امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اظهارنظرهاي ستاره‌هاي سابق در ارتباط با نامزدها توپ طلا
Rainbow 
قبل از مراسم توپ طلا

در آستانه برگزاري مراسم اهدا جوائز توپ طلا سايت فيفا به بررسي اظهار نظرهاي بزرگان فوتبال در ارتباط با نامزدان اين دوره پرداخته است.
به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري فيفا، مراسم اهداي جايزه توپ طلا فردا در زوريخ سوئيس برگزار مي شود از بين ستاره هائي چون کريستيانو رونالدو و ليونل مسي و آندره اينيستا ، يک بازيکن به عنوان برنده سال 2012 جايزه توپ طلا معرفي خواهد شد.

به همين منظور سايت فيفا در گزارشي به بررسي اظهار نظر و گفته‌هاي بزرگان دينيا فوتبال در ارتباط با توانائي هاي اين سه ستاره پرداخته تا به نوعي به تصميم گيري ها کمک کند.

اين گزارش به شرح زير است:

*کريستيانورونالدو
-کارلوس کي روش: پرتغال يک تيم ملي دارد به نام کريستيانورونالدو يک دسته بازيکن که به دنبال او مي دوند.

-اميلينوبرتراگوئنو: کريستيانو يک پديده است. نحوه بازي او بي نظير است. او بازيکني است که هر روز مي خواهد بهتر از ديروز باشد. او بلند پرواز است و توانايي خارق العاده اي براي گلزني داردو حتي در رختکن هم تاثير زيادي روي بازيکنان مي گذارد. او همانند اريک کانتونات او به طور قطع يکي از سرمايه هاي مادي محسوب مي شود.

-رودگوليت: همان اتفاقي که براي بکهام مي افتد براي کريستيانو رونالدو نيز به وقوع مي پيوندد. مردم از آن ها انتقاد مي کنند چرا که هر دو بسيار زيبا هستند. اما به نظر من رونالدو ايده آل است. او سريع است قدش بلند است و ضربان سر بسيار قوي دارد. من مي گويم کريستيانو رونالدو پديده فوتبال است.

-فرگوسن: او بازيکن باور نکردني است ما بازيکنان خوبي داريم اما به طور قطع رونالدو بهترين آن هاست و قابل مقايسه نيست او استعداد ذاتي دارد.

-ديئگو مارادونا: رونالدو مدتهاست که براي کسب عنوان بهترين بازيکن جهان مي جنگد او مي خواهد بازيکناني چون مسي را شکست دهد و تلاش او بي نظير است. او در پرتغال خوب بازي نمي کرد اما پس از سه يا چهار بازي در ليگ هاي بزرگ او ناگهان درخشيد و حالا سوپر استار است.

*آندرس اينيستا:
-بوريس بکر: به طور قطع اينيستا بايد توپ طلا را بگيرد. بازي کردن و گل زدن در بارسلونا کار راحتي نيست. او حتي در تيم ملي کشورش نيز در سطحي بسيار عالي بازي مي‌کندبه نظر من او همانند پله، مارادونا و زيدان است. اينيستا در اسپانيا نشان داده که در ليست بهترين بازيکن جهان است و به همين علت من او را در رتبه‌اي بالاتر از مسي و رونالدو مي بينم.

-داويد سيلوا: نمي دانم چرا آن قدر که در ارتباط با نامزدهاي ديگر صحبت مي شود در ارتباط با اينيستا خبري نيست. اما اگر از من بپرسند برايم کامل واضح و روشن است که آندرس اينيستا شماره يک در جهان است. او توانسته در زمين جادو کند و بسيار تاثيرگذار باشد. او با توپ به واقع جادو مي کند.

-لوئيس فرناندر: من دوست دارم اينيستا توپ طلا را ببرد. او به خاطر خلاقيتش در بارسلونا و اسپانيا لياقت دريافت اين جايزه را بيشتر از هر کس ديگري دارد. او مداوم موقعيت گل زني ايجاد مي کند و مي داند چه موقع بايد گل بزند.

-سرجيو راموس: اينيستا احترام مرا در زمين بر مي انگيزد او در زمين هم چون جادوگري شگفتي مي آفريند و هيچ کس نمي تواند بهتر از او آن چه او انجام مي دهد را انجام دهد. او تنها کسي است که بايد توپ طلا را بگيرد.

-خوان رومن: من اينيستا را نگاه مي کنم و در مي يابم که حتي در سن من هم مي توان آموخت. او بازيکن فوق العاده اي است و تماشاگرانش درس هاي خوبي مي آموزد.

-فرناندو تورس: زماني که او توپ را مي گيرد انگار همه چيز متوقف مي شود مثل اين که دوربين حرکت آهسته را پخش مي کند. من از زماني که هر دو 15 سال داشتيم با او هم بازي بوده‌ام و هرگز نديده ام بد بازي کند.

*ليونل مسي:
-باسيل: شما نمي توانيد مسي را با هيچ کس مقايسه کنيد. رونالدو يک فوتباليست خوب است اما زميني است . اين در حالي است که مسي از مريخ آمده است. او با توپ حتي بسيار سريع تر از زماني که توپ ندارد مي دود و اين بي نظير است. او گاهي حتي از توپ هم سريع تر مي دود.به نظر من با سرعتي که دارد کارهائي که انجام مي دهد.

-گردمولر: رکورد من 40 سال ماندگار بود 85 گل در 60 بازي و حالا بهترين بازيکن جهان آن را شکسته است. من براي او بسيار خوشحالم او بازيکني فوق العاده است. او بسيار فروتن و حرفه اي است و من اميدوارم چند گل ديگر در سال 2012 به ثمر برساند و بتواند اين رکورد جديد را براي 40 سال ديگر حفظ کند. او عالي است و تنها ايرادش اين است که براي بايرن مونيخ بازي نمي کند.

-لوئيس فيليپه اسکولاري: مردم رونالدو را دوست ندارند چرا که او بازيکن بزرگي است مردم به او حسادت مي کنند. اما به نظر من بدترين اتفاق زندگي رونالدو مسي است. اگر به خاطر مسي نبود رونالدو تا به حال چندين بار بهترين بازيکن جهان شده بود.

-پي گوآرديولا: او مثل مايکل جوردن در بسکتبال است. مسي روي يک ورزش احاطه دارد و در اين ورزش سلطنتي براي خود تشکيل داده است افراد کمي در تاريخ هستند که توانسته اند اين چنين روي يک ورزش سلطه و احاطه داشته باشد مانند مسي، من براي آن ها که مي خواهند با موسي براي دريافت عنوان رقابت کنند متاسفم چرا که آن ها به طور قطع ناکام خواهند ماند. اين غيرممکن است اين بازيکن بي نظير و يگانه است او تنها تعداد زياد گلزني نکرده بلکه گل هاي بسيار زيبايي به ثمر رسانده که هر کدام از آن ها بهتر از گل قبلي هستند.

-سابلا: آکادمي سلطنتي اروپا بايد واژه اي با نام مسي را در لغت نامه اين کشور قرار داد تا معني اسم او را نهادينه کند./آق
.xcvk..xcvk.
پاسخ
سپاس شده توسط: sa armani