امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی شی‌لین وودلی
شِی‌لین دایان وودلی (متولد ۱۹ نوامبر ۱۹۹۱) یک بازیگر جوان آمریکایی است. وودلی مشهور به بازی در نقش امی جرگنز در مجموعهٔ زندگی مخفی نوجوانان آمریکایی ساخت شرکت ای بی سی فامیلی است.

[عکس: 220px-Shailene_Woodley_March_18%2C_2014_...ped%29.jpg]

وودلی در منطقهٔ سیمی ولی، کالیفرنیا متولد شد و در دبیرستان سیمی ولی تحصیل کرد. خانواهٔ او شامل مادرش لری، پدرش لنی، برادر کوچکش تانر است. اگر چه مادر و پدرش از هم جدا شده‌اند ولی شایلن فهمیده است که آنها هنوز تعطیلات را با یکدیگر میگذرانند. وودلی اولین تجربهٔ بازیگری خود را در سن ۵ سالگی داشت، وقتی که همراه پسر عمویش که یک مدل بود به یک آزمایش استعداد هنر پیشه رفتند. او توضیح داد که
مادرم گفت : هی می خواهی امروز یک نمایش بازی کنی؟
و منم گفتم آره و این جوری بود که اتفاق افتاد. من اصلاً به آنها نگفتم که منو به یک تست هنر پیشگی ببرن.

در سال ۲۰۰۵ او نامزد جایزه هنرپیشه جوان شد در بخش: بهترین ایفای نقش در فیلم سینم ایی، مجموعه‌های کوتاه یا مخصوص—در فیلم سینم ایی جایی که خانه نامیده میشد در نقش کالی.
او در نقش فلیسیتی مریمین در فیلم فلیسیتی: سرگذشت یک دختر آمریکایی دوباره نامزد جایزهٔ هنر پیشهٔ جوان شد، در این دو فیلم شایلن همراه با جان اشنیدر ظاهر شد.
او در فیلمهای عبور جردن، بدون ردپا، همه ریمند را دوست دارند، اسم من ارل است، سی اس ای و نزدیک به خانه بازی کرده است.
در سال ۲۰۰۷ وودلی در فیلم پوشش سرد در نقش سارا گاندن، قاتل خواهر کوچکتر قربانی بازی کرد.

وودلی هم اکنون در مجموعهٔ زندگی مخفی نوجوانان آمریکایی در نقش امی جرگنز، دختر ۱۵ ساله ای که پی می برد او بار دار شده است.این سریال اثر بارداری امی بر خانواده‌اش و دوستانش و به همان اندازه در دبیرستان گرَنت در کالیفرنیا را نشان می دهد.
این مجموعه در ۱ ژوئیه ۲۰۰۸ شروع به ساخت شد.

فیلم شناسی:

پدر جایگزینی (۱۹۹۹)
منطقه (۲۰۰۱-۲۰۰۲)
عبور جردن (۲۰۰۱-۲۰۰۴)
کلیر متکالف جوان
او.سی. (۲۰۰۳-۲۰۰۴)
همه ریمند را دوست دارند (۲۰۰۴)
جک و بابی (۲۰۰۴-۲۰۰۵)
جایی که خانه نامیده میشد (۲۰۰۵)
فلیسیتی: سرگذشت یک دختر آمریکایی (۲۰۰۵)
یکبار بر روی تشک (۲۰۰۵)
اسم من ارل است (۲۰۰۶)
نزدیک به خانه (۲۰۰۷)
سی اس ای (۲۰۰۷)
مولا (۲۰۰۷)
برخورد نهایی (۲۰۰۷)
پوشش سرد (۲۰۰۷)
زندگی مخفی نوجوانان آمریکایی (۲۰۰۸-تاکنون)
فرزندان (۲۰۱۱)
اکنون‌شگفت‌انگیز (۲۰۱۳)
بخت پریشان (۲۰۱۴)
ناهمگون(متمایز)(۲۰۱۴)
داستان کوتاه:
رمان (درحال تایپ):
پاسخ
سپاس شده توسط:
فکر کنم قبلا تو یه فیلم دیدمش
آمدن ' بودن ' شدن ' رفتن
پاسخ
سپاس شده توسط: