امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از فضائل امیرالمؤمنین علیه السلام چه میدانیم؟
❁﷽❁

قال رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم :

لا یعذب الله هذا الخلق الا بذنوب العلماء الذین یکتمون فضل علی بن ابیطالب علیه السلام .

( دمعة الساکبة ص 82 )

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند :

خداوند متعال مردم را معذب نمی کند مگر به سبب گناهان علما ، آن علمایی که از بیان فضائل و مناقب علی بن ابیطالب علیه السلام خودداری می نمایند .
تصویرقشنگیست که در صحنه ی محشر مادورحسینیم(ع) و بهشت است که مات است!
پاسخ
سپاس شده توسط:
قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم :

ان الله جعل لاخی علی فضائل لاتحصی کثرة ، فمن ذکر فضیلة من فضائله مقرا بها غفرالله له ما تقدم من ذنبه و ما تأخر ، و من کتب فضیلة من فضائله لم تزل الملائکة تستغفر له ما بقی لذالک المکتوب رسم ، و من استمع الی فضیلة من فضائله غفرالله ذنوبه التی اکتسبها بالاستماع و من نظر الی کتاب من فضائله غفرالله له ذنوبه التی اکتسبها بالنظر .

(ینابیع المودة حافظ القندوزی حنفی صفحه 121 )

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند :

حضرت حق برای برادرم علی علیه السلام فضائلی را قرار داده است ، که غیر قابل شمارش است .

هر کس فضیلتی از فضائل علی علیه السلام را بیان کند و بدان معترف باشد پروردگار گناهان آینده و گذشته اش را می آمرزد

و هر کس یکی از فضائل علی علیه السلام را بنویسد تا زمانیکه از آن نوشته اثری باقی است ملائکه برای نویسنده طلب آمرزش می نمایند .

و هرکس مناقب علی علیه السلام را بشنود ، خداوند گناهانی را که از راه گوش انجام داده است را می بخشد .

و هرکس به نوشته ای از فضائل علی علیه السلام نگاه کند خداوند متعال گناهانی که از راه چشم مرتکب شده است را می آمرزد .

پاسخ
سپاس شده توسط:

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم :

النظر الی علی عبادة و ذکره عبادة و لا یقبل الله ایمان عبد الا بولایته و البرائة من اعدائه .

( ینابیع المودة حافظ القندوزی حنفی صفحه 121 )

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند :

نگاه کردن به علی عبادت است و یاد علی عبادت است ، و ایمان بنده پذیرفته نمی شود مگر با دوستی و ولایت پذیری علی علیه السلام و بیزاری جستن از دشمنان علی علیه السلام .

پاسخ
سپاس شده توسط: