امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
این کفگیر جادویی قویترین دروغ سنج است! +عکس
#1
قبیله‌ای بادیه نشین در شمال غربی کشور مصر برای تعیین گناهکار یا بیگناه بودن مجرم، از روش بسیار عجیب و باورنکردنی استفاده می‌کنند.
آیایداه یک قبیله بادیه نشین در شمال غربی مصر و دروغ سنج آن‌ها، روایت قدیمی است که برای تعیین اینکه آیا یک مظنون در یک جرم بیگناه یا گناهکار است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. آن‌ها باید در حضور مقامات قبیله‌ای یک قاشق که در آن فلزات داغ ریخته اند را لیس بزند و اگر زبان آن‌ها به صورت تلخ باشد، آن‌ها گناهکار هستند، اگر اینگونه نباشد بی گناه خوانده می‌شوند.
[عکس: 1063029_576.jpg]

این مراسم در کشور‌هایی مانند اردن و عربستان سعودی ممنوع است، اما در مصر همچنان اجرا می‌شود، گرچه گروه‌های مذهبی در کشور آفریقایی آن را خلاف باورهایشان می‌دانند.
مظنونان مجبور بودند یک قاشق داغ را برای اثبات بیگناهی خود لیس بزنند تا حقیقت دروغ و راستگویی آن‌ها روشن شود. پایه و اساس این حکم، این است که یک شخص دروغ گو عصبی است و دارای دهان خشک است، بنابراین زبان آن‌ها توسط فلز گرم خواهد سوخت، اما اگر آن‌ها بی گناه باشند، چنین اتفاقی نخواهد افتاد به این دلیل که بزاق روی زبان آن‌ها در برابر فلز قرمز داغ محافظت می‌کند. با این حال، مخالفان این مراسم ادعا می‌کنند که این طور نیست و این آیین نه تنها موجب آسیب فیزیکی به مظنونان است، بلکه اغلب منجر به محکومیت آن‌ها می‌شود، حتی اگر آن‌ها واقعا بی گناه باشند
امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزی
قرآنش نگهدارتان
آینه اش روشنایی زندگیتان
سکه اش برکت عمرتان
سبزیش طراوت و شادابی دلتان
و ماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به شما هدیه دهد
:)


 
پاسخ
سپاس شده توسط: minaa ، دخترعلی
#2
کمی مثل یکی از رسوم قدیمی ایرانیانه.( قبل از اسلام)
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

 
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
3 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
sadaf (۱۵-۱۲-۹۷, ۰۲:۴۸ ب.ظ)، دخترعلی (۱۵-۱۲-۹۷, ۰۳:۵۳ ب.ظ)، minaa (۱۵-۱۲-۹۷, ۰۳:۳۶ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان