگرانش به نام کریم مشکوک شدند که بنا بر تحقیقات صورت‌گرفته مشخص شد که کاوه، حمایت مالی ویژه‌ای از کریم انجام داده است.
در نهایت کریم ناچار به اعتراف شد و گفت: «طرح و نقشه اصلی جنایت توسط کاوه كشيده شده بود و قرار بود پس از ارتکاب جنایت ١٥‌ میلیون تومان به من پرداخت کند اما زمانی‌ که نتوانست این مبلغ را یکجا پرداخت کند، قرار شد حقوق ماهانه من را به میزان ٣٠٠‌ هزار تومان افزایش دهد». متهم درخصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت: «کلید در ورودی ساختمان و آپارتمان را کاوه در اختیار من گذاشت و تمامی اطلاعات لازم درخصوص محل گاوصندوق، محل نگهداری کلید گاوصندوق، زمان خواب و استراحت مقتول را به صورت کامل در اختیارم گذاشت.
پس از مشخص‌شدن زمان جنایت، کاوه به همراه خانواده‌اش از تهران خارج شد و به شمال رفت و من نیز در ساعت ١٤ روز پنجم تیرماه با اطلاع از اینکه مقتول پس از خوردن دارو در حال استراحت است، به خانه‌اش رفتم و او را کشتم. با توجه به اعترافات صریح کریم درخصوص آمریت کاوه در جنایت، کارآگاهان اداره دهم اقدام به دستگیری کاوه کردند. کاوه نیز اعتراف کرد که در این قتل آمریت داشته ‌است. با صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به شعبه ١٠ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و کریم با توجه به درخواست اولیای‌ دم به قصاص و کاوه به حبس محکوم شد. م
دتی بعد فرزندان مقتول از قصاص قاتل پدرشان گذشت کردند و کریم به حبس محکوم شد اما اولیای ‌دم از کاوه گذشت نکرده بودند تا اینکه چند روز پیش آنها از کاوه نیز اعلام گذشت کردند. کاوه روز گذشته پای میز محاکمه رفت و این‌بار ادعای جدیدی را مطرح کرد. او مدعی شد آنچه او را مصمم به قتل کرده، پول نبوده ‌است. کاوه در ادعایی ثابت‌نشده گفت: مقتول با زنان زیادی ارتباط داشت و من هم به خاطر فساد اخلاقی‌اش دستور قتل او را دادم. با پایان جلسه رسیدگی قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.‌
از یهـ جاییـ بهـ بعدـ اگر نریـ خـــــری !
پاسخ
سپاس شده توسط: