امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رامين كهن: هنوز هم بر اجراي آثار كودكان اصرار دارم
امروز و پس از گذشت چند سال كار در زمينه آثار كودك و نوجوان به دلايل خاصي بر به صحنه بردن نمايش هاي اين حوزه علاقه و اصرار دارم.
رامين كهن ،كارگردان تئاتر كه اكنون نمايش "مرثيه اي براي يك دلقك" را در سالن كوچك مولوي بر صحنه دارد، در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر باشگاه خبرنگاران در خصوص اين نمايش عروسكي گفت: من تاكنون بيشتر در حوزه تئاتر كودك و نوجوان فعاليت داشته ام، اين اثر عروسكي است اما گروه سني آن متفاوت بوده و براي بزرگسالان است.
وي افزود: قصه اين نمايش به يك دلقك بر مي گردد كه عاشق يك شاهزاده مي شود. اين قصه بسيار لطيف و شاعرانه است و در اجرا به نوعي ساختارشكني هايي هم دارد.
وي ادامه داد: بيشترين مولفه اي كه در اين اجرا به چشم مي خورد، ويژگي هاي بصري آن است و از اين طريق مخاطب ارتباط زيادي با اثر برقرار مي كند.
اين كارگردان با اشاره به اينكه ارتباط بين عروسك ها در اثر و شيوه روايت در نمايش از اهميت ويژه اي برخوردار است، اظهار داشت: اتفاقاتي كه در طول اجرا و در واقع در روند داستاين نمايش رخ مي دهد، در قالب ارتباط بين عروسك ها مهمترين ويژگي نمايش به شمار مي رود.
وي در ادامه افزود: اين اثر در يازدهمين جشنواره تئاتر عروسكي دانشجويان اجرا شد و پس از آن پيشنهاداتي براي چند مكان به هدف اجراي عمومي داشتيم، اما تاكنون فرصت اجرا پيش نيامد.
كهن تصريح كرد: پيش از اين اثر، نمايشي با عنوان "در انتظار آسمان برفي" اجرا كرديم كه آن نيز در قالب جشنواره بود و به شيوه ماريانت اجرا شد. آن اثر را چند بار در سفارت فرانسه و آلمان نيز اجرا كرديم.
كارگردان "مرثيه اي براي يك دلقك" اظهار داشت: من پس از فارغ التحصيلي به نوعي كم كارتر شدم و ترجيح مي دهم يك اثر خوب به صحنه ببرم. پيش از آن سالي يك اثر را اجرا مي كردم و هنوز نيز اصرار بر اجراي آثار كودك دارم.
وي در خصوص بازخورد تماشاگراني كه تاكنون به تماشاي اين اثر نشسته اند، گفت: بسياري از مخاطبان اين نمايش بازخوردهاي احساسي داشته اند و به نوعي برايشان حس نوستالژيك داشته، اما براي برخي از استاداني كه اين نمايش را ديدند به وجه تكنيكي آن توجه كردند و استفاده از ابزاري مثل پارچه و كاغذ با بهره گيري از تورهاي جزئي و لكه اي برايشان خلاقانه بود.
گفتني است؛ "مرثيه اي براي يك دلقك" از 20 آذر اجراي خود را در تالار كوچك مولوي آغاز كرده و تا 5 دي هر روز ساعت 18 و 30 دقيقه ادامه دارد.
بعضی آدم‌ها ناخواسته همیشه متهم‌اند!
به خاطر :
سکوت‌شان ، کاری به کار کسی نداشتن‌شان ، خلوت‌شان ،
اتاق‌شان ، استراحت‌شان ، روی پای خود ایستادن‌شان ، دوست داشتنشان !
گویی جان میدهند برای اتهام بستن و از همه بدتر این‌ که :
زود فراموش می شود خوبی هایشان!
پاسخ
سپاس شده توسط: