امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تئاترگردی هفتگی: از «گوریل پشمالو» تا «دختر بودم پسر شدم»
‌تماشاخانه های تهران در روزهای پایانی دی ماه ۹۶ مملو از اجراهای متنوع در ژانرهای گوناگون هستند تا عاشقان گردشگری شهری را در شب های بلند زمستان امسال در کلانشهر دودآلود تهران با برنامه های مهیج تئاتر سرگرم کنند. در گزارش امروز سرویس هنری روزیاتو، نگاهی داریم به ۱۸ برنامه تماشاخانه های شهر تا با مشخصات این برنامه ها آشنا شویم.
با تئاترگردی امروز ما همراه باشید.
نمایش بیست و سه
از ۱۰ تا ۳۰ دی ماه سال جاری از ساعت ۱۸،‌نمایشی با عنوان ۲۳ در تماشاخانه سرو تهران روی صحنه می رود. این تئاتر با بهای بلیط ۲۰ هزار تومانی نمایش داده می شود که به کارگردانی مسلم رضایی و نویسندگی احسان رحیمی تمبی همراه شده است.
[عکس: t1-1.jpg]
پوستر نمایش ۲۳
پاسخ
سپاس شده توسط:
نمایش آن سوی آینه
از چهارم لغایت ۳۰ دی ماه، سالن شماره ۲ پردیس  تئاتر  شهرزاد، نمایش آن سوی آینه را با کارگردانی علی سرابی و نویسندگی فلوریان زلر روی صحنه می برد. این اجرا هر شب ساعت ۱۷ انجام شده و بهای بلیط نیز ۳۰ هزار تومان است.
[عکس: t2-1.jpg]
پوستر تئاتر آن سوی آینه
پاسخ
سپاس شده توسط:
نمایش شیرهای  خان بابا سلطنه
تئاتر کمدی بالا، به نویسندگی و کارگردانی افشین هاشمی در سالن شماره ۱ پردیس تئاتر شهرزاد از ۱۳ تا ۱۰ بهمن پذیرای بازدید علاقمندان است. بهای بلیط نیز ۴۵ هزار تومان اعلام شده است. این نمایش برای دومین بار است که در سال جاری روی صحنه می رود.
[عکس: t3-1.jpg]
تئاتر موزیکال شیرهای خان بابا سلطنه با حضور گلاب آدینه روی صحنه رفته است
پاسخ
سپاس شده توسط:
نمایش ایستاده، منتظره، پیچیده و نیامده
عنوان نمایش بالا تا ۹ بهمن در تماشاخانه مهر حوزه هنری تهران روی صحنه می رود. نویسندگی و کارگردانی اثر را کاوه مهدی بر عهده داشته است و هر شب ساعت ۱۸:۳۰ اجرا می شود. بهای بلیط نیز ۲۰ هزار تومان اعلام شده است.
[عکس: t4-1.jpg]
مرثیه برای یک دراکولا
پاسخ
سپاس شده توسط:
مرثیه برای دراکولا
نمایش مفهومی مرثبه برای یک دراکولا به کارگردانی علی رازیان و نویسندگی محدثه قبادی تا ۲۹ دی ماه هر شب ساعت ۱۹:۴۵ روی صحنه می رود. بهای بلیط نیز ۴۰ هزار تومان اعلام شده است. دانشجویان با کارت دانشجویی از تخفیف ۳۰ درصدی برخوردار خواهند بود.
کنسرت نمایش من و ما
در تالار رودکی تهران تا دوشنبه ۲ بهمن ماه ساعت ۲۰، کنسرت –نمایش من و ماه به نویسندگی و کارگردانی سوگند عباسی روی صحنه می رود. بهای بلیط نیز ۵۰ هزار تومان اعلام شده است.
نمایش قدم زدن با اسب
نمایش قدم زدن با اسب، نمایشی در سالن شماره ۳ پردیس تئاتر شهرزاد است که از ۵ دی لغایت ۱۰ بهمن هر شب ساعت ۱۹:۴۵ روی استیج می رود. بهای بلیط نیز بین ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان اعلام گردید.
[عکس: t5-1.jpg]
قدم زدن با اسب، عنوان تئاتری که با هنرنمایی خواننده موسیقی پاپ: فرمان فتحعلیان و نیکی مظفری همراه شده است
پاسخ
سپاس شده توسط:
جنگ کثیف
عنوان نمایشی است که تا ۲۰ بهمن هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در سالن کوچک تالار محراب روی صحنه می رود. این اثر به نویسندگی و کارگردانی خشایار پیر علمی اجرا می شود. بهای بلیط نیز ۲۰ هزار تومان با تخفیف ۲۵ درصدی برای دانشجویان اعلام شده است.در خلاصه داستان آمده: مردی جوان برای تعطیلات انتهای هفته از شهر خارج می‌شود که توسط افراد ناشناسی دستگیر و به بازداشتگاهی سفید منتقل می‌شود. بازداشتی جوان که دلیل بازداشت ومدت بازداشتش نمی‌داند در برخورد با مامور و رئیس بازداشتگاه و در اثر فشار های روانی هویت خود را از دست می‌دهد.
نمایشنامه خوانی مرگ در میزند
موسسه فرهنگی هنری گندم در تئاتر گندم تهران، تا ۲۳ دی اثری به نام مرگ در میزند را به نویسندگی عماد ابوالفحی بر اساس متنی از وودی آلن روی صحنه می برد. بهای بلیط نیز ۱۵ هزار تومان است.
دور از دسترس اطفال نگهداری شود
نمایشی که علیرضا مهران کارگردانی کرده است و فرشته فرشاد نوشته، تا ۲ بهمن هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه شانو تهران روی صحنه می رود. بهای بلیط نیز ۳۰ هزار تومان اعلام شده است.
نمایش بلافیگوار
نمایش بلافیگورا به کارگردانی سروش طاهری و نویسندگی یاسمینا رضا تا ۳۰ دی هر شب ساعت ۱۸ روی صحنه تماشاخانه شانو تهران می رود. بهای بلیط نیز ۲۵ هزار تومان است.
پاسخ
سپاس شده توسط:
ال کلاسیکو
طرحی از مونا رضایی با نویسندگی و کارگردانی مسعود ترابی، تا ۲۹ دی ماه هر شب ساعت ۱۷ در تئاتر باران روی صحنه می رود. بهای بلیط نیز ۲۵ هزار تومان است.
۲ نمایش نامه نزدیک پایان
نمایش عمو زاده ای از ناکجا نوشته ندا قربیانیان در خانه هنرمندان و نمایش من موجودی احساساتی هستم در خانه موزه استاد انتظامی در قیطریه تهران تا ۲۸ دی ماه پذیرای تماشاخانه گردهای تهران است.
خشم و هیاهو
تئاتر خشم و هیاهو، تا ۳۰ دی هر شب ساعت ۱۹ در سالن شماره ۲ پردیس تئاتر شهرزاد پذیرای بازدید علاقمندان است. این نمایش که توسط مهرداد رایانی مخصوص کارگردانی شده با هنرنمایی هانیه توسلی همراه گردیده است.
دختر بودم پسر شدم
دختر بودم پسر شدم، عنوان نمایشی است که هر شب ساعت ۱۹ از اول بهمن تا ۴ اسفند در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود. این اثر توسط گلرخ میلانی کارگردانی شده و توسط فرهاد نقد علی نوشته شد. بهای بلیط نیز ۲۰ هزار تومان اعلام شد.
[عکس: t6-1.jpg]
نویسنده: فرهاد نقدعلی کارگردان: گلرخ میلانی بازیگران: احمد خوشدل‌نیکخو، منا رستگار دستیار کارگردان: سیمین غلامی، ورنا مخواستی طراح صحنه و لباس: مسعود میلانی موسیقی: پندار پورکمیلیان (سه‌تار)، پیام کیا ( تنبک، تمپو، دف)
پاسخ
سپاس شده توسط:
جوجی و کد خدا
نمایش طنز کودکانه جوجی و کد خدا، آخرین اجرای تماشاخانه سنگلج در دی ماه امسال است که هر شب ساعت ۲۰:۱۵ در این مرکز روی صحنه می رود. بهای بلیط نیز ۲۰ هزار تومان اعلام شد.
نمایش شرقی غمگین
سالن شماره ۱ پردیش تئاتر شهرزاد تا ۲۹ دی ماه سال جاری هر شب ساعت ۱۸ پذیرای تئاترگردهای پایخت بوده تا اثری از سعید زارعی را که بر اساس طرحی از سجاد افشار یان نوشته شده را مشاهده کنند. بهای بلیط نیز ۴۰ هزار تومان اعلام شد.
گوریل پشمالو
سالن استاد محمد علی کشاورز پردیس تئاتر تهران تا ۲۹ دی ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ تئاتر گوریل پشمالو را روی صحنه می برد که توسط غلامرضا مشیری کارگردانی شده و طراحی از یوجین اونیل است. بهای بلیط نیز ۱۵ هزار تومان تعیین شده است.
[عکس: t7-1.jpg]
ویسنده: یوجین اونیل مترجم و کارگردان: غلامرضا مشیری بازیگران: زهرا سوری، حمید صدری، تینا پیشنماز، علی تاریمی، برکه بذری، هدا حدزاده، راحله دلفانی، مهدی خدائی تهیه کننده: غلامرضا مشیری
پاسخ
سپاس شده توسط: