امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلایل وجود ظرفیت خالی تولید در پتروشیمی
[عکس: 2]

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در سال جاری نیز همه ظرفیت تولید در بخش پتروشیمی مورد استفاد ه قرار نمی گیرد و حدود 10 میلیون تن ظرفیت خالی خواهیم داشت.
علی محمد بساق زاده در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) درباره دلایل وجود ظرفیت خالی در بخش پتروشیمی اظهار کرد: ظرفیت اسمی مجتمعهای تولیدی اکنون حدود 54 میلیون تن در سال است که در سال 1392 میزان تولید 42.5 تن بوده است و انتظار داریم میزان تولید در سال جاری به 44 میلیون تن برسد.

وی در ادامه با بیان اینکه خوراک نقش 40 تا 50 درصدی و بالا بودن موجودی انبار سهمی حدود 25 درصدی در به کارگیری از همه ظرفیت های موجود در این بخش دارد، اضافه کرد: با اعمال تحریمها از سال 1391 مشکلاتی در زمینه حمل و نقل محصولات تولیدی پتروشیمیها و همچنین مبادلات بانکی ایجاد شد و در نتیجه صادرات محصولات آن گونه که باید صورت نگرفت و در نتیجه انبارهای مجتمعها پر شده و امکان تولید مجدد وجود نداشت.
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ادامه با بیان این که به تدریج درصدد رفع مشکلات موجود برآمدیم، تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه شرایط تحریم تا حدودی بهبود یافت و مبادلات بانکی و جابجایی ارز اندکی تسهیل شد، با خرید کشتی از سوی مجتمعهای پتروشیمی،مشکل تولید به دلیل بالا بودن موجودی انبار تقریبا حل شده است.
تا وقتی عشق آسمونی دارم
چه نیازی به عشق زمینی دارم
×من نوشت

پاسخ
سپاس شده توسط: