امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بزرگترین و کوچکترین گل دنیا +عکس
#1
Rainbow 


وبسایت باشگاه خبرنگاران: آیا تا حالا توانسته اید بزرگترین و کوچکترین گل روی این کره خاکی را در رویاهای خود تجسم کنید؟

بزرگترین گل دنیا مربوط به گیاه عجیبی است که زرآوند یا زنبق بدبو نام دارد.این گیاه در جنگل‌های آسیایی مانند:اندونزی، مالزی، تایلند و فلیپین رشد می کند. گل برگ‌های این گل نارنجی و قهوه‌ای با خال‌های سفید است.

[عکس: 600308_519.jpg]

وزن بعضی از این گلها تا 24 کیلوگرم و طولشان حدودا به دو متر می رسد. این گل زندگی انگلی دارد.یعنی خود را به گیاه میزبان چسبانده و بدین وسیله آب و مواد غذایی مورد نیاز خود را بدست می آورد.

در زمان شکوفه این گیاه بوی بد و زننده ای همانند بوی گوشت فاسد از خود منتشر می کند که این بو باعث جلب حشرات و در نتیجه گرده افشانی این گیاه می شود.

[عکس: 600309_969.jpg]

کوچکترین گل دنیا گیاه دنیا ولفیا Wolffia نام دارد و در رده خانواده عدس آبی ها جای می گیرد و بر روی رودها و تالاب های آرام شناور هستند.کوچکی این گل را با اجسامی همچون انگشت دست و سوزن ته گرد به نمایش گذاشته اند.

[عکس: 600310_783.jpg]
کوچکترین گل دنیا در مقیاسی با انگشت سبابه

[عکس: 600311_753.jpg]
کوچکترین گل دنیا از نگاه ذره بین

[عکس: 600312_626.jpg]
کوچکترین گل دنیا در مقایسه با یک سوزن ته گرد


دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
شمعداني باغچه مان گل از گلش شکفته بود...
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
ghashang bod
اگر مغز انسان چنان ساده میبود که ما از آن سر در می آوردیم ، هنوز جنان احمق بودیم که هیچ از آن سر در نمی آوردیم .... دنیای سوفی
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
9 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
v.a.y (۱۲-۰۵-۹۴, ۰۶:۳۳ ب.ظ)، behe6t (۱۲-۰۵-۹۴, ۰۶:۵۸ ب.ظ)، N!rvana (۱۲-۰۵-۹۴, ۱۰:۱۹ ب.ظ)، نويد (۱۲-۰۵-۹۴, ۱۰:۱۸ ب.ظ)، farnoosh-79 (۱۲-۰۵-۹۴, ۰۶:۳۸ ب.ظ)، مارکیز (۱۴-۰۵-۹۴, ۱۰:۲۱ ب.ظ)، سالويا (۱۳-۰۵-۹۴, ۰۳:۱۴ ب.ظ)، برف سیاه (۱۲-۰۵-۹۵, ۰۳:۰۸ ب.ظ)، sima59 (۲۶-۰۵-۹۵, ۰۸:۴۲ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان