امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باقری معتمد: آخر اسفند می‌توانم کشور جدیدم را انتخاب کنم
 ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳

باقری معتمد: آخر اسفند می‌توانم کشور جدیدم را انتخاب کنم

آسمان آبی: چندی پیش شایعه شد که محمد باقری‌معتمد، تکواندوکار کشورمان نیز به آذربایجان مهاجرت کرده و همراه تیم‌ملی این کشور در رقابت‌ها حاضر خواهد شد. باقری‌معتمد درباره حضورش در تیم‌ملی آذربایجان گفت: «من نمی‌دانم منبع این شایعه‌ها کجاست و چه کسانی این خبرها را منتشر می‌کنند‌. من فقط دو بار‌ از طرف میهماندوست به‌عنوان حریف تمرینی به کشور آذربایجان دعوت شدم، اما بعد از آن خبر رسید که من تابعیتم را عوض کرده‌ام و قرار است برای کشور دیگری بازی کنم درصورتی‌که چینین چیزی نیست؛ ‌البته من برای فدراسیون تکواندو ایران هم کار نخواهم کرد و این موضوع را بارها گفته‌ام. تا زمانی که پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو باشد من در این مجموعه کار نخواهم کرد و در این سه سالی که به دور از تیم‌ملی بودم خودم تمریناتم را پیگیری می‌کردم و برنامه‌ای نداشتم. طبق قانون فدراسیون جهانی یک ورزشکار زمانی می‌تواند برای کشور دیگری فعالیت کند که سه سال برای تیم‌ملی کشورش بازی نکرده باشد و من در اواخر اسفند امسال سه سالی می‌شود که در تیم‌ملی حضور نداشته‌ام و بعد از آن طبق قانون فدراسیون جهانی این حق را دارم که به پیشنهاد هر کشوری پاسخ مثبت بدهم. البته در این مدت هم نه تنها آذربایجان، بلکه کشورهای دیگر به من پیشنهاد همکاری داده‌اند، اما من فعلا برنامه‌ای ندارم و تصمیمی نگرفتم، ضمن این‌که در این مدت هم فقط به دنبال گرفتن حق و حقوقم از فدراسیون تکواندو و پولادگر هستم و تا زمانی هم که مطالباتم را نگیرم برنامه‌ای نخواهم داشت.»

باقری‌معتمد در ادامه صحبت‌هایش درباره آخرین وضعیت شکایتش از فدراسیون تکواندو گفت: «‌پرونده من کیفری و ‌در جریان است. من بورسیه کمیته بین‌المللی المپیک بودم و آن‌ها مبلغی را برایم به حساب کمیته ملی المپیک واریز می‌کردند و کمیته هم آن را به فدراسیون انتقال می‌داد، اما هیچ‌کدام از این پول‌ها به دست من نرسید. در این مدت مبلغ 16 هزار دلار که حق من بود به دستم نرسیده‌است؛ البته غیر از این مبلغ من زمانی که مدال المپیک لندن را به‌دست آوردم یک پاداش 70 میلیونی برایم در نظر گرفته بودند که متاسفانه باز آن هم به دستم نرسید.‌ در این مدت هم پول وکیل‌هایی که گرفتم نزدیک به 20میلیون است که باید همگی پرداخت شود. به‌هرحال من به‌دنبال حق و حقوقم هستم و تا آن‌ها را نگیرم دست‌بردار نخواهم بود.»

او در پاسخ به این‌که با مدیران فدراسیون دیداری داشته که این موضوع مسالمت‌آمیز حل شود، گفت: «‌من یکی‌دو بار با پولادگر جلسه داشتم تا درمورد این موضوع با هم به توافق برسیم، اما متاسفانه این امر محقق نشد و پولی که به من پیشنهاد داد به هیچ عنوان به ‌اندازه حق و حقوقم نبود. من یک ریال بابت آن کوتاه نمی‌آیم؛ چراکه این حق من بوده و باید به آن برسم.‌ سه سال از عمر ورزشی‌ام هدر رفته و درست زمانی که بعد از المپیک می‌توانستم بهترین روزها را داشته باشم این اتفاق نیفتاد و به لطف دوستان من بدترین دوران را گذراندم. در المپیک لندن در شرایطی به مدال رسیدم که رباط صلیبی‌ام پاره شده بود و این موضوع را هیچ‌کس غیر از مربی‌ام نمی‌دانست؛ بااین‌حال به فینال المپیک راه پیدا کردم، اما نتوانستم به مدال طلا برسم و همین موضوع هم باعث شد که پولادگر مدال من را کم ارزش بداند؛ چراکه توقع مدال طلا داشت درصورتی‌که من با پای آسیب‌دیده به فینال رسیده بودم. در هر حال آن زمان ذهنیت بدی برایم ایجاد شد و برخورد درستی با من نشد و اختلافات ما هم از همان‌جا کم‌کم شروع شد. بعد از آن هم که انتخابات فدراسیون پیش رو بود و من همه‌جا اعلام کردم که به پولادگر رأی نخواهم داد و همین موضوع هم باعث شد اختلاف ما چندبرابر شود.»

معتمد در ادامه صحبت‌هایش به وضعیت فعلی تیم‌ملی تکواندو اشاره کرد و گفت: «من همیشه گفتم و بارها هم می‌گویم که مقصر اصلی ناکامی‌های تکواندو مقانلو است. او به تکواندوی ایران خیلی ضربه زد و همین هم باعث شد این رشته بعد از المپیک ریو دیگر احیا نشود و سیر نزولی پیدا کند. دوران اوج یک مربی در مسابقات حساسی چون المپیک مشخص می‌شود و ما دیدیم که المپیک ریو با ناکامی مطلق تکواندوی ایران همراه بود. او در دورانی هم که در تیم‌ملی بودم به من زیاد ضربه زد. چندباری در انتخابی تیم‌ملی شکست خوردم، اما در بسیاری از مسابقات خودم را نشان دادم، ولی او هنر مربیگری نداشت که من را حفظ کند و بعد از مدتی من را که کاپیتان تیم بودم از تیم خط زد. به‌هرحال فدراسیون تکواندو شرایط سختی برای من ایجاد کرد و من هم به‌شدت به‌دنبال حق و حقوم هستم تا آن را به دست بیاورم و اسفندماه هم که بازیکن آزاد محسوب شدم درباره آینده ورزشی‌ام تصمیم می‌گیرم و می‌توانم کشور جدیدیم را انتخاب کنم.»‌
اینجا همه ی برادران قابیلند
با وسوسه های ناتنی فامیلند
از ترس خیانت به رفاقت،ای عشق
اینجا همه ی رابطه ها تعطیلند...
پاسخ
سپاس شده توسط: