امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با موی خیس نخوابید
بسیاری از ما معتقدیم که خوابیدن با موهای خیس ضرری در پی ندارد و در حال حاضر، هیچ شواهد علمی که این عادت باعث سرماخوردگی شود هم وجود ندارد ولی به این سه دلیل توصیه می کنیم حتما موهای خود را خشک کنید و بخوابید و هرگز با موهای مرطوب یا خیس به رختخواب نروید.

سردرد

درجه حرارت در خواب افزایش میابد. بدن گرم و رطوبت روی سر پیچیده شده در یک حوله می تواند سردرد شدید اینجا کند. وقتی مو مرطوب است درجه حرارت سر نمی تواند خود را با درجه حرارت بدن تطبیق دهد بخاطر همین سردر دشدید در نصفه شب بوجود می آورد

عفونت

بالش محل خوبی برای رشد باکتری هستند زیرا عرق، سلول های مرده و روغن های پوست را جذب میکند. موهای خیس مرطوب بالش هم میتواند محل مناسبی برای رشد عفونت و باکتری باشد

موها شکننده و ایجاد موخوره

موها خیلی زود شکننده می شوند وبه سلامتی موها آسیب وارد می شود و درنهایت به موخوره منجر می شود.

منبع: دکتر سلام
نــــــه چپــــــ× نـــــــه راستــــــ×
فقطـ خـدا * کـــه اون بالاسـتــ
پاسخ
سپاس شده توسط:
xcvlچه جالب نمیدونستم
الکی الکی هم که شده شاد باش تا راستی راستی باورت بشه و زندگیت پر از شادی بشه
مخصوص امضا و آواتار دوستانی که شورغم رو درآوردن
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۳۰-۰۹-۹۴، ۰۴:۳۷ ب.ظ)barooni نوشته: xcvlچه جالب نمیدونستم

قابلی نداشت عزیزمmara
پاسخ
سپاس شده توسط:
وای چه خوب شد گفتی.من چون معمولا شبا حموم میرم و عادت هم به خشک کردن موهام ندارم همینجوری با موی خیس میخوابم.ممنونmara
هرگز از تلاش برای به دست آوردن آنچه در طلبش هستید دست نکشید

صبر کردن سخت است اما حسرت،مشکل تر
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۳۰-۰۹-۹۴، ۰۴:۵۳ ب.ظ)محبوب نوشته: وای چه خوب شد گفتی.من چون معمولا شبا حموم میرم و عادت هم به خشک کردن موهام ندارم همینجوری با موی خیس میخوابم.ممنونmara

آره من خودمم همیشه همینطوریم ،همین دیشب هم حموم بودم و شب با موی خیس خوابیدم . امروز این مطلب رو خوندم آگاه شدم.
پاسخ
سپاس شده توسط: