امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خوشحالم که بیماری یک هنرمند، بهانه امید و روشنایی جامعه شده است
به گزارش حوزه تجسمی باشگاه خبرنگارانبه نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، حسین طاهری «مدیر کل هنرهای نمایشی کشور» با همراهی دکتر مجید سرسنگی مدیرعامل خانه هنرمندان ایران سه‌شنبه 28 مردادماه به تماشای مجموعه‌عکس «طناب‌ها و امیدها» در نگارخانه میرمیران خانه هنرمندان ایران ایستادند.

طاهری طی بازدید از این نمایشگاه گفت: نمایشگاه خیلی خوبی بود؛ نمایشگاهی حاوی یک دنیا انرژی، یک دنیا تلاش، یک دنیا حیات. این‌ها علامت زندگی‌اند. عکس‌ها مثل خود مجید، پُر از زندگی است و واقعاً این عکس‌ها حتی به کسی که مجید را نشناسد، زندگی می‌دهد.

وی ادامه داد: خیلی دلم می‌خواهد صبح وقتی که در اتوبان حرکت می‌کنم، همین عکس‌ها را با همین انرژی و لبخند و شیطنت‌های زیبایی ببینم که مجید در عکس‌ها ایجاد کرده تا یک عکس جذاب و خارق‌العاده شکل بگیرد. این انرژی که مجید صرف کرده، برای من تحسین‌برانگیز است و به نظرم باورکردنی نیست که کسی این عکس‌ها را ببیند و انرژی نگیرد.

خیلی خوشحالم که بیماری یک هنرمند، توانسته به جای غم و افسردگی، تا این اندازه باعث امید و زندگی و روشنایی برای یک جامعه باشد. مجید نمونه هم‌گرایی هنرمندان و بخصوص اهالی تئاتر است که با دیدن و حرف‌زدن و خنده‌هایش، همه را به یکدیگر وصل و دوستی‌ها را ایجاد می‌کند.

طاهری ضمن آرزوی سلامتی برای مجید بهرامی گفت: کلام، عکس، تصویر و حتی سکوت این هنرمند برای ما همیشه سرشار از انرژی است.

خسرو شهراز، بازیگر نامدار تئاتر هم که در نگارخانه میرمیران مشغول تماشای عکس‌های بهرامی بود، در مورد برپایی این نمایشگاه بیان کرد: وقتی عکس‌ها را دیدم، هم متاسف شدم و هم ذوق‌زده.

از این جهت ذوق‌زده شدم که طرح بسیار نو و جدیدی را می‌بینم که مجید بنیانگذار آن است و خیلی جذاب بود. شاید اگر شیرین‌ترین و بامزه‌ترین لطیفه جهان را برای من تعریف می‌کردند، تا این حد لذت نمی‌بردم و به این موضوعات بکر و جالب نمی‌خندیدم. واقعاً خوشحال شدم. این نمایشگاه فوق‌العاده است. طرح‌های بسیار عالی و فکرهای خوبی در آن دیدم. چیزهای جدیدی که آدم را وادار می‌کند به طرف عکس برود و بحث و تبادل نظر کند.

شهراز افزود: به مجید عزیزم تبریک می‌گویم و امیدوارم در راهی که آغاز کرده، تنها نباشد و مسئولان کمکش کنند، پشتیبانش باشند و بتواند این راه را به درستی و راحتی ادامه بدهد.

همچنین در حاشیه حضور مدیر کل هنرهای نمایشی کشور در نمایشگاه عکس‌هایش مجید بهرامی، دکتر مجید سرسنگی و حسین طاهری، هر کدام به خرید یک پاکن از غرفه‌ی مخصوص کودکان سرطانی در این نگارخانه اقدام و به وسیله آن، یکی از خرچنگ‌های نقاشی‌شده روی دیوار را پاک کردند. بهرامی نیز در همراهی با این مدیران، در مورد روند بیماری خود و چگونگی ثبت هر تصویر در تابلوهای عکس، توضیحاتی ارائه کرد.

همچنین بهرامی ضمن تشکر از دکتر سرسنگی به خاطر همراهی و همکاری مداوم در برنامه‌های او تاکید کرد برای برپایی این نمایشگاه، اصرار داشته در خانه هنرمندان ایران باشد که با مهرورزی دکتر سرسنگی به انجام رسید.

این بازیگر تئاتر یادآور شد: دکتر سرسنگی پیشنهاد دادند که با تعبیه یک صندوق، این محل پایگاهی برای جمع‌آوری کمک‌های خیریه به بیماران سرطانی و هنرمندان باشد.

دکتر سرسنگی نیز خاطرنشان ساخت: ما غیر از برنامه‌ای که برای مجید بهرامی برگزار کردیم، سال گذشته برنامه‌ی دیگری را به نفع هنرمندان بیمار برگزار کردیم و صندوقی تشکیل دادیم تا مبالغ اهدایی افراد خیّر یا درآمد فروش یک اجرای برخی نمایش‌ها، در آن صندوق جمع‌آوری بشود و صندوق هم یک هیات امنا متشکل از خود هنرمندان داشته باشد و پول‌های جمع‌شده در صندوق صرف بیماری‌های خاص بشود.

مجید بهرامی متولد 1356 و هنرآموخته کلاس‌های آزاد بازیگری استاد حمید سمندریان، از دی‌ماه 88 تا کنون به بیماری لوکمیا مبتلا بود که برای درمان راهی آلمان شد. بهرامی به تعبیر خود تا امروز با طناب نامریی امید، به مبارزه با این بیماری پرداخته است.

او پیش از ابتلا به بیماری، بازی در نمایش‌های عشق‌آباد، آنتیگونه، سیاها، ریچارد سوم، خانه در گذشته ماست، آینده آینده، عجایب‌المخلوقات و همین‌طور فیلم‌های «دانه‌های ریز برف»، «گیلانه»، «بدرود بغداد» و «کم‌تر از چند دقیقه» را در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.

گفتنی است ؛ نمایشگاه عکس‌های مجید بهرامی با عنوان «طناب‌ها و امیدها» از 26 تا 30 مردادماه در نگارخانه میرمیران خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود. علاقه‌مندان به تماشای این مجموعه، می‌توانند هر روز از ساعت 14 تا 21 به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان، نگارخانه میرمیران مراجعه کنند.

انتهای پیام/

پاسخ
سپاس شده توسط: