امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افسانه‌ کمالی؛ دهه شصتی با حجب و حیا
روزنامه صبح نو: مجموعه تلویزیونی «سایه‌بان» به کارگردانی آقای جمشید محمودی و تهیه‌کنندگی آقای نوید محمودی، هر شب از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

سریال «سایه‌بان» با خط محوری جوانمردی و همدلی جوانان شکل گرفته و در لوکیشن‌های مختلفی در تهران و گرجستان تصویربرداری شده است. آقایان و خانم‌ها امین تارخ، هستی مهدوی‌فر، محمدرضا غفاری، مجتبی پیرزاده، محمد ولی زادگان، رؤیا جاویدنیا و با حضور پریوش نظریه، رؤیا تیموریان، بهزاد فراهانی، علی‌اوسیوند، محمد عمرانی و هم‌چنین کامران تفتی، آناهیتا افشار و افسانه کمالی بازیگران این مجموعه هستند.

[عکس: 1554823_711.jpg]

دومین‌سریال

«افسانه کمالی» بازیگر جوان سریال «سایه‌بان» درباره حضورش دراین مجموعه به «صبح‌نو» گفت: برادران محمودی کار من را در فیلم «یک‌روز‌بخصوص» آقای اسعدیان دیده بودند. سپس با من تماس گرفتند و همکاری‌ام با سریال سایه‌بان شکل گرفت. سایه‌بان اولین سریال با بازی من است که به روی آنتن تلویزیون رفته است.

قبل از آن، در مجموعه «سر دلبران» به کارگردانی آقای لطیفی هم بازی کرده بودم که البته هنوز از تلویزیون پخش نشده است. کمالی با اشاره به جذابیت‌های فیلم‌نامه این سریال، بیان کرد: من از قبل برای همکاری با برادران محمودی علاقه‌مند بودم. دوست داشتم با آقایان محمودی کار کنم و بتوانم کسب تجربه داشته باشم. دلیل بعدی‌ام برای همکاری با سایه‌بان، فیلم‌نامه این سریال بود. فیلم‌نامه سایه‌بان، جذاب، خوب و منطقی بود و به‌همین خاطر به پروژه پیوستم.
زیست‌شناسی‌تابازیگری!

این بازیگر جوان با اشاره به رشته تحصیلی و نحوه ورودش به بازیگری، گفت: من لیسانس زیست‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی و فوق‌لیسانس فیزیولوژی پزشکی از دانشگاه تربیت‌مدرس دارم. به دلیل علاقه‌ام به بازیگری، قبل از آن که برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به خارج از کشور بروم، تصمیم گرفتم این عرصه را امتحان کنم. با خودم گفتم اگر موفق شدم که ادامه می‌دهم وگرنه در رشته خودم ادامه می‌دهم. خوشحالم که اتفاق لازم افتاد و توانستم به بازیگری ورود کنم. کمالی با اشاره به این که هرگز از این انتخابش پشیمان نخواهد شد، افزود: هرگز از این انتخاب و تغییر مسیری که در زندگی داشتم، پشیمان نخواهم شد چون کارم را دوست دارم. من تا به امروز در یک فیلم سینم ایی و دو سریال بازی کرده‌ام. من بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی از موسسه آموزشی‌ام، وارد این سه پروژه شدم و به همین خاطر زمانی برای حضور در تئاتر پیدا نکرده‌ام. نحوه ورودم به سینم ا این‌طور بود که در فراخوان فیلم آقای اسعدیان شرکت کردم.
سارابه‌خودم‌نزدیک‌است

افسانه کمالی درباره شباهت شخصیت خودش با کاراکتر سارا در سریال سایه‌بان، بیان کرد: تا حدود زیادی شخصیت خودم با کاراکتر سارا در سریال، نزدیک به هم بود. معمولاً وقتی قرار می‌شود به بازیگران جوان فرصت بدهند، نقش‌هایی را به آنها پیشنهاد می‌کنند که شبیه به کاراکتر واقعی خودشان باشد. با این کار در واقع بازیگر، خودش را بازی می‌کند و در ابتدای ورود به بازیگری برایش آسان‌تر است. امکان این وجود دارد که یک بازیگر جوان، از پس درآوردن نقش‌های سخت‌تر برنیاید و به همین خاطر فیلمسازان ریسک نمی‌کنند. سارا در سایه‌بان را از دیدگاه یک دختر دهه شصتی نگاه‌کردم چون خودم هم متولد همین دهه هستم. دوران دانشجویی‌ام را خیلی خوب به یاد دارم. سازندگان سریال به من گفتند که سارا یک دختر درون‌گرا و با حجب و حیاست که همیشه مشکلاتش را در خودش می‌ریزد و درخلوتش گریه می‌کند. من‌با‌نگاه به همه این مولفه‌ها و خاطرات خودم از آن سال‌ها به این نقش نزدیک شدم.

وی درباره نقش‌اش در سریال «سردلبران» توضیح داد: در مجموعه «سر دلبران» نقش دختر معتقدی را دارم که با عقاید پدرش مخالف است. در آن سریال نقش کوتاهی دارم و بیشتر به‌دلیل علاقه‌ام به کار مناسبتی و همچنین همکاری با آقای محمدحسین لطیفی، در این پروژه ورود کردم.
پل‌هاراخراب‌کردم!

بازیگر نقش سارا در سریال سایه‌بان، درباره فعالیت‌اش در آینده گفت: وقتی کسی پل‌های پشت سرش را خراب می‌کند و از رشته‌ای که درآن خوب بوده به حوزه دیگری ورود می‌کند، طبیعتاً آن حوزه جدید برایش مهم است.

به‌دلیل سیل متقاضی و رقابت سنگین، ورود به سینم ا کار بسیار سختی است. وقتی به این عرصه وارد شوی تازه متوجه می‌شوی که ماندن در آن سخت‌تر است. خیلی به این موضوع که مثلاً پنج سال دیگر در این عرصه هستم یا نه فکر نمی‌کنم.

من تلاشم را می‌کنم و اگر کاری پیشنهاد شود آن را به‌دقت بررسی می‌کنم. اگر پیشنهادات بعدی‌ام شبیه به نقش سارا باشد، به این فکر می‌کنم که آیا می‌توانم آن را به شکل دیگری بازی کنم یا نه. با تمام این شرایط به کارم فکر می‌کنم و راستش خیلی از آینده خبر ندارم!
کمیت‌نقش‌برایم‌مهم‌نیست

وی ادامه داد: کمیت نقش‌ها برایم مهم نیستند. ممکن است نقشی در حد یک سکانس باشد ولی آنقدر مهم باشد که در تمام تاریخ سینم ای ایران از آن یاد کنند. آدم باید با چشم باز و مشورت‌های لازم نقش‌اش را انتخاب کند.

من نگران کمیت نقش‌هایم نیستم. فرمت کار هم برایم تفاوتی ندارد و چه در سینم ا و چه در تلویزیون اگر پیشنهاد خوبی باشد کار خواهم کرد. شاید کاری در تلویزیون ساخته شود که از ده‌ها اثر سینم ایی موفق‌تر باشد. درچنین شرایطی چرا از آن دوری کنم؟ هرچیزی که من را یک قدم به جلو ببرد برایم خوشایند است و خوشحالم که خداراشکر تا امروز هر سه کار، من را یک قدم به جلو برده‌اند. امیدوارم درآینده هم همین‌طور باشد.
نقش‌نزدیک‌به‌خودت‌سخت‌تراست

افسانه کمالی در پایان گفت: کار با برادران محمودی بسیار عالی بود. در چهار ماه تصویربرداری این سریال به اندازه چهار سال تجربه کسب کردم. بازیگران همکارم تعامل خوبی با من داشتند و این شانس را داشتم که از زاویه نگاه دو فیلمساز کارم را ببینم و این یک تجربه عجیب و عالی بود.

درحال‌حاضر سه فیلمنامه به من ارائه شده که آنها را بررسی می‌کنم. اگر درآن‌ها بازی نکنم، به روی کارم تمرین می‌کنم و صبر می‌کنم تا درآینده اتفاقات دیگری رخ دهد. به نظرم بازی کردن نقش‌هایی که از تو دور باشد آسان‌تر است.

[size=14px]همه بازیگران دوست دارند تجربه‌های جدید و متفاوتی نسبت به خود واقعی‌شان داشته باشند. به نظر من بازی کردن نقشی که به خودت نزدیک است، کار سخت‌تری است چون تو هرروز و هرلحظه خودت را می‌بینی و ناخداگاه در مقابل دوربین می‌خواهی خودت را بازی کنی که کار سختی است.[/size]
برای هر دردی دو درمان است:

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
کی سریال نگاه میکنه xcvl
از یهـ جاییـ بهـ بعدـ اگر نریـ خـــــری !
پاسخ
سپاس شده توسط: