امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی علیرضا حقیقی دروازه بان تیم ملی
علیرضا حقیقی زاده ۱۲ اردیبهشت ۶۷ در تهران است.

علیرضا حقیقی زمانی که ۱۷ سال داشت در تاریخ ۲۵مهر ۱۳۸۵ قرارداد خود را با باشگاه پرسپولیس ثبت کرد. او اولین بازی خود را در برابر سایپا وقتی که فرشید کریمی از بازی اخراج شد انجام داد و توانست ضربه پنالتی علی دایی را دفع کند.

در فصل بعد به دلیل وجود دروازه‌بانان ملی‌پوشی مانندحسن رودباریان مرد شماره یک تیم ملی ایران و مهدی واعظی، حقیقی تبدیل به یک نمکت نشین و سکونشین شد و اغلب جایی در لیست ۱۸ نفره تیم نداشت تا اینکه در فصل ۸۷-۸۸ با مصدومیت میثاق معمارزاده در ابتدای فصل و مصدومیت و ناراضی بود مسئولین فنی از مهدی واعظی توانست در اکثر بازی‌های پرسپولیس به عنوان مرد شماره یک بازی انتخاب شود و درون دروازه قرار گیرد.
علیرضا حقیقی در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۲ با امضاء قراردادی ۴ ساله به باشگاه فوتبال روبین کازان روسیه پیوست.

علیرضا حقیقی پس از آنکه نتوانست فرصتی برای بازی در تیم روبین کازان پیداکند با قراردادی به مدت نیم فصل به صورت قرضی به پرسپولیس پیوست. اما پس از تمام شدن قرار داد خود در نیم فصل اول به روبین کازان بازگشت.
[عکس: Alireza-Haghighi-biographya-com-10.jpg]

تیم ملی:

علیرضا حقیقی در بازی دوستانه مقابل تیم ملی فوتبال فلسطین در سال ۱۳۸۹ یک نیمه در دروازه تیم ملی فوتبال ایران قرار گرفت و اولین بازی ملی خود را تجربه کرد. او در ۵ رده ملی بازی کرده‌است که یک رکورد برای این بازیکن است.

حقیقی اولین بار در مسابقات نونهالان غرب آسیا در قطر در سال ۱۳۸۱ برای تیم ملی بازی کرد که در آن زمان ۱۴ ساله بود. او در مسابقات نوجوانان آسیا در سال ۱۳۸۳ در ژاپن نیز بازی کرد و در سال ۱۳۸۵ در تیم ملی جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا در هند در ۳ بازی در ترکیب تیم ملی قرار گرفت. حقیقی در همان سال به تیم ملی امید دعوت شد و در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ و مقدماتی المپیک ۲۰۰۸ عضو تیم ملی امید بود. دروازه بان پرسپولیس در زمان مربیگری قطبی برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد تا اینکه مقابل فلسطین اولین بازی ملی اش را انجام داد.
مصاحبه شخصی علیرضا حقیقی:

بیوگرافی؟؟؟

اردیبهشتی هستم

متولد ۱۲ اردیبهشت سال ۶۷ در تهران هستم. یک خواهر دارم، مجرد هستم و ساکن خیابان آفریقا… حدود ۱۰ سال است که فوتبال بازی میکنم، از رده نونهالان تا بزرگسالان در تیم پرسپولیس بودم یعنی در تمامی ردهها در این تیم بازی کردم و در این حساب باید مرا یک پرسپولیسی اصیل بدانید.

تیم علی دایی؟؟

در چند سالی که در پرسپولیس بودم این تیم فراز و نشیبهای زیادی داشته، اما فکر میکنم تیمی که مصطفی دنیزلی درست کرده بود و تیم کنونی که علی دایی هدایت آن را برعهده دارد بهترین تیمهای چند سالی هستند که من در پرسپولیس هستم.

رقابت دروازهبانها؟؟

هر ساله در پرسپولیس بین دروازهبانها رقابت بوده است. من سال اولم نیست که با دروازهبانی دیگر رقابت میکنم. هر سال دروازهبانهای بزرگی در این تیم بودند که گلرهای اول یا دوم تیم ملی بودند. من رقابت خیلی خوبی با معمارزاده داشتم، اما بعضیها برای ما حواشی درست کردند و از قول من یا او حرفهایی نوشتند که درست نبود و باعث سوءتفاهم شد. الان هم در کنار هم رقابت میکنیم و هر کسی بهتر باشد بازی میکند.

پنالتی دایی را گرفتم!!

در طی سالهای حضورم در پرسپولیس اتفاقات و خاطرات زیادی برایم رقم خورده است اما هیچگاه آن پنالتی که از آقای گل جهان گرفتم را فراموش نمیکنم. اولین دقایق حضورم در میدان برای پرسپولیس بود که پنالتی علی دایی را گرفتم.

استرس داشتیم!!

درباره اتفاقات دربی زیاد صحبت شده است. اما میخواهم بگویم، آن درگیری با شیث و… فقط به خاطر فشار و استرس بود که حتی بزرگترین بازیکنان دنیا هم در این قبیل مسابقات به آن دچار میشوند. این هم یک سوءتفاهم بود که باز هم بزرگنمایی شده، عدهای میخواستند با این کار، برد پرسپولیس را زیر سوال ببرند و متاسفانه تا حدودی هم به هدف خود رسیدند.

باز هم ممکن است داد بزنم!!

برخیها گله میکنند چرا در برخی دیدارها من سر مدافعان داد میزنم. فکر میکنم داد زدن و حرف زدن با مدافعان جزیی از وظایف دروازهبانهاست، بزرگترین دروازهبانها هم با مدافع صحبت میکنند. باز هم اگر در بازی مسئلهای به وجود بیاید حتما سر مدافعان داد میزنم.

پدرم مشوق من بود!!

پدرم یکی از اصلیترین مشوقان من بودند. چون خودشان فوتبال بازی میکردند دوست داشتند، من هم به یک فوتبالیست بزرگ تبدیل شوم. خوشحالم تا حدودی پاسخ حمایتها و صحبتهای آنها را دادم. فکر میکنم اگر حمایتهای خانواده نباشد به موفقیت رسیدن کمی دشوار میشود.

ماشینبازم!!

زیاد ماشین عوض میکنم الان بی‌‌ام و ۳۲۵ دارم. قبل از آن هم X3 داشتم. اولین ماشین من هم پرشیا بود.

سقف آرزوهات؟؟

سقف آرزوهای من، رسیدن به تیمملی است. فراموش نکنید، دروازهبانی پست حساسی است و تازه کار اصلی دروازهبانها از ۲۷، ۲۸ سالگی شروع میشود. من هم فکر میکنم هنوز زمان دارم که خودم را در پرسپولیس نشان داده و به تیمملی راه پیدا کنم.

پیشنهاد سینم ایی؟؟

با هنرپیشه خاصی دوست نیستم. خودم هم علیرغم دو، سه پیشنهادی که برای بازی در سینم ا داشتم، ترجیح دادم تمرکزم را به فوتبال معطوف کنم. اگر قرار باشد فیلم زندگیام را بسازند، دوست دارم خودم نقش خودم را بازی کنم.

نتایج دایی بد نبوده است!!

نتایج پرسپولیس با علی دایی بد نبوده است، با این حال مردم باید قضاوت کنند که از این تیم با دایی راضی هستند یا نه؟ خدا را شکر تیم خوبی داریم و علی آقا توانسته در کنار رقابت یک رفاقت خوب هم در تیم به وجود بیاورد. هنوز نمیشود در مورد فصل بعد حرف زد اما هدف اصلی ما کسب سهمیه و قهرمانی در جام حذفی است.

ازدواج!!

من کلا با دیر ازدواج کردن فوتبالیستها موافقم. فکر میکنم اگر دیر ازدواج کنند میتوانند تمرکز زیادی روی فوتبال و بازی داشته باشند. البته هر کس نظری دارد، نظر من هم این است.

عاشق فوتبالم!!

کسی که از حدود ۱۲ سالگی فوتبال را در باشگاه بازی میکرد پس حتما عاشق فوتبال است، من هم عاشق فوتبالم و به چیزی جز آن فکر نمیکنم، نه تنها منبع کسب درآمدم فوتبال است و فکر میکنم اگر فوتبالیست نمیشدم باز هم تلاش میکردم تا فوتبالیست شوم!

همه دروغ بود!!

من مجردم و شایعه ازدواج با یکی از بازیگران سینم ا یک دروغ بود که از منابع پخشکننده آن شکایت کردم. متاسفانه هر چند وقت یک بار برای

فوتبالیستها از این دروغها درست میکنند. من قبلا در این باره صحبت کردم و گفتم که با آن خانم بازیگر ازدواج نکرده و آشنا هم نبودم.

به خوشپوشی اهمیت میدهم!!

اهل خوشپوشی و مارک بازی هستم. فکر میکنم کسی که الگوست، هم باید از لحاظ اخلاقی الگو باشد هم پوشش به همین خاطر باید لباسهای خوبی بپوشم. اکثر مارکهای معتبر را دوست دارم و میپوشم.

فقط پول فوتبال، حرفهای است!

فوتبال ما الان فقط پولش حرفهای است، اما خوشبختانه داریم بیشتر به سمت حرفهای شدن میرویم و تا چند سال دیگر وضع فوتبال ما بهتر میشود.

حمایت کنیم!!

فکر میکنم در سالهای ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ که به جامجهانی رفتیم، بهترین تیمهای ملی تاریخ را داشتیم.

الان به تیمملی با مربیگری آقای قطبی انتقاد میشود، اما معتقدم باید از این تیم حمایت شود تا در جمع فینالیستهای جام ملتهای آسیا باشد.

شاید خیلیها منتظر شروع جامجهانی باشند، اما واقعا جای ایران در این مسابقات خالی است و جامجهانی بدون ایران مزه ندارد.

افتخارات:

روبین کازان

[عکس: 017716153_30300.jpg]
خنده بر لب میزنم تا کَــس نداند رازِ من
ورنه این دنیا که مـــا دیدیم ، خندیدن نداشت ...! 
پاسخ
سپاس شده توسط: