امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخون ...1..2..3 ==> متحول شدی !!!
سلام دوستای گلم .این اولین پستم توی این انجمن هست امیدوارم خوشتون بیاد .1)[عکس: gal153.jpg&504196521]یه جمله هم از خودم می گم :
اگه زندگیت خسته کننده شده خودتو نابود نکن ،
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
چون ممکنه زندگی یکی دیگه باشی !!maramara
پاسخ
سپاس شده توسط:
بسم رب الشهدا و الصديقين

چه كسي مي داند جنگ چيست؟چه كسي مي داند فرود يك خمپاره قلب چند نفر را مي درد؟چه كسي مي داند جنگ يعني سوختن، يعني آتش، يعني گريز به هر جا، به هر جا كه اينجا نباشد، يعني اضطراب كه كودكم كجاست؟جوانم چه مي كند؟ دخترم چه شد؟

به راستي ما كجاي اين سوال ها و جواب ها قرار گرفته ايم؟

كدام دختر دانشجويي كه حتي حوصله ندارد عكس هاي جنگ را ببيند و اخبار آن را بشنود، از قصه دختران معصوم سوسنگرد با خبر است؟آن مظاهر شرم و حيا را چه كسي ياد مي كند كه بي شرمان دامنشان را آلوده كردند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند.كدام پسر دانشجويي مي داند هويزه كجاست؟چه كسي در هويزه جنگيده؟كشته شده و در آنجا دفن شده؟

چه كسي است كه معني اين جمله را درك كند: نبرد تن و تانك؟! اصلا چه كسي مي داند تانك چيست؟چگونه سر 120 دانشجوي مبارز و مظلوم زير شني هاي تانك له مي شود؟

- آيا مي توانيد اين مسئله را حل كنيد؟گلوله اي از لوله دوشكا با سرعت اوليه خود از فاصله هزار متري شليك مي شود و در مبدا به حلقومي اصابت نموده و آن راسوراخ كرده و گذر مي كند،حالا معلوم نماييد، سركجا افتاده است؟كدام گريبان پاره مي شود؟كدام كودك در انزوا و خلوت اشك مي ريزد؟و كدام كدام ………….؟

توانستيد ؟؟

اگر نمي توانيد، اين مسئله را با كمي دقت بيشتر حل كنيد.

هواپيمايي با يك و نيم برابر سرعت صوت از ارتفاع ده متري سطح زمين، ماشين لندكروزي را كه با سرعت درجاده مهران – دهلران حركت مي نمايد، مورد اصابت موشك قرار مي دهد،اگراز مقاومت هوا صرف نظر شود. معلوم كنيد كدام تن مي سوزد؟ كدام سر مي پرد؟

چگونه بايد اجساد را از درون اين آهن پاره له شده بيرون كشيد؟چگونه بايد آنها را غسل داد؟

چگونه بخنديم و نگاه آن عزيزان را فراموش كنيم؟چگونه مي توانيم در شهرمان بمانيم و فقط درس بخوانيم؟چگونه مي توانيم درها را به روي خود ببنديم و چون موش در انبار كلمات كهنه كتاب لانه بگيريم؟كدام مسئله را حل مي كني؟ براي كدام امتحان درس مي خواني؟

به چه اميد نفس مي كشي؟ كيف و كلاسورت را از چه پر مي كني؟از خيال، از كتاب ، از لقب شاخ دكتر يا از آدامسي كه هر روز مادرت دركيفت مي گذارد؟كدام اضطراب جانت را مي خورد؟ دير رسيدن به اتوبوس، دير رسيدن سر كلاس، نمره گرفتن؟دلت را به چه چيز بسته اي؟ به مدرك، به ماشين، به قبول شدن در حوزه فوق دكترا؟ صفايي ندارد ارسطو شدن خوشا پر كشيدن، پرستو شدن آي پسرك دانشجو، به تو چه مربوط است كه خانواده اي در همسايگي تو داغدار شده است؟جواني به خاك افتاده است؟آي دخترك دانشجو، به تو چه مربوط است كه دختران سوسنگرد را به اشك نشانده اند؟ و آنان را زنده به گور كردند؟

هيچ مي دانستي؟ حتما نه! …

هيچ آيا آنجا كه كارون و دجله و فرات بهم گره مي خورد، به دنبال آب گشته اي تا اندكي زبان خشكيده كودكي را تر كني

و آنگاه كه قطره اي نم يافتي؟

با اميدهاي فراوان به بالين آن كودك رفتي تا سيرابش كني؟

اما ديدي كه كودك ديگر آب نمي خورد!!

اما تو اگر قاسم نيستي، اگر علي اكبر نيستي،

اگر جعفر و عبدالله نيستي،

لااقل حرمله مباش!

كه خدا هديه حسين را پذيرفت و خون علي اكبر و علي اصغر را به زمين پس نداد.

من نمي دانم كه فرداي قيامت اين خون با حرمله چه خواهد كرد….

صفايي ندارد ارسطو شدن خوشا پر كشيدن، پرستو شدن
پاسخ
سپاس شده توسط:
اینم چند تا عکس قشنگ :
[عکس: 25397d1427815556-0.622147001376291725_parsnaz_ir.jpg]

[عکس: 25401d1427815621-b812a0b5eed44238adb09c2cd29e65ed.jpg]

من خودم شخصا خیلی باهاشون حال کردم .......
پاسخ
سپاس شده توسط:
گیرم که باخته ام !!!
اما کسی جرات ندارد به من دست بزند یا از صفحه بازی بیرونم بیندازد .
شوخی که نیست , من شاه شطرنجم !!!
تخریب می کنم آنچه را که نمی توانم باب میلم بسازم .
آرزو طلب نمیکنم، آرزو میسازم .
لزومی ندارد من همانی باشم که تو فکر میکنی ،
من همانی ام که حتی فکرش را هم نمی توانی بکنی .
زانو نمی زنم، حتی اگر سقف آسمان ، کوتاهتر از قد من باشد !
زانو نمی زنم، حتی اگر تمام مردم دنیا روی زانوهایشان راه بروند !
” مـــن زانــــو نمــی زنــــم. . .

به نظرتون چه طوره برای امضام بزارمش ؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
اینم جالبه .......
[عکس: luztu1wkilq0kku52t6s.jpg]
پاسخ
سپاس شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان