امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 3.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهنام برزای از زندگی کاری اش می گوید ، بالاخره لژیونر می شوم
یکی از بازیکنان جوان فوتبال ایران که به نظر می رسد راه پیشرفت را به خوبی طی می کند و باید انتظار داشته باشیم که به زودی او را در زمره پدیده های لیگ برتر بدانیم.

یکی از بازیکنان جوان فوتبال ایران که به نظر می رسد راه پیشرفت را به خوبی طی می کند و باید انتظار داشته باشیم که به زودی او را در زمره پدیده های لیگ برتر بدانیم. بهنام برزای کاپیتان (شاید هم دوم) تیم ملی امید کشورمان است که یک یاز بازیکنان موفق تیم استقلال در این فصل قلمداد می شود؛ بازیکنی که در همین اولین بازی این فصل تیمش درست دو دقیقه بعد از ورودش به زمین به عنوان بازیکن جانشین و تعویضی، توانست با یک پاس طلایی مقدمات نخستین پیروزی استقلال را فراهم آورد. فرصتی دست داد تا با این بازیکن جوان آینده دار گفتگویی ترتیب دهیم که شرح آن را در زیر می خوانید.

لیگ هم که شروع شد؛ آن هم با یک پیروزی برای استقلال. در این خصوص چه نظری دارید؟

- قبل از هر چیز باید بگویم خیلی خوشحالم که ما لیگ را با پیروزی شروع کردیم. لیگ پانزدهم هم همانطور که گفتید با خوبی و خوشی شروع شد و امیدوارم تیم ما هم بتواند همچنان روی نوار پیروزی و موفقیت گام بردارد.

از بازی با سیاه جامگان برای ما بگو.

- سیاه جامگان حریف ناشناخته ای بود و این عدم شناخت کار ما را سخت تر می کرد؛به خصوص که این بازی در هفته اول بازی ها برگزار می شد.

اما به نظر می رسد که بازی خوبی برگزار کردید و مستحق این پیروزی هم بودید.

- برای این که همین برتری محسوس را در این بازی به دست آوریم تلاش زیادی کرده بودیم و زحمت زیادی کشیدیم.

این روند برای استقلال ادامه خواهد داشت؟

- تازه هفته اول لیگ را پشت سر گذاشتیم و این نتایج به هیچ وجه برای لیگ ملاک نیست؛ نه تیم ما که در این بازی به پیروزی رسیده و نه تیم هایی که شکست خورده اند.

تیم استقلال در این بازی یک تیم کاملا جوان بود.

- این یک ویژگی مثبت برای ما محسوب می د. همانطور که گفتید استقلال آنقدر جوان بود که شاید بتوان آن را جوان ترین استقلال تاریخ دانست. حضور بازیکنانی مثل چشمی، حاج محمدی، کریمی و انصاریفرد در ترکیب اصلی تیم نشان می داد که این تیم یک تیم کاملا جوان است.

حتی تعویض های استقلال هم که خود شما یکی از آنها بودید، تعویض های جوانی بودند. آیا این رفتار از ناچاری بود یا این که...

- بله، تعویضی های ما هم بازیکنان جوان بودند ولی همین جوان ها هم خوب بازی کردند.

نگفتی که آیا این جوانگرایی از ناچاری بود یا تا حدودی هم اختیاری؟

- البته شاید اگر بعضی از بازیکنان باتجربه بودند لاجرم در ترکیب تیم قرار می گرفتند اما به طور کلی پرویز مظلومی نگرش خاصی به جوانان و استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب تیمش دارد. قطعا در این فصل بازیکنان جوان تر بیشتر در ترکیب استقلال مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اگر قلعه نویی در بازی استقلال – ملوان روی نیمکت می نشست قبل از بازی به سمت امیر قلعه نویی می رفتی؟

- چرا نباید می رفتم؟ حتما می روم.

خب این روزها مد شده که خیلی از بازیکنان به سمت مربیان خود نمی روند.

- من این نوع فکر را قبول ندارم. به اصل معتقدم که در زندگی باید اصول اخلاقی حفظ شود. حالا ورزش و فوتبال که جای خود دارد.

اهل خوزستان هستی دیگر، درست است؟

- بله؛ متولد و بزرگ شده شهر بهبان هستم.

به خاطر فوتبال ناچاری دور از خانواده و شهر و دیار خودت زندگی کنی. از این نظر دچار دردسر نمی شوی؟

- تنها زندگی کردن آن هم دور از خانواده سختی های خودش را که دارد اما دردسر نه. البته ما چون هدف بزرگی به اسم فوتبال داریم، باید سختی های خاص خودمان را هم بکشیم. یکی از این سختی ها هم تنها زندگی کردن است.

با فضای تهران و جو این شهر چطور کنار می آیی؟ راحت یا سخت؟

- تهران یک شهر خاص در ایران است و ویژگی های خاص خودش را دارد. البته من به دلیل حضور در تیم ملی امید وقتی برای بازی در راه آهن به تهران آمدم خیلی هم با فضای این شهر بیگانه نبودم اما خب سعی کردم از تجارب موفق و شکست خورده دوستانم و فوتبالیست هایی که قبل از خودم می شناختم استفاده کنم؛ برای این که تجربه های بهتر و موفق را تکرار کنم و از آنها استفاده کنم و برعکس از تجربه های ناموفق هم درس عبرت بگیرم و آنها را تکرار نکنم. به هر حال زندگی تنهایی و دور از چشم خانواده می تواند آفت هایی دربر داشته باشد که فوتبال را که هیچ، حتی می تواند زندگی هر شخصی را هم تحت الشعاع خود قرار دهد.

بزرگترین هدف ورزشی بهنام برزای چیست؟

- رسیدن به پیراهن تیم ملی بزرگسالان، حضور در جام جهانی و لژیونر شدن.

تا لژیونر شدن که فاصله زیادی نداشتی، چه شد که این اتفاق نیفتاد؟

- خب شاید قسمت نبود. انشاءالله در آینده و در زمانی بهتر.

و حرف آخر؟

- حرف خاصی نیست. ممنون از شما که یاد من کردید.

همشهری تماشاگر
ماهی مـُرده آب میخواهد چه کار ؟!
گاهی برای مهربانی هم دیر است ...!
پاسخ
سپاس شده توسط: