امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخوانیم و بیندیشیم
بعضی ادما هستن كه تبركن، يه تيكه از خاك بهشتُ خود خدا ريخته تو ظرف، به جای آب، گلشون با گُلاب سرشتند .
خود يدالله فوق ايديهمش استين بالا زده جفت پا پريده تو ظرف وجوديشون، نفخت من روحی كه ميگن شامل اين دسته ميشه، كار خدا كه تموم شده با اين آدم ها يكم عقب عقب رفته تا بتونه خوب اين اثر هنريشو نگاه كنه ، خب يه چيزيش كمه هنوز، خودشه ... نمكش كم ... مواد لازم و كافی ... خب حالا من يه لبخند از ته دل بهش ميدم ... حالا شدي بانمك ... بذار ببينم يه قلب مهربون با يه جفت چشم خوشگل .
كار ديگه تمومه، بعد ته دلش گفته فالله خير حافظا و هو ارحم راحمين و فوت كرده بهش .
بعضی آدمها هستند كه خود خدا هر شب قبل خواب ميبوسدشون، براشون دعا ميكنه، ساعت قلبشو نو با قلب خودش ميزون ميكنه و تو گوششون جاي لالايی ميخونه: فتبارك الله احسن الخالقين!
قدر اين ادمها را بدونيد ...

[پدرام پورعباسی]‌
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط: دخترشب
مردم شهرم همیشه عجول بوده اند
همیشه همه ی کارهایشان را با عجله انجام داده اند، چای را داغ سر کشیدند، پشت ترافیک بوق را یکسره کردند، شب را با استرس خوابیدند و صبح را با عجله سمت کار دویدند
در پیاده رو به هم خوردند و بَد و بیراه گفتند...

برای آشنایی با جنس مخالفشان از ده سالگی آبدیده شدند، زود ازدواج کردند و زود هم پشیمان شدند،
آنقدر عجله کردند که وقتی رسیدند نفسی برایشان نمانده بود...

مردم شهرم همیشه عجول بودند،
باور کنید انتهایش چیزی نیست،
وقتی به خودتان میرسید، درون آینه فقط یک مرد، یک زن با موهای جوگندمی نگاهتان میکند، عمر به قدر کافی تند میدود، شما آهسته راه بروید و به آرزوهایتان برسید...

به خودتان هر روز نگاه کنید و آدم ها را یواش یواش دوست بدارید،
چای را پای حرف های معشوقه ی دوست داشتنیِ تان سرد کنید،
خیابان را باعشق قدم بزنید، شما هرگز به سن و سالِ الانتان برنمیگردید...

ستایش_قاسمی
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
خيانت،خيانت است
لطفاً شيرينش نكنيد...
اينكه در گذشته تان مانديد و
براى فراموش كردنش ازدواج ميكنيد!
اينكه اسم فرزندتان،اسمِ عشق سابقتان ميشود!
اينكه حلقه ى انگشتتان گشاد شد،
از بس در اماكن مختلف دراورديد و دستتان كرديد!
اينكه زندگىِ خصوصى جداست و
زندگى زناشويى جدا!
لطفاً جمع كنيد اين روشنفكريهاى مسخره را!
"خيانت"
زهرِ ماريست كه با افزودنيهاى مجاز هم شيرين نميشود!
على قاضي نظام
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط: دخترشب ، دخترشب
خیلی از ما ایرونی ها نگرش خیلی بدی نسبت به رفاقت دختر و پسر داریم...رفاقت،نه دوس دختر دوس پسر بودن !
واقعا درک نمی کنم چرا نمی تونیم قبول کنیم یه دختر و پسر می تونن بدون هیچ گونه وابستگی عاطفی، با هم رفاقت کنن و وقت بگذرونن...
چرا بعضی هامون اینجور مواقع به دوستامون انگ بی بند و بار بودن می زنیم؟ چرا می گیم دختره جلفه پسره هرزه اس؟
چرا اجازه میدیم روابط دو جنس مخالف فقط از زاویه فساد و تباهی تو ذهنمون طبقه بندی بشن؟
واقعا بعضی هامون عادت کردیم وقتی می بینم یه دختر و پسر باهم خوبن،می خندن،بهم کمک و از هم پیشتیبانی می کنن پشت سرشون پچ پچ کنیم « اینا با هم دوستن..عاشق هم شدن ... با هم تیک می زنن و ...!»
خانوما، باور کنین پسرا هیولا نیستن ...باور کنین هر پسری به قصد سواستفاده جنسی یا حسی طرفتون نمیاد ....
در این رابطه، طلایی ترین جمله ای که تو کتاب «از دولت عشق» خوندم این بود که: من همه مردم را دوس دارم بدون اینکه به آنها وابسته باشم...و همه مردم مرا دوست دارند بدون انکه به من وابسته باشند.

خواهش می کنم تو سال جدید ،مرزهای جنسیتی رو بشکنین و «انسانیت» رو اصل روابط و نگرش هاتون قرار بدین...نه چیزهای دیگه رو !
آیین
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
4 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
sadaf (۰۸-۰۱-۹۸, ۰۱:۲۶ ب.ظ)، دخترشب (۲۱-۰۶-۹۹, ۰۶:۳۴ ب.ظ)، d.ali (۰۸-۰۱-۹۸, ۰۷:۲۰ ق.ظ)، B.gh@neh (۲۰-۰۱-۰, ۰۸:۰۱ ب.ظ)

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان