امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حفظ قرآن، شرط بخشش قاتل والدین
Rainbow 
93/11/23

روزنامه شرق: جوانی که والدینش را به قتل رسانده است، در صورتی که در مدت سه‌سال موفق شود قرآن را حفظ کند، توسط اولیای‌دم بخشیده خواهد شد.

کارآگاهان جنایی تهران آذر سال‌گذشته در جریان قتل زن و مردی میانسال در خانه‌شان قرار گرفتند و وقتی به محل حادثه رفتند، اجساد این زوج را در حالی‌که هرکدام با شلیک یک‌گلوله به پیشانی‌شان کشته شده بودند، مشاهده کردند. پسر بزرگ این زوج به کارآگاهان گفت: «خواب بودم که خواهرم سراغم آمد و مرا بیدار کرد. او گفت بوی گاز در اتاق پدر و مادرمان پیچیده است.

سریع به آنجا رفتم و متوجه بوی گاز شدم. پدر و مادرم فوت شده بودند اما وقتی با دقت نگاه کردم دیدم مرگ آنها ربطی به گاز ندارد و به آنها شلیک شده است. ابتدا با اورژانس تماس گرفتم و وقتی امدادگران رسیدند همین حرف را زدند بعد از آن با پلیس تماس گرفتم.» دختر مقتول نیز گفت: «نیمه‌شب بوی گاز را احساس کردم و بیدار شدم. در خانه دنبال منشأ بو گشتم تا اینکه به اتاق پدر و مادرم رسیدم. هرچه آنها را صدا زدم بیدار نشدند.

من هم سریع برادرم را خبر کردم.» ماموران در ادامه تحقیقات فهمیدند این زوج پسر دیگری به نام مهرزاد دارند که زمان حادثه در خانه نبوده. مهرزاد وقتی تحت بازجویی قرار گرفت، گفت: «من شب از خانه خارج شدم و با یکی از دوستانم به پارک محل رفتم تا در آنجا ورزش کنم. بعد از اینکه برگشتم متوجه ماجرا شدم.» دوست مهرزاد نیز این ادعا را تایید کرد.

با این وجود پلیس به پسر جوان ظنین شد تا اینکه او بعد از چند‌جلسه بازجویی به قتل اقرار کرد و گفت: «من از بچگی در خواب حرف می‌زدم اما چند‌سالی است که خوابگرد شده‌ام. شب حادثه نیز وقتی خواب بودم، راه افتادم، سلاحی را که در خانه داشتیم برداشتم و صدا‌خفه‌کن را به آن وصل کردم بعد به پدر و مادرم شلیک کردم و به سمت در خروجی رفتم.

موقع بیدار‌شدن از خواب متوجه شدم چه کرده‌ام.» ادعای این جوان واقعی به نظر نمی‌رسید به همین دلیل پلیس به بازجویی از او ادامه داد تا اینکه بالاخره مهرزاد انگیزه اصلی‌اش را از قتل توضیح داد و گفت: «ما مشکل مالی داشتیم و همیشه در خانه بحث برسر نحوه تامین هزینه‌های زندگی‌مان بود به همین دلیل تصمیم گرفتم اعضای خانواده‌ام را از این وضعیت نجات دهم.

نقشه قتل آنها را کشیدم و شب حادثه ابتدا پدر و مادرم را با گلوله کشتم. بعد شیر گاز را باز گذاشتم تا برادر و خواهرم هم بمیرند.» پرونده این جوان سرانجام تکمیل شد تا اینکه اولیای‌دم اعلام کردند اگر مهرزاد در مدت سه‌سال تمام قرآن را حفظ کند، گذشت خواهند کرد، در غیراین‌صورت او باید قصاص شود. به این ترتیب پرونده برای رسیدگی در اختیار دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.
دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
شمعداني باغچه مان گل از گلش شکفته بود...
پاسخ
سپاس شده توسط:
چه کار قشنگی

واقعا کار نویی بود و بسیار با ارزش
آمدن ' بودن ' شدن ' رفتن
پاسخ
سپاس شده توسط: