امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی کارو لوکاس
کارو لوکاس در سال ۱۳۲۸ خورشیدی در در خانوادهای از ارمنیهای ایران در اصفهان زاده شد. وی مدرک کارشناسی ارشدمهندسی برق را از دانشگاه تهران (۱۹۷۳ میلادی) دریافت کرد و در سال ۱۹۷۶ میلادی مدرک دکترای خود را از گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی با گرایش مهندسی کنترل دریافت کرد.وی از پژوهشگران بهنام سیستمهای هوشمند در ایران بود. زمینهٔ پژوهشهای او پیشبینی سریهای زمانی، مدلهای عاطفی و منطق فازی بود. او در سال ۱۳۸۵ خورشیدی به عنوان چهره ماندگارشناخته شد. وی همچنین به عنوان «پدر علم رباتیک ایران» شناخته میشود.
کارو لوکس همسر امیلیا نرسیسیانس، استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، بود. او سالها استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران و دورهای هم رئیس گروه برق این دانشکده بود و مرکز «کنترل و پردازش هوشمند» را در این دانشگاه بنیان گذاشت. کارو لوکاس سابقه تدریس در چند دانشگاه مطرح دنیا از جمله دانشگاه تورنتو و دانشگاه برکلی را نیز داشت.
کارو لوکاس یکسال با بیماری سرطان روده مبارزه کرد و بر بیماریاش غلبه کرد اما علت اصلی مرگ او زخم ایجاد شده در اثر عدم دقت کافی در انجام
کولونوسکوپی روده و تبدیل آن به عفونت بود که باعث شد در غروب ۱۷ تیر۱۳۸۹ در بیمارستان امام خمینی درگذرد.

پیکر وی در آرامگاه ارامنه تهران به خاک سپرده شد.
تا وقتی عشق آسمونی دارم
چه نیازی به عشق زمینی دارم
×من نوشت

پاسخ
سپاس شده توسط:
خوشحالم اینهمه ایرانی موفق داریم
آمدن ' بودن ' شدن ' رفتن
پاسخ
سپاس شده توسط: