19:35: اقدام عجیب رشیدپور: فیلمهای محبوبتان را تشویق کنید ببینیم کدام فیلم بیشتر طرفدار دارد! نکته جالب استقبال بیشتر از «لاتاری» و فراتر از آن «مغزهای کوچک زنگزده» بود.19:37: هنوز خبری از اهدای جوایز نیست و بعد از دبیر جشنواره و وزیر ارشاد نوبت به سخنرانی محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینم ایی رسیده است.
19:52: جایزه زودهنگام پژمان جمشیدی
وقتی رشیدپور در اختتامیه جشنواره فیلم فجر از پژمان جمشیدی، نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نام برد مردم او را مداوم تشویق کردند. مجری در واکنش گفت: پژمان جمشیدی تو همین الان جایزهات را گرفتی. جمشیدی بسیار صبوری و کنایهها را تحمل کرده است.
19:53: بالاخره نوبت به اهدای جوایز رسید. هیئت داوران به روی سن میآیند.
سیمرغ بلورین «بهترین فیلم کوتاه» جشنواره فیلم فجر اهدا شد به: فیلم «حیوان»، بهمن ارگ و بهرام ارگ (برنده)
بهترین جلوههای ویژه بصری:
بمب (محمد لطفعلی)
به وقت شام (سیدهادی اسلامی)
تنگه ابوقریب (محمد برادران، محسن خیرآبادی، حسن ایزدی، جواد مطوری)
چهارراه استانبول (فرید ناصر فصیحی) (برنده)
سرو زیر آب (محمد خاکزاد)
لاتاری (سینا قویدل)
ماهورا (سینا قویدل)
بهترین جلوههای ویژه میدانی:
بمب (عباس شوقی)
به وقت شام (محسن روزبهانی)
تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی): او دهمین باری است که این جایزه را از آن خود میکند (برنده)
سرو زیر آب (محسن روزبهانی)
ماهورا (حمید رسولیان)
بهترین چهرهپردازی:
تنگه ابوقریب (سعید ملکان) (برنده)
چهارراه استانبول (عباس عباسی)
دارکوب (فاطمه و زهرا کمالی)
شعلهور (مهرداد میرکیانی)
کامیون (بابک اسکندری)
بهترین طراحی صحنه:
بمب (محسن شاه ابراهیمی)
تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی)
دارکوب (آیدین ظریف)
سرو زیر آب (عباس بلوندی) (برنده)
سوتفاهم (کیوان مقدم)
بهترین طراحی لباس:
بمب (سارا خالدی زاده) (برنده)
خجالت نکش (رعنا امینی)
سوتفاهم (سارا سمیعی)
شعلهور (سوسن نوروزی)
مغزهای کوچک زنگزده (مارال جیرانی)
بهترین صداگذاری:
امپراتور جهنم (بهمن بنی اردلان)
به وقت شام (سیدعلیرضا علویان) (برنده)
تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)
شعلهور (امین شریفی، بابک شکیبا)
مغزهای کوچک زنگزده (علیرضا علویان) (برنده)
بهترین صدابرداری:
بمب (ایرج شهزادی)
به وقت شام (ظاهر پیشوایی)
تنگه ابوقریب (رشید دانشمند) (برنده)
سوتفاهم (مهران ملکوتی)
مغزهای کوچک زنگ زده (مهران ملکوتی)
بهترین موسیقی:
به وقت شام (کارن همایونفر) (برنده)
بمب (النی کاریندرو)
تنگه ابوقریب (حامد ثابت)
دارکوب (بهزاد عبدی)
شعلهور (سهراب پورناظری)
عرق سرد (کارن همایونفر)
بهترین تدوین:
به وقت شام (مهرداد خوشبخت)
دارکوب (فرامرز هوتهم)
عرق سرد (بهرام دهقانی و محمد نجاریان) (برنده)
کامیون (مصطفی خرفهپوش)
مغزهای کوچک زنگزده (مهدی سعدی)
بهترین فیلمبرداری:
بمب (محمود کلاری)
تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه)
سرو زیر آب (علیرضا زریندست) (برنده)
مغزهای کوچک زنگزده (پیمان شادمانفر)
عرق سرد (فرشاد محمدی)