امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رابطه عید غدیر با سادات(چرا عید غدیر رو به سادات تبریک میگیم)
روز عید غدیر خم روز منصوب شدن حضرت امیرالمومنین به جانشینی سرور عالمیان حضرت محمد مصطفی(ص)می باشد.
خداوند در این روز به وسیله تعیین امام علی (ع)به عنوان خلیفه پیامبر خاتم دین خود را كامل كرد.و از آنجا كه امیرالمومنین سرسلسه تمام سادات میباشندو تمام سادات فرزندان امام علی (ع)یه حساب می آیند،نصب امام علی(ع)را به عنوان خلیفه،به سادات تبریك می گویند و این عید را عید سادات می نامند
به عباررت دیگر سادات، جزو خانواده پیامبر و از نسل پاک او به شمار می روند. همان گونه که اهل بیت پیامبر جایگاه والایی نزد پروردگار دارند، مقام و شأن فرزندان آنان نیز در نگاه مردم با احترام و تکریم همراه است. بزرگداشت و احترام سادات از سوی مردم در همه زمان ها صورت می گیرد، ولی این امر در روز غدیر که زمان به ولایت و امامت رسیدن حضرت علی علیه السلام است، به فرهنگ خاصی در میان مردم تبدیل شده است. آنان با رفتن به خانه سادات و تبریک گفتن چنین روزی، احترام و اکرام خود را به ایشان آشکار می سازند. رسول خدا صلی الله علیه و آله در روایت های گوناگون، مردم را به گرامی داشت مقام سادات سفارش می کرد و ایشان می فرمود: «دوست داشتن اهل بیت من و فرزندانم، کمال دین است»
تصویرقشنگیست که در صحنه ی محشر مادورحسینیم(ع) و بهشت است که مات است!
پاسخ
سپاس شده توسط:
غدیر عید جهانیان است

رسول اکرم اسلام خاتم النبین است به این معنا که :
هر رسول تشریعی دری از درهای رحمت و هدایت را به روی بشریت می گشود .
رسول اکرم بزرگترین و آخرین و کاملترین در رحمت و نعمت را به روی بشریت گشود که او رحمه العالمین است.

پس معنای خاتمیت نبی اسلام ختم وحی جدید است نه عدم نیاز به نبوت.
چرا که نبوت و خاتمیت رسول اکرم گشوده شدن در جدید است !!
مبعوث نشدن پیامبر تبلیغی و قطع وحی پس از رسول اکرم به این معناست که ای انسان! ای متفکر و عاقل!! بیندیش !!!

در بین شما همواره انسانی هست که بدون نیاز به وحی ، مدیر و رهبر و کشتیبان هدایت شماست!
او را بشناس!!!!. کتاب در اوراقش کامل شد!! کتاب مجسم را بخوانید و بخواهید.

تا مردم از علی(ع) نخواستند کشتیبان نشد.
امروز نیز اگر مردم جهان قدر غدیر را بدانند دعوتنامه به مهدی موعود میفرستند و آنگاه او را بین خود می یابند!!!
و امروز که ما سخن از غدیر به معنای
مسئولیت انسان به عهده
انسان
(
از متن سخنرانی ایت الله خامنه ای در غدیری
ازسیما مسئولیت انسان برانسان را نوشته ام
) سخن می گوییم.
هدف انسان نوعی است

مگر نه این است که بشر اگاه امروز میداند هرکسی لیاقت هر کاری را ندارد و بنایی ساختمانش را به معمار میدهد نه به نجار!

لذا اگر جهانیان به ارزش غدیر پی ببرند به استقبال امام عصر خواهند رفت........
و منتظر پیامبر جدید و آمدن منجی نمیشوند! منجی نمی آید!! منجی را باید دعوت کرد!!

و امروز سخن از خاتمیت یعنی سخن از غدیر و سخن ازغدیر یعنی سخن از مهدویت!!
پس جشن غدیر جشنی جهانی است!!!!!!!
عید غدیر عید جهانیان است! خاتمیت به غدیر و غدیر به مهدویت گره خورده است .

به جهان غدیر را بشناسانیم !!! و تبریک بگوییم!
[highlight=#fafafa]
[/highlight]
تصویرقشنگیست که در صحنه ی محشر مادورحسینیم(ع) و بهشت است که مات است!
پاسخ
سپاس شده توسط:
"غدیر..."
تاریخ سرخی است که...
اولش مدینه...
میانش کربلا...
و سرانجامش " ظهور"است...
"غدیر..."
یعنی" دستان ماه..."
در" دستان خورشید..."
"مهربانی" مهمترین اصل "انسانیت" است .
اگر کسی از من کمک بخواهد یعنی من هنوز روی
زمین ارزش دارم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
دوستی می گفت :
یه دوست داشتم اهل تسنن بود و هر دو تهران دانشجو بودیم و توی یه خوابگاه باهم زندگی میکردیم .
یک روز این دوستم داشت برمیگشت شهر خودشون برای تعطیلات توی راه که بود بهش زنگ زدم گفتم: « سریع برگرد خوابگاه که کار خیلی واجبی باهات دارم »
رفیق سنی مذهب من گفت : « الان تو راهم نمیشه »
هر چقدر بهش اصرار کردم بازم قبول نمیکرد و میگفت چند روز بیشتر تعطیلات نیست و بعد تعطیلات میااد!!!
آخر انقدر اصرار کردم که قبول کرد برگرده سه چهار ساعتی طول کشید تا برسه خوابگاه.
وقتی برگشت بهم گفت : « کار مهمت چی بود ؟ »
گفتم : « هیچی , فقط خواستم بهت بگم دوستت دارم و تو دوست منی »
دوستم عصبانی شد و گفت : « فلان فلان شده مگه مرض داری این همه راه منو کشوندی که همینو بگی ؟؟؟ مگه آزار داری؟؟؟ »

بهش گفتم : « این همون حرفیه که شما درمورد پیامبر میزنید. میگید پیامبر ایــــــــــــــــــن همه مردم رو معطل کرد! وقتی به غدیر خم رسید دستور توقف داد و گفت اونایی که جلو افتادن بگین برگردن و صبر کنید اونایی که نرسیدن برسن!!!
میگن انقدر هوا گردم بوده که مردم زیر شکم شتر پناه میبردند و عبا روی سرشون مینداختن . تعدادشون ۱۲۰ هزار نفر بوده . اون وقت پیامبر این همه ادم رو معطل کنه و رفته ها رو برگردونه که بگه علی فقط دوست منه و دوسش دارم ؟!مگه قبل این مردم نمیدونستن که پیامبر علی رو دوست داره؟!
mara
"مهربانی" مهمترین اصل "انسانیت" است .
اگر کسی از من کمک بخواهد یعنی من هنوز روی
زمین ارزش دارم.
پاسخ
سپاس شده توسط: