امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست ثبت ملی همزمان ۱۸ [color=#ff0000]سینم[/color] ای لاله زار
#1
۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
 
درخواست ثبت ملی همزمان ۱۸ سینم ای لاله زار
سخنگوی شورای اسلامی شهر طی نامه ای به وزارت میراث خواستار ثبت ملی ۱۸ سینم ا در لاله زار شد.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی شورای اسلامی شهر طی نامه ای به وزارت میراث خواستار ثبت ملی ۱۸ سینم ا در لاله زار شد.
 
[عکس: 2516715_338.jpg]
 
علی اعطا طی نامه ای به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: محور لاله‌زار به عنوان یک محور تاریخی و ارزشمند دارای تعداد قابل‌توجهی سینم ا است که در دهه‌های آغازین قرن احداث شده‌اند و از عناصر هویتی این محور تاریخی محسوب می‌شوند.
 
وی تاکید کرد: در حال حاضر به دلایل مختلفی همچون تمایل مالکین به تخریب و نوسازی یا فرسودگی، تعداد قابل توجهی از این سینم اهای هجده‌گانه در معرض خطر قرار گرفته است.
 
اعطا از سینم ا ایران به عنوان نمونه یاد کرد و گفت: اخیرا دیوان عدالت اداری، شهرداری را به صدور پروانه تخریب و نوسازی ملزم کرده است که پیش‌بینی می‌شود در صورت عدم چاره‌اندیشی، این امر آغازگر تخریب سریالی سینم اهای لاله‌زار شود.
 
رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سینم اهای لاله‌زار علاوه بر ارزش فرهنگی و تاریخی به لحاظ کاربردی نیز واجد اهمیت ویژه‌ای است و در صورت مرمت و احیاء، محلی مناسب برای برگزاری جشنواره‌ها و فعالیت سینم ایی خواهد بود، گفت: مجموع ظرفیت صندلی‌های سال گذشته در جشنواره فیلم فجر حدود ۹ هزار و ۵۰۰ عدد بوده است؛ این درحالی است که در محور لاله زار بدون احداث سینم ای جدید و صرفاً با احیاء سینم اهای هجده گانه موجود، ظرفیت بیش از ۱۰ هزار صندلی قابل فعال سازی است.
 
وی خواستار شد: این ۱۸ سینم ا به صورت همزمان و حتی المقدور و در صورت امکان در قالب یک پرونده واحد در فرآیند ثبت ملی قرار گیرد.
       ا‏میدوارم برای حال خوبتون محتاجِ بودن هیچ آدمی نباشید
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
1 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
♥صنم♥ (۱۷-۱۰-۹۹, ۰۷:۰۲ ق.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان