امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حاشیه های تمدید قرارداد کی روش
محمود گودرزي وزير ورزش و جوانان امروز چهارشنبه در حاشيه جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي در خصوص پيشبيني بازي امشب ايران و بوسني، گفت: اميدوارم نتيجه خوبي بگيريم. ما چند ماه قبل پيشبيني اين نتايج را کرده بوديم و خوشحال هستيم که بچهها نمايش خوبي در اوج مهارت و هوشمندانه نشان دادند.

وي افزود: اميدواريم امشب نتيجه خوبي از بازي با بوسني داشته باشيم و پيشبيني من اين است که نتيجه خوبي بگيريم.

وزير ورزش و جوانان در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينکه فدراسيون فوتبال تمديد قرارداد با کيروش را منوط به تصويب وزارت ورزش و جوانان کرده است، اظهار داشت: اينها فرافکني است و به نظرم فدراسيون بايد در اين باره تصميم بگيرد و ما به عنوان پشتيبان و سازمان لجستيک حمايت ميکنيم.

گودرزي ادامه داد: کارنامه کيروش موفق بوده و براي تمديد قرارداد با او به نظرم بايد مذاکره کنيم و حتي در خصوص مبالغ پيشنهادي بايد مذاکره صورت بگيرد و اميدوارم امشب بازي خوبي انجام شود و پس از آن کار مذاکره را آغاز کنيم.

وي با بيان اينکه تمديد قرارداد بايد با حفظ رعايت اصول و چهارچوبي که منافع دو طرف تامين شود، در پاسخ به اين سوال که آيا وزارت ورزش موافق ماندن سرمربي کنوني تيم ملي است يا خير، گفت: با توجه به نتايج و کارنامه که تاکنون کسب شده ما موافق هستيم و مخالفتي نداريم و معتقديم نتايج خوبي گرفتهاند.

وزير ورزش در پاسخ به اين سوال که فدراسيون فوتبال براي تامين مبالغ مالي کيروش با مشکل بودجه مواجه است و آيا وزارت ورزش در اين راستا کمکي به فدراسيون فوتبال ميکند يا خير، خاطرنشان کرد: اين موضوع يک مساله دوطرفه است و هر دو طرف بايد راضي باشند البته آقاي کيروش هم بايد تجديدنظر خاصي کنند و اگر تعديل مالي در خواسته وي صورت بگيرد ما کمک ميکنيم.

گودرزي اضافه کرد: البته آقاي کيروش هم بايد تعهدات خود را بدهند و اصولي را رعايت کنند اصولي که در کشور ما به آن احترام گذاشته ميشود.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا وزارت ورزش پاداش مشخصي را براي تيم ملي فوتبال ايران به خاطر بازي خوب در برابر آرژانتين در نظر گرفته است يا خير، گفت: قطعا پاداشي در نظر گرفته شده است و بايد منتظر بمانيم بازيهاي تيم ملي به پايان برسد.

وزير ورزش در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه مذاکرات وزارت ورزش با بانک مرکزي براي تامين اعتبارات وام ازدواج چه نتايجي داشته است، اظهار داشت: ما رايزنيهاي خود را انجام دادهايم هم با معاونت راهبردي رئيسجمهور و هم با بانک مرکزي و هر دو پيگير هستند و اميدوارم نتيجهاي نيز داشته باشد. به هر حال اقدامات و رايزني هاي لازم براي وام ازدواج صورت گرفته است.

گودرزي در پاسخ به اين سوال که اخيرا براي برخي از خبرنگاران و عکاسان در برزيل مشکلي پيش آمده و وسايل آنها ربوده شده و فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش چه تمهيدي براي اين اتفاق دارند، گفت: بنده به طور ويژه 2 و 3 روز قبل در خصوص وضعيت خبرنگاران با آقاي کفاشيان و سجادي که در برزيل هستند صحبت کردم و ابلاغ کرديم که کمکهاي لازم به خبرنگاران را انجام دهند و فکر ميکنم انجام شده است.

وي تصريح کرد: اينکه وسايلي دزديده ميشود در هر دورهاي رخ داده و اميدواريم کمک کنيم تا مشکلات کمرنگتر شود.

پاسخ
سپاس شده توسط:
به گزارش افکارنیوز، سایت «فیفا» گزارش داد: تیم ملی فوتبال بوسنیوهرزگوین پس از حذف از رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دوره جدید را با مربی جدید خود شروع خواهد کرد این در حالی است که ایرانیها هم پس از اینکه کارلوس کیروش حاضر به تمدید قراردادش با این تیم نشد به دنبال مربی جدیدی هستند.

کارلوس کیروش پس از شکست ۳ بر یک شاگردانش مقابل بوسنیوهرزگوین گفت: به تیم بوسنی تبریک میگویم. با وجود تمام احترامی که برای آرژانتین و نیجریه قائل هستم باید بگویم بوسنی بهترین تیم گروه F بود ولی موفق به صعود از گروه نشد. آنها بازیکنان فوقالعادهای دارند و با سطح متفاوتی نسبت به ما بازی کردند. بازیکنان ما به لحاظ جسمانی و روحی مقابل بوسنی کم آورده بودند و نتیجه گرفتن ممکن نبود.

پس از تساوی بدون گل ایران مقابل نیجریه و شکست یک بر صفر برابر آرژانتین، تیم ملی ایران این شانس را داشت تا با پیروزی مقابل بوسنی به دور بعد صعود کند ولی در بازی آخر خود از مرحله گروهی کم آورد و به نتیجه دلخواهشان نرسید.

کیروش که حالا به دنبال چالش جدیدی است پس از سه سال مربیگری در ایران گفت: در پروژه مربیگری ایران تمام تعهد خودم را نشان دادم ولی پیشنهاد تمدید قراردادی به من نشد. به هر حال سرمربیگری تیم ملی ایران افتخاری برایم بود و عاشق این کشور هستم ولی ازدواجی که تنها یک طرف آن راضی است، صورت نمیگیرد.

وی تصریح کرد: منتظر فدراسیون فوتبال ایران بودم تا به من پیشنهاد تمدید قرارداد بدهند ولی چنین اتفاقی نیفتاد. پس اینجا هستم تا از تمامی کسانی که این فرصت را به من دادند تا هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرم، قدرانی کنم. همیشه فوتبال ایران، بازیکنانم و هوادارانش در قلبم جای خواهند داشت.

سافت سوسیچ، سرمربی بوسنی هم در گفتوگو با روزنامه برزیلی «Lancenet» گفت: این آخرین بازی من در جام جهانی بود. متأسفانه بازی دیگری در این تورنمنت نداریم. گاهی اوقات احساس خوبی است که عاری از هرگونه تعهد باشی. میتوانم خودم در خصوص سرنوشتم تصمیم بگیرم و این جواب من است.

وی گفت: پیروزی مقابل ایران تسلی کوچکی برای بوسنی بود ولی با این وجود به بازیکنانم به خاطر شور و اشتیاق و البته تعهدشان مقابل تیمی که برای صعود به پیروزی نیاز داشت، تبریک میگویم.

پاسخ
سپاس شده توسط:
به گزارش افکارنیوز، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نخستین مجمع پیشکسوتان ورزشی که امروز جمعه برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: این مجمع برای تکریم مقام پیشکسوتان ورزشی برگزار شده تا فکر نکنند که فراموش شدهاند، چون واقعا اینطور نیست.

وی افزود: پیشکسوتان ورزش در واقع بزرگانی هستند که در زمان خود اثرات شگرفی در ورزش ایران داشتند. باید مقام این عزیزان در نظر گرفته شود و این مجمع فرصت خوبی برای جمع کردن آنها دور یکدیگر بود تا بتوانیم مسائل و مشکلاتشان را شنیده و در جهت حل آنها تلاش کنیم.

وزیر ورزش و جوانان که خود یک پیشکسوت ورزشی هم به حساب میآید، یادآور شد: قرار است موضوع حمایت از پیشکسوتان در قالب یک سیستم دیده شود تا با وجود تغییرات مدیریتی در زمانهای مختلف هم دستخوش تغییرات عمده نشود و همیشه مقام آنها حفظ شده و رعایت جایگاه‎شان در نظر گرفته شود.

گودرزی در ادامه تاکید کرد: که کمک و حمایت از پیشکسوتان ورزشی باید به صورت سازمان یافته انجام شود.

وی همچنین در رابطه با عملکرد تیم ملی در جام جهانی اظهار کرد: تیم ملی بازیهای خوبی انجام داد، اما عملکردش اشکالاتی داشت که امیدوارم برای دورههای آینده حل شود. باید نیروهای قوی با روش علمیتر بکار گرفته شود تا تیم ملی بتواند در دورههای بعد نتایج بهتری بدست بیاورد.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در رابطه با موضع خود برای همکاری یا عدم همکاری فدراسیون فوتبال با کارلوس کیروش گفت: قبلا هم گفتهام این مربی در کار خود موفق بود ما از ماندن آن استقبال میکنیم، اما باید شرایط دو طرف تامین شود در هر صورت باید مذاکره صورت بگیرد تا ببینیم شرایط دو طرف به چه صورت است.

پاسخ
سپاس شده توسط:
به گزارش قدس آنلاین، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2006 آلمان با اعتقاد بر اینکه بهتر بود ایران مقابل بوسنی با ریسک بالاتری ظاهر میشد و فوتبال سراسر تهاجمی ارایه میداد، گفت: تیم ایران در جام جهانی 2014 نشان داد میتواند کارهای بزرگ انجام دهد و جام ملتهای آسیا فرصت ویژهای برای قهرمانی شماست.

برانکو ایوانکوویچ درباره عملکرد ایران در جام جهانی 2014 به ویژه در بازی پایانی مقابل بوسنی، اظهار کرد: اگرچه تیم بوسنی نسبت به قبل بسیار تغییر کرده بود و تیم بهتری شده است اما ایران برای اولین بار شانس خوبی برای صعود به مرحله بعدی جام جهانی داشت؛ بنابراین باید هرچه در توان داشتند را میگذاشتند و تلاش بیشتری میکردند.

** ایران مقابل بوسنی باید با ریسک بالاتری بازی میکرد

وی افزود: معتقدم ایران مقابل بوسنی باید ریسک بالایی انجام میداد و تهاجمی بازی میکرد؛ البته در این نوع بازی با ریسک بالا، هر اتفاقی ممکن است بیافتد و قطعا احتمال باخت بیشتر میشد اما دیگر چارهای برای تیم ایران باقی نمانده بود. ایران در بازی پایانی مرحله گروهی بهتر بود از کارهای دفاعی به سمت هجومی حرکت میکرد. از عملکرد تیم ایران در بازی پایانی ناامید شدم. واقعا فرصت خوبی از دست رفت. این بازیکنان میتوانستند یک نتیجه فوقالعاده و تاریخی بگیرند و مردم کشورشان را خوشحال کنند.

** انتظار بازی محتاطانه از ایران نداشتم

سرمربی تیم ملی در جام جهانی 2006 در واکنش به اینکه یعنی معتقدید ایران مقابل بوسنی همچنان در وضع دفاعی قرار داشت و برنامه خاصی برای حمله ارایه نکرد نیز گفت: دقیقا؛ آنها مقابل نیجریه و آرژانتین عملکرد تدافعی مطلوبی داشته و نتیجه خوبی گرفتند اما شرایط بازی با بوسنی فرق میکرد و راهی جز حمله کردن وجود نداشت. ایران مردم بسیار خوب و با احساسی دارد که استحقاق بهترینها را دارند و مطمئن هستم آنها هم تمایل داشتند تیم ملی حملات بیشتری را انجام دهد. همانطور که گفتم من هم انتظار نداشتم ایران مقابل بوسنی محتاطانه بازی کند. باید خیلی هجومیتر بازی میکردید اما قبول کنید بوسنی تیم بهتری بود.

برانکو در پاسخ به اینکه فکر میکنید دلایل حذف ایران از جام چه بود، اظهار کرد: من کنار تیم ملی نیستم که بدانم دلایل چیست و این سوال را باید سرمربی تیم پاسخ دهد که خیلی وقت است کنار آنها حضور داشته و از وضعیت بازیکنان آگاهی کامل دارد. فقط می توانم براساس تصاویری که از تلویزیون میبینم، نظر دهم.

** حذف تمام آسیاییها از جام جهانی اتفاق خاصی نیست

برانکو درباره حذف تمام تیمهای آسیایی در مرحله گروهی جام جهانی 2014 گفت: به نظر اتفاق خاصی نیست! ما در جام جهانی بازی میکنیم و در چنین مسابقات مهمی صعود به مرحله بعدی برای هیچ تیمی آسان نیست. دیدید که تیمهای صاحبنامی چون اسپانیا، ایتالیا و انگلیس هم در همین مرحله حذف شدند. در فوتبال هر اتفاقی میتواند بیافتد. طبیعتا گاهی اوقات به اهدافتان میرسید و گاهی هم نمیرسید.

سرمربی اسبق تیم ملی در پاسخ به اینکه اگر شما هم جای کارلوس کیروش بودید، تاکتیک دفاعی را برای تیم ایران انتخاب میکردید نیز تصریح کرد: فکر میکنم بازی تدافعی برای شروع تورنمنت، تصمیم خوبی بود و حتی این روند تا دو بازی هم میتوانست ادامه داشته باشد؛ اما در بازی آخر نمیتوانست جواب بدهد. همانطور که گفتم ایران باید با ریسک بیشتری بازی میکرد تا احتمال انجام یک کار بزرگ در تاریخ فوتبال کشورش را افزایش دهد.

** جام ملتها فرصت ویژهای برای ایران است

وی در بیان تغییراتی که ایران باید تا پیش از جام ملتهای آسیا داشته باشد تا یکی از مدعیان فتح این جام در سال 2015 باشد، خاطرنشان کرد: جام ملتها شانس بزرگی برای تیم ایران است. ایران در جام جهانی نشان داد که میتواند کارهای بزرگی انجام دهد، هرچند بازیکنان تلاش خودشان را کردند اما نتوانستند صعود کنند. جام ملتهای استرالیا میتواند فرصت ویژهای برای آنها باشد تا باز هم شایستگیهایشان را نشان دهند و به قهرمانی این بازیها برسند.

** شنیدهام فرکی میخواهد سرمربی تیم ایران شود!

برانکو درباره ماندن کارلوس کیروش در راس کادر فنی تیم ملی پاسخ عجیبی داد و گفت: شنیدهام که فرکی میخواهد سرمربی تیم ملی شود! او مربی خوبی است و باید تلاش کند یک تیم خوب و آماده را برای جام ملتها بسازد تا با اعتماد به نفس بالایی به استرالیا برود.

او در پاسخ به اینکه آیا تیم ایران برای موفقیت در جام ملتها نیاز به جوانگرایی و تغییر نسل دارد نیز اظهار کرد: نمیتوانم به این سوال پاسخ بدهم. مربی جدید تیم ملی باید در این باره تصمیم بگیرد. قطعا هر مربی برای تیم ایران انتخاب شود، با توجه به شرایط آن زمان، بهترین تصمیم را برای ترکیب بازیکنان در جام ملتها خواهد گرفت.

** کرواسی خوب بود اما به آنچه میخواست نرسید

سرمربی اسبق تیم دیناموزاگرب درباره دلایل حذف تیم ملی کرواسی از جام جهانی با وجود عملکرد نسبتا خوبی که داشت، گفت: همه اینجا خیلی ناراحت هستند چون ما واقعا تیم خوبی داشتیم. بازیکنان بسیار بااستعدادی در این تیم بازی میکردند که میتوانستند تیم را به مراحل بالاتر ببرند اما نشد! متاسفانه در بازی آخر مقابل مکزیک نتیجه لازم بدست نیامد. در فوتبال نمی شود خیلی درباره دلایل نتایج صحبت کرد چون هر اتفاقی میتواند در آن رخ دهد. کرواسی خوب بود اما به آنچه میخواست نرسید و حالا باید خودمان را برای یورو 2016 آماده کنیم.

انتهاي خبر/ قدس آنلاين / کد خبر: 219032

پاسخ
سپاس شده توسط:
جدایی کارلوس کروش از تیم ملی کشورمان قطعی است و ازهمین حالا رایزنی ها برای سپردن هدایت تیم ملی به حسین فرکی آغازشده و به زودی این مربی سکان هدایت تیم ملی را برعهده می گیرد...
به گزارش قدس آنلاین، کارلوس کروش درآخرین صحبت هایی که پیش از عزیمت خبرنگاران ایرانی از برزیل به کشورمان با آن ها داشت باردیگر تاکید کرد که هیچ پیشنهاد محکمی از فدراسیون فوتبال ایران ندارد و به احتمال فراوان نمی تواند پروژه ای که درایران مدنظرش بود را جلو ببرد. کروش دراین راستا گفته است:« علاقمند بودم که درایران کار کنم اما انگار مسئولان فدراسیون فوتبال ایران تمایلی به حفظ من ندارند. بنابراین سخت است درباره آینده کاری ام درایران به طورشفاف حرف بزنم.» درعین حال مذاکرات مسئولان فدراسیون فوتبال با حسین فرکی آغاز شده و حتی برخی از مسئولان وزارت ورزش و جوانان پس از حذف تیم ملی ازجام جهانی با این مربی تماس گرفته اند از وی خواسته اند به سرعت برنامه اش را برای هدایت تیم ملی به فدراسیون فوتبال ببرد. این درحالی است که حتی خبرمربیگری فرکی درتیم ملی به گوش برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق تیم ملی کشورمان که اکنون درکرواسی به سرمی برد نیز رسیده است.

انتهاي خبر/ قدس آنلاين / کد خبر: 219033

پاسخ
سپاس شده توسط:
پرسپولیس نیوز : بازیکن پیشین تیم ملی ایران در خصوص بحث ماندن یا جدایی کارلوس کیروش گفت: او باید در تیم ملی بماند ولی نه با این قیمت سنگین که فدراسیون فوتبال اعلام کرده است.
رضا شاهرودی در مورد اینکه آیا موافق ماندن کیروش است، عنوان کرد: ما در جام جهانی در گروهمان تیم آخر شدیم و شما شک نکنید که اگر یک مربی ایرانی این نتایج را میگرفت او را له میکردند و بلافاصله اخراج می شد. ما که قرار نبود صعود کنیم و پتانسیل فوتبال ایران را همه میدانند اما سوال من این است که چرا در برزیل فقط تدافعی کار کردیم و هیچ برنامهای برای حمله نداشتیم.

او عنوان کرد: در بازی با بوسنی عیار تیم ما مشخص شد و با اینکه به برد نیاز داشتیم زیاد هجومی بازی نکردیم و زمانی هم که عقب بودیم تغییر تاکتیک ندادیم. خیلیها میگویند چرا بازی با آرژانتین ملاک اصلی برای ارزیابی عملکرد تیم ملی نباشد ولی باید بگویم این بازی شرایط خاص خودش را داشت و بازیکنان کوهی از انگیزه بودند. در ضمن شما میبینید که آرژانتین آن تیم پرقدرت همیشگی نیست و انتقادهای زیادی از این تیم صورت گرفته است.

شاهردوی در مورد بحث ماندن کیروش تاکید کرد: من معتقدم او باید بماند ولی نه با این قیمتی که فدراسیون اعلام کرده است چون ۱۲ میلیارد برای کادر فعلی زیاد است. اگر قرار است کیروش بماند باید با مبلغ کمتری قراردادش تمدید شود و اگر هم جدا شد مطمئن باشید که دنیا مربی خوب زیاد دارد تا جانشین او شود. خیلی از مربیان خارجی با مبلغ کمتری به ایران میآیند به شرطی که دلال بازی صورت نگیرد و یک فرد شایسته را به عنوان سرمربی انتخاب کنند.

پاسخ
سپاس شده توسط:
کانون مربیان ایران با انتشاربیانه ای علیه کارلوس کروش سبک و سیاق بازی تیم ملی کشورمان را با 24سال قبل یکی خواند و به انتقاد از تاکتیک های تیم ملی ایران درجام جهانی فوتبال پرداخت...
به گزارش قدس آنلاین، کانون مربیان ایران بیانیه ای را دردفاع از مربیان وطنی و در نقد کارلوس کروش صاد کرد. متن بیانیه به شرح زیر است:
درود بیکران برتمامی عاشقان و ایثارگران کشور عزیزمان ایران و سلام بر بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران که صداقت و فداکاری را در طول بازیهای جام جهانی معنا کردند.
تنها بعد از چند روز از بازگشت تیم ایران از جامجهانی برزیل، تقابل دو جناح به جهت تاثیرگذاری روی تصمیمات آینده برای فوتبال کشور بسیار نگرانکننده به نظر میرسد. سوال اینجاست که چرا باید در فوتبال ما بحث روی فرد باشد؟ آیا بزرگ یا کوچک کردن یک فرد و نادیده گرفتن تمام ظرفیتها و پتانسیل های موجود منصفانه است؟ مسلما در پشت تمام این جناح بندیها و جنجالها منافع فردی نهفته است.
کانون مربیان فوتبال ایران برخود لازم میداند جهت روشن شدن و قضاوت منصفانه افکار عمومی مواردی را به عرض مردم شریف و فوتبال دوست ایران برساند.
اولا در فوتبال ما متاسفانه هنوز جایگاهی برای برنامه و طرحهای توسعه و پیشرفت وجود ندارد. بر همین اساس فکر میکنیم برای دستیابی به موفقیت، متوسل شدن به برخی نامها راهحل بهتری است.
با نگاه اجمالی به کارنامه بازیهای تیم ملی از دوسال گذشته در مییابیم که از طرف سرمربی محترم تیم ملی دیدگاه مدیریتی بهتری به فوتبال ارایه شده اما در خصوص سبک بازی و ایجاد نسل جدیدی برای فوتبال کشور تاثیر اثربخشی برای آینده دیده نمیشود. روش بازی تیم ملی در سه بازی آخر دور مقدماتی و سه بازی در طول جام جهانی بیانگر نوعی شیوه بازی تخریبی که اساساً برای گرفتن نتایج و خوشیهای زودگذر بوده است که هیچ توشهای برای آینده فوتبال کشور نخواهد داشت و در این خصوص نمونههای بسیاری در فوتبال ایران و جهان موجود است.
ثانیا سبک بازی ارایه شده یک کپی قدیمی از بازی 24 سال پیش ایران در بازیهای آسیایی پکن که منجر به قهرمانی ما در آسیا و همچنین بازی سه سال پیش ما در جام ملتهای آسیا در مقابل کره جنوبی است. بنابراین راه انداختن جنجالهای تبلیغاتی روی این موضوع که مربی تیم ملی به هر شکل و قیمتی به واسطه نتایج باید حفظ شود، تنها میتواند برآمده از منافع شخصی در بدنه نه چندان مطلوب فوتبال کشور باشد.
کانون مربیان فوتبال ایران معتقد است ابتدا باید اهداف فوتبال کشور برای آینده مشخص شود و چگونگی پیشرفت پایدار در فوتبال تعریف شده و براساس آن یک برنامه زمانبندی شده با در نظر گرفتن اصل پیشرفت پایدار تهیه و بعد مربیانی که در این راه می توانند به فوتبال ما خدمت کنند به کار گرفته شوند. از نگاه کانون مربیان فوتبال ایران هرکس بتواند منشا خدمت ، شادی و موفقیتهای با ثبات و پایدار برای کشورمان باشد قابل احترام و عزیز است. همانطور که برای همیشه تاریخ نگاه احترام آمیزی به خدمتگذاران فوتبال کشور داریم.

انتهاي خبر/ قدس آنلاين / کد خبر: 219641

پاسخ
سپاس شده توسط:
رزش > فوتبال ملی - خیلی ها نگران تیم ملی هستند.جام ملت های آسیا نزدیک است و اگر قرار نیست کروش در ایران ماندنی شود بهتر است تکلیف سرمربی تیم ملی هرچه زودتر مشخص شود.

مرتضی رضایی: ماندن یا نماندن کروش؛درباره این مسئله هر روز بحث می شود.یک روز او در ایران ماندنی می شود و روز دیگر خبر می رسد که کروش در ایران نمی ماند.کروش گفته بود اگر فدراسیون ایران واقعا خواهان تمدید قرارداد است پیشنهاد مکتوب بدهد،پیشنهادی که کفاشیان شاید به شوخی،گفته که امروز روی میزش است!

اول[b]
[/b]قبل از جامجهاني، سناريو چيده شده است. كروش طبق پيشبينيها نميتواند با ايران به خواستههاي خود برسد و بعد از جامجهاني بايد به خانهاش در پرتغال بازگردد. علي كفاشيان هم بارها با خود اين نقشه را مرور ميكند. كروش هم از اتفاقات كاملاً باخبر است. او بارها در مصاحبههاي خود ميگويد مسئولان فدراسيون و كفاشيان دست از تظاهر بردارند و بگويند او را نميخواهند...
دومتا قبل از بازي بوسني هم بحث «رفتن كروش» است. بعد از بازي، ايران شكست خورده به رختكن ميرود اما كروش انگار برنده يك مسابقه بزرگ شده است. عليرغم شكست، مردم نام او را در ورزشگاه «فونته نووآ» فرياد ميزنند و لبخندي رضايتآميز روي لبان كروش ديده ميشود؛ مربياي كه خوب بلد است بازي كند، راه رختكن را در پيش ميگيرد تا يكي از سخنرانيهاي مهم زندگياش را داشته باشد. فضاي رختكن، فضايي ملتهب است و بازيكنان هر كدام در گوشهاي نشستهاند. علي كفاشيان پس از خوش و بش با بازيكنان و گفتن خسته نباشيد، رختكن را ترك ميكند اما خيلي زود از او ميخواهند برگردد. اينجا قصه شروع ميشود. كروش در صحبتهايي مملو از احساسات خود را «عاشق بازيكنان تيمملي» و «ايران» ميخواند. او ميگويد تكتك بازيكنان مثل پسرش هستند و مردم ايران، خانوادهاش. همه منقلب ميشوند، از كفاشيان كه دوست ندارد كروش بماند تا بازيكنان. همه اشك ميريزند و كروش سعي ميكند اشكهايش را پنهان كند. رئيس كه شديداً از اين حرفها تحت تأثير قرار گرفته، وقتي با خواسته بازيكنان براي تمديد قرارداد كروش روبهرو ميشود ميگويد: «همه تلاشم را ميكنم تا او بماند.»
سومبه ناگهان بازي به نفع كروش عوض ميشود؛ در كسري از ثانيه. كفاشيان از قبل به اين موضوع واقف است كه دو مقام بلندپايه دولتي يعني «حسن روحاني» رئيسجمهور و همينطور برادرش «حسين فريدون» حامي كروش هستند. فريدون در مراسم بدرقه و همچنين بدرقه تيمملي در فرودگاه، كروش را ميبيند و به تعريف و تمجيد از او ميپردازد. برادر رئيسجمهور از كروش ميخواهد در ايران بماند. بعد از پايان جامجهاني براي ايران، كروش به تهران بازميگردد و اولين جلسه خود را روز يكشنبه با رئيس برگزار ميكند. كفاشيان در آن نشست تنها ميگويد مايل هستند قراردادش را تمديد كنند اما بحثهاي جدي را به يكي، دو روز آينده واگذار ميكند. كروش پس از جلسه با كفاشيان ميگويد: «اگر من را ميخواهند بايد پيشنهاد مكتوب بدهند.» و پيغام رئيس به او اين است: «پيشنهاد مكتوب؟ فردا (امروز) روي ميزت است!» همهچيز براي تمديد قرارداد كروش آماده به نظر ميرسد. وزير ورزش هم در مراسم استقبال از تيمملي گفته است: «كروش را نگه ميداريم.» آيا در روزهاي آتي بايد منتظر تمديد قرارداد اين مربي بود؟

پاسخ
سپاس شده توسط:
کارلوس کيروش پس از جلسه با علي کفاشيان اعلام کرد اگر فدراسيون فوتبال واقعاً قصد ادامه همکاري با او را دارد، بايد به صورت کتبي درخواستش را ارائه کند. از سوي ديگر محمود گودرزي، وزير ورزشوجوانان اعلام کرده اگر کارنامه کيروش خوب بوده و او نتايج مطلوبي گرفته قراردادش دوباره تمديد شود. از همين رو قرار است عملکرد اين مربي مورد بررسي قرار بگيرد و سپس درباره وي تصميمگيري شود.

هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال که يکي از مهمترين ارکان تصميمگيرنده در فدراسيون است، پس از جلسه کميته فني و بررسي عملکرد کيروش گزارش اين کميته را در خصوص سرمربي پرتغالي تيم ملي مورد بررسي قرار خواهد داد تا در خصوص تمديد قرارداد او تصميم گرفته شود.

علاوه بر نظر کميته فني فدراسيون، تعديل دستمزد پيشنهادي سرمربي تيم ملي هم يکي از مهمترين شروطي است که هيئت رئيسه مبناي کار خود قرارداده و فدراسيون فوتبال خواستار کاهش دستمزد 16 ميليادري کيروش و دستياران خارجياش است که وي به فدراسيون پيشنهاد داده است.

منصور قنبرزاده عضو هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال و مديرعامل باشگاه نفت در گفتوگو با تسنيم اين خبر را تاييد کرد.

پاسخ
سپاس شده توسط: