امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حضور رهبر ایتالیایی در دانشگاه موسیقی
#1
تهران-ایرنا-'مسترکلاس آموزش رهبری' با حضور «دامیانو جورانا» رهبر ارکستر جوانان جهان امروز (21 مرداد ماه) در دانشگاه علمی - کاربردی واحد 46 تهران برگزار شد.
[highlight=#f7f7f7][عکس: 82184757-70931219.jpg]به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، مسترکلاس آموزش رهبری و ویژگی های یک رهبر، امروز در حالی در دانشگاه موسیقی واحد 46 برگزار شد که نادر مشایخی - آهنگساز و رهبر ارکستر - نیز مهمان ویژه این برنامه بود.
در ابتدای این جلسه، سوسن تقی پور - رییس دانشگاه موسیقی و روانشناس - درباره همکاری میان دو طرف برای تبادل دانشجو میان دو دانشگاه، صحبت هایی را مطرح کرد.
همچنین تقاضای ایجاد تفاهم نامه ای به صورت کتبی میان دو طرف برای همکاری ارکستر فرهنگ و هنر و ارکستر جوانان جهان بیان شد. قرار است این تفاهم نامه بعد از بررسی های بیشتر به صورت کتبی و رسمی به امضای دو طرف برسد.
بعد از تمام شدن این جلسه، مسترکلاس مربوطه در یکی از کلاس های دانشگاه با حضور دانشجویان برگزار شد. این کلاس با محوریت اخلاق حرفه ای در نوازندگی آغاز و در ادامه، صحبت به موضوع هنر و پیچیدگی هایش کشیده شد.
جورانا در میان صحبت هایش موسیقی را چیزی فراتر از هنرهای دیگر اعم از نقاشی و معماری دانست و آن را هنری غیرقابل لمس و حسی دانست. او این ویژگی را دلیل تمایز موسیقی با دیگر هنرها ارزیابی کرد.
وی همچنین در پایان صحبت هایش، موسیقی را لازمه هر عصری دانسته و آن را جزو امور واجب ارزیابی کرد.
بعد از پایان صحبت های این رهبر ارکستر، دانشجویان پرسش های زیادی را درباره کار گروهی و نحو ارتباط در یک ارکستر بیان کردند.
در انتهای این کلاس، استاد الیاس طغیانی نوازنده نی، مشاوره موسیقی، تئوری و دشیفراژ و آواز سنتی، یک قطعه کوتاه را با نی اجرا کرد و سپس با همراهی پیانو قطعه ای با آواز سنتی به اجرا درآمد.
در پایان هم لوح تقدیری همراه هدیه ای از طرف مدیریت دانشگاه، به رهبر ارکستر جوانان جهان اهدا شد.[/highlight]
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
5 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
ملکه برفی (۲۴-۱۱-۹۵, ۱۰:۴۶ ب.ظ)، fatemeh . R (۲۳-۰۵-۹۵, ۰۹:۲۸ ق.ظ)، d.ali (۲۷-۱۱-۹۵, ۱۲:۲۳ ب.ظ)، ستاره ی احساس (۲۴-۱۱-۹۵, ۰۷:۲۶ ب.ظ)، sara73 (۲۴-۱۱-۹۵, ۰۴:۱۸ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان