امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حاشیه های اولين کنسرت "بنیامین" بدون نیما وارسته
به گزارش خبرنگار موسیقی باشگاه خبرنگاران حاضر در کنسرت بنیامین بهادری؛ شب گذشته در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران تماشاچیان چند دقیقه پس از ورود به سالن با تشویق‌های مکرر خواهان حضور بنیامین روی صحنه شدند.

بعد از خاموش شدن سالن صحنه با نور پردازی قرمز روشن و چند دست با زدن چوب تبل به هم از زیر صحنه بیرون آمد و با اشاره به هر سمت نگاه تماشاچیان را به سمت برج نوازندگان روی صحنه جلب کردند.

سپس بنیامین بهادری با اجرای آهنگ "اصلا صداش کردی" روی صحنه آمد و بعد از پایان آهنگ به تماشاچیان سلام کرد و گفت: شما پر انرژی تر از من بودید، سعی می کنم کم حرف بزنم که همه آهنگهای مورد نظر را اجرا کنم. البته با انرژی شما شاید آهنگ‌های بیشتری نیز اجرا شود که مطمئنم بهترین اجرایم در همین سانس اول خواهد بود.

وی در این کنسرت به اجرای آهنگهای آهای تو، "عاشق شدم"، "مادر"، "شناسنامه"، "جادوگر گیسو"، "خاطره‌ها"، "هفته‌ی عاشقی"، "عشق داغ من" و ... پرداخت.

همزمان با برخی از آهنگ‌ها کلیپ‌هایی نیز پخش می‌شد که یکی از کلیپ‌ها همزمان با آهنگ عاشق شدم بود که در آن مرحوم نیما وارسته را در حال نواختن ویولون در کنسرت‌های گذشته بنیامین نشان می‌داد.

بنیامین بهادری پس از اجرای 8 قطعه گفت: موافقید برنامه را شروع کنم؟ و بعد از تشویق تماشاچیان آهنگ خاطره‌ها را اجرا و پس از پایان آهنگ موزیسین آلبوم 85 و آلبوم 93 و همچنین قطعه‌های آشوب، تاحالا عاشق شدی، عشق احساسه، نوازنده‌ی پیانو، کیبورد و ویولون،‌مرحوم نیما وارسته را معرفی کرد و گفت: هرچند در میان ما نیست اما برای او یک دقیقه دست بزنید. مردم نیز به دلخواه ایستادند و به تشویق نیما وارسته و خواهانی که در جمع تماشاچیان بود، پرداختند.

بعد از آن بنیامین از 40 اجرای خارج از کشور مرحوم نیما وارسته که 30 اجرای آن با گروه آریان و حضورش در این اجرا ها به جای نوازندة‌ی ویلیون این گروه بوده است گفت و از مهمان ویژةی حاضر در سالن سیامک خواهانی نوازنده ویلون گروه آریان خواست به صحنه بیاید و چند قطعه را با آنها همراهی کند. بعد از آن به مناسبت تولد سیامک خواهانی آهنگ هفته‌ی عاشقی را اجرا و از وی خواست در صورت تمایل همراهی با گروه بنیامین به جمع تماشاچیان برنگردد و سیامک خواهانی نیز در خواست بنیامین را پذیرفت و از پله‌های وسط صحنه به زیر صحنه رفت.

یکی دیگر از کلیپ‌هایی که پخش شد، نواختن کیبورد و ویلون نوازی مرحوم نیما وارسته به همراهی اجرای زنده‌ی دیگر نوازندگان روی صحنه بود.

هرچند تماشاچیان در بیشتر آهنگ‌ها با بنیامین همراهی می‌کردند، اما برای قطعه‌ی سلطان قلبم از مردم و نوازندگان خواست با داشتن نوری در درست بیت "یه وقتایی دلم برات تنگ میشه / تو خیابانو نگاه میکنی از پشت شیشه" را با او همخوانی کنند.

درزمان اذان مغرب به افق تهران نیز به مدت 10 دقیقه گروه از صحنه خارج شد و پس از اذان با اجرای ریمیکسی از آهنگ‌های "یادم میاد"، "بی اعتنا"، "شومینه، "اینم بمونه" و چند قطعه ی دیگر به روی صحنه بازگشتند و بنیامین گفت: بخش اصلی کنسرت را می‌خواهم شروع کنم و در حال حاضر این هواپیما فقط رو به صعود است البته از آن پرواز‌هایی که هیچوقت سقوط ندارد.
در ادامه بنیامین گفت: میخواهم شاعر روزگار کسی که شعر، موزیک پاپ و هر هنری را که یاد دارم از این مرد بزرگ یعنی استادم فرید احمدی آموختم و تا به حال هر آهنگی را که اجرا کردم از وی است، را تشویق کنیم.

در لحظات پایانی کنسرت نیز بنیامین از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی، حراست نمایشگاه بین المللی تهران، مجموعه امنیتی، نورپردازی، صدا و ال ای دی و شاهین ترابی مدیر عامل شرکت فرهنگی هنری پیام، رسول ترابی مدیر اجرایی و رضا تهامی تهیه کننده تشکر کرد.

دیگر مهمانان ویژه این کنسرت، بازیگر سینم ا و تلویزیون، جواد عزتی به همراه همسرش، مهلقا باقری بازیگر تئاتر، و دو نفر از اعضای گروه آریان، ساناز کاشمری و شراره فرنژاد بودند.

سپس نوازدنگان گروه، آرش سعیدی (گیتار بیس) ، علیرضا میر آقا (ترومپت و پرکاشن)، آلن بارسفیا (گیتار الکتریک)،‌محمد موجرلو، همخوان و نوازنده گیتار، علی منصوری نوازنده پیانو و کیبورد و رهبر ارکستر معرفی کرد.

پس از آن از عوامل صحنه و کلیپ‌های پخش شده در حین اجرا، طراح دکور، فیلم برداری، کارگردان (مستانه مهاجر) و مجری دکور، شریف پناهی، سلیم احمدی، مدیر برنامه گروه خود تشکر کرد و در انتها آهنگ خاطره ها را با همخوانی تماشاچیان اجرا کرد و ضمن اجرای این آهنگ نوازندگان یکی یکی صحنه را ترک کردند و بعد از پایان آهنگ از حضور تماشاچیان تشکر و خداحافظ کرد.

انتهای پیام/

پاسخ
سپاس شده توسط: