امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حمید سهیلی درگذشت
[عکس: b5d8633eaaf599_2019-09-21_19-00.jpg]
‌به گزارش سرنا به نقل از انجمن صنفی کارگردانان سینم ای مستند، ساعتی پیش حمید سهیلی کارگردان سینم ای مستند درگذشت.
محسن استادعلی رییس انجمن صنفی کارگردانان سینم ای مستند خبر درگذشت این مستندساز را تایید کرد و به ایسنا گفت: ساعاتی قبل (امروز 30 شهریور ماه ) این هنرمند از دنیا رفته است.
او ادامه داد: زمان مراسم خاکسپاری این هنرمند تا ساعاتی دیگر مشخص خواهد شد.
مراسم بزرگداشت حمید سهیلی خرداد ماه در خانه سینم ا برگزار شد که مشروح این برنامه در این لینک موجود است. 
فرهاد ورهرام_ مستندساز پیشکسوت در این مراسم گفته بود: کار حمید "دالتون معارفی" است و من خیلی خوشحالم اجازه دوستی سالیان سال دارم. من ایشان را جزو اصحاب "دالتون معارف" می‌شناسم.
حمید سهیلی یکی از شناخته شده ترین مستندسازان سینم ای ایران در حوزه مستند معماری بوده که فعالیت خود را از سال ۵۳ و با دستیاری مجموعه‌های تلویزیونی "آتش بدون دود " و سفرهای دور و دراز هامی و کامی " آغاز کرد.
وی سپس به مدت چهار دهه در حوزه مستند مشغول به فعالیت شد و آثار بسیاری در زمینه های فرهنگ و هنر ایرانی به تصویر کشید.
از آثار وی می توان " بسوی سیمرغ"، " معماری ایرانی"، " رابطه های پنهان"، " بافت قدیم شهرهای ایران" و....... را نام برد.
سهیلی که متولد 1327 بود، در چند سال اخیر به دلیل دیابت در بستر بیماری بود و آخرین فیلمش ساخت مستندی با عنوان "قزوین" بود.
سرناخبر این پیشامد ناگوار را به مستندسازان ایران، جامعه فرهنگی و خانواده‌ گرامی سهیلی تسلیت می‌گوید.
بازنده میگه میشه اما سخته
برنده میگه سخته اما میشه

پاسخ
سپاس شده توسط: