امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی نگار عابدی و همسرش هدایت هاشمی + عکس
نگار عابدی در رشته تئاتر و معماری فارغ التحصیل شده است. او با دیدن آگهی کلاس بازیگری در یک مجله و ثبت نام در آن کلاس به بازیگری روی آورد.

[عکس: 20165104462517880a.jpg]

[b]
بیوگرافی نگار عابدی و همسرش هدایت هاشمی + عکس -آکانگار عابدی،بیوگرافی،بازیگر،هدایت هاشمی،بازیگران،چهره ها،سینم ا و تلویزیون
آکاایران: بیوگرافی نگار عابدی و همسرش هدایت هاشمی + عکس

[/b]بیوگرافی کامل نگار عابدینام: نگار
نام خانوادگی: عابدی
به گزارش آکاایران: تحصیلات: فارغ التحصیل تئاتر
همسر سابق: هدایت هاشمی
فرزند: یک دختر به نام اِما

نگار عابدی در رشته تئاتر از دانشکده هنر و معماری فارغ التحصیل شده است. او در فیلم های کوتاهی چون هدیه و خط مستقیم یک دایره حضور چشم گیری داشته است. فعالیت اصلی وی تئاتر است و در نمایش هایی چون باز گشت به خان نخست به کارگردانی محمد رضایی راد و آندرانیک به کارگردانی حمید پورآذری ایفای نقش نموده است.
[عکس: 20165104462517451a.jpg]
نگار عابدی همسر سابق هدایت هاشمی (بازیگر) می باشد و یک دختر به نام اِما دارند. هدایت هاشمی همسر سابق نگار عابدی متولد 1353 در سبزوار است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی می باشد . او با بازی در فیلم چک برگشتی طرفداران زیادی پیدا کرد.
نگار عابدی با بازی در سریال دودکش در سال 1392 و به کارگردان محمدحسین لطیفی در بین مردم شناخته شد. این سریال در ماه رمضان سال 92 به روی آنتن شبکه سوم سیما رفت و با استقبال خوبی هم روبرو شد.
[عکس: 20165104462517752a.jpg]
سریال دودکش درباره دو خانواده است که زندگی ساده ای دارند و یک قالیشویی را اداره می کنند، اما هر بار ماجراها و مسایلی برای آن ها اتفاق می افتد؛ مثلاً کارگاهشان پلمپ می شود و یا ماشینشان توسط پلیس توقیف می شود و از جهت دیگر داماد ان ها نصرت؛ مسائل مالی اش به دیوار خرده است و...
نگار عابدی در سریال شمعدونی به کارگردانی سروش صحت؛ ایفای نقش کرده است. داستان دو خانواده، مشکلات اجتماعی و ناهنجاری های اجتماعی بویژه مشکلات شهری و شهروندی را به زبان طنز مورد انتقاد قرار می دهد.
[عکس: 20165104462517473a.jpg]
نگار عابدی در فیلم سینم ایی خانه ای کنار ابرها در کنار همسر سابقش هدایت هاشمی به ایفای نقش پرداخت. فیلم خانه ای در کنار ابرها در بخش نگاه نو سی و دومین جشنواره فیلم فجر، نامزد دو سیمرغ بود که در بخش فیلم نامه موفق به دریافت دیپلم افتخار شد. این فیلم همچنین در پنجمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، موفق به کسب فانوس بخش داستانی بلند شد.

[عکس: 20165104462517484a.jpg]

فیلمشناسی نگار عابدی

سینم ایی

1 - خانه ای کنار ابرها 1392
2 - شب بیرون 1392
3 - گنجشکک اشی مشی 1392
4 - محمد 1390
5 - یه حبه قند 1388
6 - مانا 1387
7 - فصل ممنوع 1382

[عکس: 20165104462517365a.jpg]

تئاتر

• مصاحبه 1378
  • مجلس نامه 1378
  • روی زمین 1382
  • آندرانیک 1382
  • زنی که زیاد میدانست1382
  • تیغ کهنه 1383
  • هر چی دلت بخواد 1383
  • مهاجران 1383
  • رؤیای بسته شده به … 1384
  • دُن کیشوت 1384
  • کبوتری ناگهان 1384
  • بازگشت به خان نخست 1384
  • اسب های آسمان خاکستر می بارند
  • بیوه های غمگین سالار جنگ، 1385
  • یک تنبیه با شکوه1386
  • خانه 1388
  • آسمان روزهای برفی 1388
  • ملا نصرالدین 1388
  • مرثیه ای برای یک سبک وزن1388
  • آخرین پر سیمرغ 2010
  • ورود آقایان ممنوع1390
  • فیلم کوتاه
  • خط مستقیم یک دایره
  • هدیه
  • کاشکی
  • زندگی، رنگ بِژ
  • مجموعه تلویزیونی
  • سایه های بلند گناه
  • نگرانی
  • تئاتر پخش مستقیم از شبکه پنج
  • جنگ دوستانه (1)
  • جنگ دوستانه (2)
  • گَپ به عنوان بازیگر مهمان
  • دودکش
  • شمعدونی

[عکس: 20165104462517546a.jpg]

جوایز
  • دریافت سوم بازیگری لباسی برای میهمانی، هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر
  • جایزه کانون ملی منتقدان آندرانیک، 1382
  • دریافت دومبازیگری فکاهی نامه ی یک زن، پانزدهمین جشنواره تئاتر دانشجویی
  • برگزیده بازیگری سال، جشن بازیگر دن کیشوت، بازگشت به خان نخست، کبوتری ناگهان؛1385
  • دریافت دوم بازیگری چراغ ها را خاموش نکنید، مشهد، جشنواره یازدهم تئاتر دفاع مقدس، 1383
  • دریافت کاندید بازیگری، جشن بازیگر آندرانیک، 1383
  • دریافت کاندید بازیگری، جشن بازیگر خانه، 1389
  • دریافت جایزه یونیسف فیلم سینم ایی مانا، 1387

[عکس: 20165104462517257a.jpg]

گفتگو با نگار عابدی

نگار عابدی می گوید: سال ها سعی کرده مسیر درست و سالمی را در عرصه بازیگری طی کند و حواسش به پله هایی که در آن قدم گذاشته باشد و تاوان این سلامت را هم با دیر دیده شدن داده است. اما او از این موضوع ناراحت نیست چون معتقد است در این شرایط حداقل به جایی که در آن ایستاده، مطمئن است.
[عکس: 20165104462517128a.jpg]
نگار عابدی به معضلی که این روزها برخی از بازیگران زن به آن دچار شده اند اشاره کرد و گفت: نباید بازیگران زن ما از تشکیل خانواده و مادر شدن به خاطر ترس از دست دادن جایگاه شغلی شان بهراسند و به آن تن ندهند چراکه هیچ چیزی به اندازه داشتن یک خانواده سالم و شیرین نیست. نگار از ماجرای جدایی از همسرش هدایت هاشمی گفت و اینکه بعد از جدایی ترجیح داد مدتی را به خاطر دخترش با خانواده اش زندگی کند. او نه از جدایی اش یک کابوس شوم ساخت نه اینکه این موضوع را پنهان کرد؛ سر بسته اما با صداقت به این نکته اشاره کرد که گاهی افراد در زندگی شان تصمیم می گیرند مسیرهای جداگانه ای را انتخاب کنند و باید به این تصمیم احترام گذاشت. باقی حرف ها را از زبان خودش بخوانید.
[عکس: 20165104462517369a.jpg]

رفاقت من با دخترم

رابطه من و دخترم از همان ابتدا یک رابطه دوستانه بود، به نظرم وقتی بچه ها با پدر و مادرشان رفیق هستند، راحت تر مسائل شان را با آن ها در میان می گذارند. «اِمای» من هم از همان دورانی که کم سن و سال بود تا حالا که کلاس اول ابتدایی رفته عادت کرده همه چیز را برایم تعریف کند، همین موضوع ما را به شدت به هم نزدیک می کند. هر چند با گذشت سال ها او هنوز با کار من کنار نیامده و مدام می گوید «مامان سر کار نرو و پیشم بمون»؛ اما من در جوابش می گویم سرکار می روم تا برایت پول در بیاورم، جواب او هم که خیلی جالب است می گوید باشه «برو پول در بیار که من رو پارک ارم ببری» (صدای خنده هر دو ما در فضا می پیچد).
[عکس: 201651044625176310a.jpg]

«اِما» دوست دارد بازیگر شود اما من و پدرش نه

اِما از همان دوران کودکی اش به بازیگری علاقه مند بود و در این حرفه هم استعداد دارد. اولین بازی اش را هم وقتی دو سالش بود در فیلم سینم ایی «یه حبه قند» انجام داد، هرچند من و پدرش هیچ کدام تمایلی نداریم که او وارد عرصه بازیگری شود. ولی اگر بخواهد وارد این حوزه شود هم مخالفت نمی کنیم؛ چون معتقدیم افراد باید خودشان برای سرنوشت شان تصمیم بگیرند. او یکی از مخاطبان جدی تئاتر است و نکته جالب اینجاست که هر وقت من و پدرش روی صحنه هستیم آن کار را بیش از 10بار تماشا می کند و مورد نقد قرار می دهد. خوشبختانه او درسش هم خیلی خوب است و به موسیقی هم علاقه دارد، به همین دلیل دوست دارم او در چند زمینه پیشرفت کند و تنها به شکل تک بعدی رشد نکند.

جرقه های بازیگری از دوران کودکی در من زده شد

من هم مانند دخترم از همان دوران کودکی به بازیگری علاقه مند بودم و با جدیت خاصی نمایشنامه های معروف دنیا را می خواندم. یادم است وقتی تنها 9 سالم بود تمام نمایشنامه های شکسپیر را خوانده بودم. در آن مقطع ما به واسطه شغل پدرم در شهر اهواز زندگی می کردیم و به همین خاطر می توانستیم سایر شبکه های عرب زبان را هم بگیریم. من هم از این فرصت استفاده می کردم و تئاترهای معروفی نظیر «رومئو و ژولیت» که از شبکه بی بی سی پخش می شد را تماشا می کردم. این در حالی بود که برخلاف اِما من در خانواده ای با علاقه به بازیگری بزرگ نشده بودم. هرچند مادرم دستی در نقاشی و طراحی لباس داشت اما جو خانواده و به دنبال آن فامیل مان بیشتر تحصیلاتی بود و اکثر آن ها در رشته های مهندسی، پزشکی و معلمی فعالیت می کردند. به همین خاطر اصلا برای شان قابل باور نبود که من بخواهم وارد عرصه بازیگری شوم.

یک آگهی سرنوشتم را تغییر داد

علاقه ا م به بازیگری همان طور که اشاره کردم از دوران کودکی ام همراهم بود اما تا زمانی که به 20 سالگی رسیدم فرصتی برای ابرازش پیدا نکردم. یادم است سال اول دانشگاه بودم و در رشته زبان انگلیسی درس می خواندم که آگهی کلاس بازیگری در یکی از مجلات نظرم را به خودش جلب کرد. حس کردم الان وقت آن فرا رسیده که بازیگری را به شکل جدی تجربه کنم، به همین خاطر در آن کلاس ثبت نام کردم. کار تدریس بازیگری در آن مجموعه بر عهده مهتاب نصیرپور و رویا تیموریان بود، بعد از مدتی وقتی خانم نصیرپور علاقه و پشتکارم را در عرصه بازیگری دید مرا به همسرش محمد رحمانیان برای بازی در یک نمایش معرفی کرد. بعد از آن اثر به شکل جدی وارد عرصه تئاتر شدم و برایم به قدری این هنر جدی شد که تا مدت ها وسوسه ای برای ورود به کار تصویر نداشتم.

بعد از جدایی با خانواده ام زندگی می کنم

وقتی دخترم هنوز به دبستان نرفته بود من و همسر سابقم، هدایت هاشمی حس کردیم که مسیر زندگی مان را باید از هم جدا کنیم به همین خاطر مدتی به اتفاق دخترم به منزل پدر و مادرم رفتم تا کارهای مربوط به جدایی انجام شود. بعد از طلاق مان هم دخترم باید به دبستان می رفت به همین خاطر دوست نداشتم دوباره به او شوکی وارد کنم و با تغییر محل زندگی کنونی اش باعث به هم ریختگی روحیه اش در ابتدای ورود به مدرسه شوم. ترجیح می دادم همه چیز در کمال آرامش رخ دهد از طرفی دخترم اِما از دوران کودکی با پدر و مادرم ارتباط نزدیکی داشت و حضور در کنار آنها برای هر دوی ما آرام بخش است.
ضمن اینکه می خواستم به لحاظ مالی به ثبات بیشتری برسم و سپس زندگی مستقل و دونفره ام را با دخترم آغاز کنم. به همین خاطر ترجیح دادم تا آن زمان از حمایت پدر و مادرم برخوردار باشم.

چرا خانم کوچیک سریال «پس از باران» نشدم

برای من به قدری کار در عرصه تئاتر جدی بود که به بازیگری در تصویر حتی فکر هم نمی کردم و اگر پیشنهادی هم در این حوزه به من می شد آن را رد می کردم. یادم است برای ایفای نقش خانم کوچیک از من دعوت شد اما به قدری بازی در تئاتر برایم مهم بود که آن پیشنهاد را رد کردم، همین موضوع را در فیلم سینم ایی «خیلی دور خیلی نزدیک» تکرار کردم. بی تردید اگر پیشنهاد بازی در سریال «پس از باران» را قبول می کردم مسیر بازیگری ام به طور کامل تغییر می کرد هرچند گاهی خودم را به خاطر این تصمیم مورد پرسش قرار می دهم اما از سویی فکر می کنم من زمانی وارد عرصه تصویر شدم که جایگاهم در آن شکل گرفته بود و کسی نمی توانست با یک نقش جایم را چندان تغییر دهد.

ارزش مادر شدن

برخی از بازیگران فکر می کنند با ازدواج و بچه دار شدن شان جایگاه شان در بازیگری به مخاطره می افتد و باعث می شود که نتوانند مانند سابق کار کنند درحالی که در کشورهای صاحب سبک در عرصه بازیگری ما شاهد آن هستیم که چهره های مطرح تشکیل خانواده می دهند و صاحب خانواده پرجمعیتی هم می شوند. فکر می کنم باید جلوی این موج را که به نظر می رسد پشت آن عمدی هم در کار باشد را گرفت و اجازه داد افراد در فضای سالمی به حرفه بازیگری بپردازند. شاید به شکل مقطعی بازیگران بتوانند به واسطه چهره و موقعیتی که ایجاد می کنند پیشرفت کنند اما شک نداشته باشید چون جایگاهی که در آن قرار گرفتند واقعی نیست خیلی زود از آن جایگاه کنار کشیده می شوند و فرد دیگری آن جایگاه را تصاحب می کند به همین خاطر همواره سعی کردم در عرصه بازیگری در فضای سالمی حرکت کنم هرچند اگر این سلامت مانع از آن شود که پله های ترقی را به سرعت طی کنم و زمان برایم کندتر بگذرد، اما معتقدم جایگاهی که در این شرایط به دست می آورم قابل اتکاست و برای به دست آوردن آن به توانایی و استعدادم تکیه کرده ام.

خانه داری منافاتی با شیک پوشی ندارد

این روزها تعریف زنانـ ـگی تغییر کرده و بسیاری از دختران امروزی فکر می کنند زنانـ ـگی صرفا در داشتن ظاهری آراسته است و اینکه خودشان هیچ کاری در خانه انجام ندهند، هرچند فکر می کنم جنس زنانـ ـگی و خانه داری در طول سال ها تغییر کرده و در هر نسلی نسبت به نسل قبل عوض می شود و جدا از آن کار در خانه را وظیفه زن نمی دانم اما فکر می کنم اینکه ما زن بودن را صرفا در ظاهر زیبا ببینیم هم اشتباه است. از گذشته این تصویر خوشایند در مورد خانم ها وجود داشت که در هر خانه ای حضور دارند به آنجا رنگ می دهند و ظاهری آراسته به آن می بخشند و در آن خانه، بوی خوش عطر غذا می پیچد هرچند شاید زن مدرن نتواند همه این کارها را به تنهایی انجام دهد و نباید انجام کار خانه برایش تبدیل به وظیفه شود اما فکر می کنم اگر زنی خانه اش را آراسته کند و غذای دلخواه اهل خانواده را بپزد اعتماد به نفسش هم بیشتر می شود و قالب کلیشه ای و مصنوعی را هم می شکند.

بیوگرافی هدایت هاشمی همسر سابق نگار عابدی
هدایت هاشمی بازیگر سینم ا و تلویزیون در ایران است. وی در هفدهم اسفند ماه سال ۱۳۵۳ در شهر سبزوار متولد شد. ولی تا زمان سربازی در شهر مشهد زندگی کرده است و در آنجا به ورزش فوتبال نیز می پرداخته است. این بازیگر دارای مدرک تحصیلی «کارشناسی ارشد کارگردانی» است و از سال ۱۳۷۷ به طور حرفه ای بازی در تئاتر را آغاز کرده است. نخستین فیلم سینم ایی با بازی وی یک بوس کوچولو به کارگردانی بهمن فرمان آرا است.
بازنده میگه میشه اما سخته
برنده میگه سخته اما میشه

پاسخ
سپاس شده توسط: