امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازداشت باند كیف قاپان در تهران +عکس
#1


94/7/28

خبرگزاری مهر: باند سه نفره كیف قاپان با تلاش كارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، شناسایی و دستگیر شدند

اواخر مرداد ماه سال جاری، با شكایت یكی از شهروندان مبنی بر سرقت و كیف قاپی از او، پرونده‌ با دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران به اداره ۱۸ پلیس آگاهی تهران ارسال شد.

شاكی كه مردی جوان است پس از حضور در اداره ۱۸، درباره نحوه سرقت به ماموران گفت: از سر كار به خانه برمی‌گشتم كه وقتی به مقابل خانه رسیدم، از ماشین پیاده شدم تا در پاركینگ را باز كنم. مشغول باز كردن در بودم كه در همین زمان مرد جوانی با باز كردن در خودروام كیف دستی ام را كه روی صندلی عقب قرار داشته سرقت كرده و سوار موتور سیلكت آبی رنگی ش كه كمی جلوتر ایستاده بود و با همدستش به سرعت متواری شدند.

[عکس: 675167_732.jpg]

با شكایت مرد جوان تیمی از كارآگاهان ادراه هجدهم پلیس اگاهی پایتخت ماموریت پیدا كردند تا سارقان را شناسایی و دستگیر كنند. تحقیقات ابتدایی كارآگاهان حاكی از آن بود چندین پرونده سرقت به این شیوه در دیگر پایگاه های آگاهی باز شده است و به این ترتیب این احتمال وجود داشت كه كارآگاهان با یك باند سارقان حرفه ای روبه رو است. ماموران در ادامه به تحقیق از شاكیان پرداختند و از آنجا كه همه آنها مشخصات یكسانی از سارقان ارایه كرده بودند، این فرضیه كه سرقت ها توسط یك باند انجام می‌شود قوت گرفت.

تحقیقات برای شناسایی سارقان ادامه داشت و كارآگاهان با حضور در محل های جرم و بررسی دوربین های مداربسته به تصاویری دست پیدا كردند كه نشان می داد در زمان سرقت دو مرد جوان سوار یك موتور سیكلت آبی رنگ در حال گشت زنی در منطقه هستند و با نشان كردن خودوریی در یك اقدام سریع كیف صاحب خودرو را سرقت كردند و از محل متواری شدند .ماموران در بازبینی تصاویر ضبط شده موفق به شناسایی سارقان كه از متهمان سابقه دار در زمینه سرقت و فروش مواد مخدر بودند شدند. آنها كه محمد، مسعود و محمد نام دارند پیش از این به جرم سرقت و حمل و نگهداری مواد مخدر دستگیر شده و به زندان افتاده بودند.

با شناسایی سارق و احراز هویت آنها كارآگاهان با رد زنی محل زندگی متهمان در شرق استان تهران صبح روز هفتم مهرماه در طی یك عملیات هماهنگ سه متهم را محاصره و دستگیر كردند.

سرهنگ داوود فرد معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ درگفتگو با خبرنگار مهر گفت: متهمان پس از دستگیری در بازجویی ها به ده ها سرقت و كیف قاپی در محدوده شمال تهران اعتراف كردند. اعضای این باند با شناسایی خودروهای مدل بالا، آنها را تعقیب می كردند و در فرصتی مناسب كیف مالباختگان را از داخل ماشین سرقت كرده و متواری می شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اعترافات اعضای این باند دستور انتشار عكس بدون پوشش چهره متهمان از سوی قاضی پرونده صادر شده و شاكیان می توانند به اداره ۱۸ پلیس آگاهی واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه كنند یا با شماره تلفن ۵۱۰۵۵۵۱۸ تماس حاصل کنند.
دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
شمعداني باغچه مان گل از گلش شکفته بود...
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
1 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
v.a.y (۲۸-۰۷-۹۴, ۰۸:۱۵ ق.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان