امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خلیل‌زاده: گل بزنم کافی است، شادی پیشکش
خبر ورزشی: شجاع خلیل‌زاده چرا چند سالی است به تیم ملی دعوت نمی‌شود؟ ماجرا به چند سال قبل بازمی‌گردد.
 اختلاف زلاتکو کرانچار سرمربی وقت سپاها ن اصفهان و کارلوس کی‌روش به اوج رسیده بود و در این میان شجاع خلیل‌زاده قربانی شد. چرا؟
وقتی مرد پرتغالی خلیل‌زاده، خلعتبری و امید ابراهیمی را با خود به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نبرد، دو بازیکن اولی علیه کی‌روش مصاحبه کردند اما امید ابراهیمی چنین نکرد.
خلیل‌زاده که آن زمان جوان‌تر بود گفت: «اتفاقی که برایم رخ داد را از چشم کرانچار نمی‌بینم. کرانچار هم مثل هر مربی دیگری دوست دارد بازیکنانش را در اختیار داشته باشد. از نظر من کی‌روش مقصر اصلی خط خوردن من و امید ابراهیمی است. او بازیکنانی را دعوت کرده و می‌خواهد به جام جهانی ببرد که در حد تیم ملی نیستند. نمی‌دانم بعضی بازیکنان به چه دلیل و بهانه‌ای دعوت شده‌اند.»
این حرف‌های یک مدافع جوان شهرستانی بود که به گوش مرد پرتغالی رسید تا کارلوس کی‌روش او را در «بلک لیست» بگذارد!
حالا شجاع خلیل‌زاده هم پشیمان است و هم باتجربه شده است؛ مدافعی گلزن که تاکنون ۵ گل برای پرسپولیس زده و به قول خودش رؤیایش بازگشت به تیم ملی است.
یکی، دو شب قبل دقایقی با شجاع گپ زدیم و مدافع شماره ۳ پرسپولیس هم حرف‌هایی در قالب درد دل به ما زد که خواندن آن خالی از لطف نیست.
گادوین منشا قبل از بازی با پیکان به ما گفته بود گل می‌زند و اتفاقاً هم زد...
(حرف‌مان را قطع می‌کند) منشا فروارد فوق‌العاده زهرداری است. خیلی هم خوب بازی کرد و گل زیبایی هم زد!
نه! منظورمان چیز دیگری بود. جمعه پرسپولیس با سپاها ن اصفهان بازی دارد. تو نمی‌خواهی مثل منشا به تیم سابقت گل بزنی؟
آهان! منظورتان این بود؟! بارها گفتم و بازهم می‌گویم وظیفه اول من دفاع کردن است. گلزنی برعهده علی علیپور و همین گادوین منشاست که مهاجم هستند و اتفاقاً خیلی هم خوب گل می‌زنند.
به هر حال هر بازیکنی دوست دارد مقابل تیم سابقش نمایش خیره‌کننده‌ای داشته باشد و حسابی بدرخشد؟
من جلوی هر تیمی که مقابل پرسپولیس بازی می‌کند، انگیزه دارم. خیلی دنبال این حرف‌ها نیستم.
یعنی در بازی با سپاها ن دنبال گلزنی نیستی؟
همه چیز بستگی به شرایط بازی دارد. اگر شرایط پیش بیاید و کادرفنی اجازه بدهد روی ضربات ایستگاهی و کرنر جلوی می‌روم تا به تیم خودم کمک کنم.
باور کنیم که هیچ نقشه‌ای برای شادی پس از گل نکشیدی؟
باور کنید! چه نقشه‌ای برای پس از گلزنی به سپاها ن دارم؟ (می‌خندد و ادامه می‌دهد) همین که گل بزنم کافی است، شادی پیشکش!
ولی شنیدیم این اواخر و قبل از پیوستن به پرسپولیس خیلی در سپاها ن اذیت شدی
نه، این طورها نبوده است. من خاطرات خوبی از زندگی در اصفهان دارم و این شهر مردمان خوب و فوتبالدوستی دارد.
باور کنیم که شجاع خلیل‌زاده به مرز پختگی رسیده است؟
به هر حال هر شخصی که سنش کمی بالاتر می‌رود دارای تجربیاتی می‌شود و من هم از این قاعده مستثنی نیستم.
چندی پیش در مصاحبه با یکی از سایت‌های ورزشی از کارلوس کی‌روش عذرخواهی کردی. درست می‌گوییم؟
بله، همین طور است. (به شوخی) اشکالی که ندارد از نظر شما؟!
نه، اشکالی ندارد. به یاد مصاحبه تو پس از اعلام لیست جام جهانی برزیل افتادیم که...
لطفاً آن را به یادم نیاورید. جوان بودم، اشتباه کردم آن مصاحبه را انجام دادم و حاضرم بابت آن هزار مرتبه از کی‌روش عذرخواهی کنم.
چرا؟ برای آنکه دوباره به تیم ملی برگردی؟
پشیمانم که چرا علیه مربی خودم مصاحبه کردم...
ولی امید ابراهیمی مصاحبه نکرد و دوباره دعوت شد!
بله، خوشحالم امید حواسش بود و اشتباه بچگانه مرا تکرار نکرد. به هر حال جوان بودم و حالا می‌فهم.
کی‌روش حق داشت دیگر تو را دعوت نکند؟
گفتم که پشیمانم. عذر هم می‌خواهم و در دنیا فقط یک آرزو دارم. دوست دارم دوباره پیراهن تیم ملی را بپوشم و به جام جهانی روسیه بروم.
فکر می‌کنی به این خواسته می‌رسی؟
ایمان دارم که اگر دوبله تلاش کنم، زحمت بکشم و خوب باشم به آرزویم می‌رسم.
و اگر نرسیدی؟
برای تشویق تیم ملی کشورم به روسیه سفر خواهم کرد.
جدی؟!
شک نکن. عاشق تیم ملی کشورم هستم و ثابت می‌کنم.
بسیار خوب، فکر می‌کنی نتیجه بازی با سپاها ن اصفهان چه شود؟
به هیچ عنوان نباید سپاها ن را دست‌کم بگیریم. این تیم با تغییراتی در کادرفنی خود مواجه شده و بازی راحتی پیش روی نخواهیم داشت.
ولی این جواب سؤال ما نشد!
بنویسید با اختلاف یک یا دو گل می‌بریم.
راستی برای سلامتی مهدی قائدی هم پیامی در صفحه شخصی‌ات منتشر کردی. توضیحی می‌دهی؟
ببینید همه ما خارج از میدان فوتبال انسان هستیم. قائدی فارغ از بحث استقلال و پرسپولیس یک فوتبالیست بااستعداد و سرمایه‌ کشورمان است و از ته دل آرزو می‌کنم هرچه زودتر او را سرحال و سلامت در میادین فوتبال ببینیم.

پاسخ
سپاس شده توسط: