امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازسازی چهره فرعون مصر از روی جسد مومیایی
#1
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۷
 
بازسازی چهره فرعون مصر از روی جسد مومیایی
رامسس دوم که به نام رامسس کبیر نیز شناخته می شود، سومین فرعون از سلسله نوزدهم مصر بود. او اغلب به عنوان بزرگترین، مشهورترین و قدرتمندترین فرعون پادشاهی نوین که خود قدرتمندترین دوره مصر باستان است، شناخته می شود. جانشینان وی و بعدا مصری ها، رامسس دوم را "نیای بزرگ" خود نامیدند.
عصر ایران: رامسس دوم که به نام رامسس کبیر نیز شناخته می شود، سومین فرعون از سلسله نوزدهم مصر بود. او اغلب به عنوان بزرگترین، مشهورترین و قدرتمندترین فرعون پادشاهی نوین که خود قدرتمندترین دوره مصر باستان است، شناخته می شود. جانشینان وی و بعدا مصری ها، رامسس دوم را "نیای بزرگ" خود نامیدند.
در یک پروژه جالب؛ پژوهشگران با استفاده از نرم افزارهای رایانه ای و بقایای جسد مومیایی شده رامسس دوم موفق شدند تا چهره وی را بازسازی کنند.

[عکس: 2595839_586.jpg]
برای بازسازی چهره با استفاده از رایانه، ابتدا مدل سه بعدی از جمجمه تهیه و بخش‌های از بین رفته به صورت مدل سازی به آن اضافه می شود. مدل آماده جمجمه با شاخص هایی مانند چشم‌ها، بینی، گوش‌ها، گونه‌ها، لب‌‌ها و چانه نشانه گذاری شده، و هر نشانه با استفاده از بافت دهی رایانه‌ای پوشش داده شده و در نهایت حالت چهره بدست خواهد آمد.
در بخشی از کار نیز؛ اسکلت به صورت فتو اسکن مستندنگاری می شود و تصاویر بدست آمده در رایانه، به صورت نقشه فتوگرامتری شامل نقطه، خط و سطح پوششی از اسکلت شکل می گیرد. در مرحله بعدی، نقشه اسکلت تبدیل به اطلاعات سه بعدی شده و تمام بخش‌های آن دارای حجم می شوند.
در نهایت با ترکیب و ویرایش تصاویر، امکان ویرایش نهایی در اختیار پروژه قرار می گیرد.
پس از مرگ، رامسس دوم در مقبره ای در دره پادشاهان دفن شد. بدن مومیایی شده وی بعدا به یک مخفیگاه سلطنتی منتقل شد که این محل در سال 1881 کشف شد و اکنون جسد وی در موزه مصر در معرض دید عموم قرار دارد.
[عکس: 2595840_179.jpg]

رامسس دوم در اوایل سلطنت خود بر ساخت شهرها، معابد، و بناهای تاریخی متمرکز شده بود. وی شهر پی-رامسس به معنای "خانه رامسس" را به عنوان پایتخت جدید خود در دلتای نیل بنا نهاد و از آن به عنوان پایگاه اصلی مبارزاتش در سوریه استفاده کرد.
ستی یکم، پدر رامسس دوم، وی را در چهارده سالگی به عنوان جانشین خود انتخاب کرد. اعتقاد بر این است که وی تاج و تخت پادشاهی را در اواخر دوران نوجوانی خود به دست گرفت و از 1279 تا 1213 پیش از میلاد بر مصر حکومت کرد.
مانِ‌تو، مورخ و کاهن مصری، مدت پادشاهی رامسس دوم را 66 سال و دو ماه عنوان کرده است. بیشتر مصرشناسان بر این باورند که رامسس دوم در تاریخ 31 می 1279 پیش از میلاد مسیح بر تخت سلطنت نشست. برآوردها درباره سن رامسس دوم در زمان مرگ متفاوت هستند، اما 90 یا 91 سال به عنوان محتمل‌ترین گزینه ها عنوان می شوند.
رامسس دوم در طول سلطنت خود سیزده یا چهارده جشنواره سد (Sed Festival) را جشن گرفت (نخستین جشنواره پس از گذشت 30 سال از سلطنت یک فرعون و پس از آن، هر سه سال یک بار برگزار می شد) که بیش از هر فرعون دیگری است.
تا اومدیم گرگا رو رام کنیم، سگا شاخ شدن!!
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  واکنش چهره‌ها به فوت آزاده نامداری صنم بانو 0 18 ۰۸-۰۱-۰، ۰۴:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو
  کشف راز «مونالیزای مصر باستان» صنم بانو 0 9 ۱۰-۱۲-۹۹، ۰۹:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو
  تبلیغات شرکت ساختمانی روی گوردخمه‌ هخامنشی! صنم بانو 1 13 ۲۴-۱۰-۹۹، ۰۵:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
1 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
صنم بانو (۰۹-۰۲-۰, ۰۹:۳۸ ق.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان