امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رنگ سال چگونه انتخاب میشود؟
[عکس: 600.jpg]
یکی از سوال هایی که من از کودکی برایم مهم بود این بود که وقتی در بحث مد لباس و یا در عرصه هنر هرسال یک رنگ را به عنوان رنگ سال اعلام میکنند آن رنگ به چه دلیل انتخاب میشود و یا اینکه اصلا چه کسی و یا کسانی آن را انتخاب میکنند تا اینکه وقتی وارد دنیای هنر شدم و با موسسه پنتونPANTONE آشنا شدم.
[عکس: 01.jpg]
موسسه رنگ پنتون یک گروه و یا شرکتی مشهور در جهان است که در زمینه شناخت رنگ ها و ارائه سیستم های رنگ و تکنولوژی پیشرو در دنیای رنگ فعالیت می کند. نام این کمپانی در سراسر دنیا به عنوان زبان استاندارد برای ارتباط رنگ ها می باشد و معتبرترین منبع رنگ میباشد و استاندارد های آن برای هنرمندان و طراحان کاملا مشهود است.
[عکس: mainbanner-nographics.jpg]
قدمت و سابقه این شرکت مربوط به 50 سال پیش است یعنی سال 1963 که توسط لارنس هربرت بنیان گذاری شد. در مدت زمان کمی شرکت پنتون به حدی گسترش یافت که در همه ی شاخه های هنری و دیجیتالی از جمله نقاشی ،گرافیک ، معماری و معماری داخلی وارد شده است.
پنتون الگو های رنگی خود را در قالب محصولات تخصصی برای استفاده هنرمندان در شاخه های مختلف در بیش از 100 کشور بفروش میرساند.
[عکس: bed.jpg]
در زمینه آرت گرافیک فرمولی متشکل از 1867 الگو برای طراحان در نظر گرفته است و یک الگو مخصوص چاپ افست که نزدیک ترین فرمول و الگوی رنگی به چاپ را برای طراحان تهیه کرده است که با استفاده از آن حدود 90% به بالا به رنگ دلخواه خود میرسید.
اما در طراحی داخلی و دکوراسیون هم پنتون الگو های خوبی را برای طراحان داخلی فراهم کرده است که برای هنرمندان یک ابزار حیاتی در کنار خلاقیت آنها بشمار میرود. الگویی متشکل از 2310 رنگ که کمک شایانی به هنرمندان و تولید کنندگان محصولات و متریال های مربوط به خانه و دکور میکند.
[عکس: Rose-Quartz-Serenity-Dining-Table.jpg]
اما رنگ سال در شرکت پنتون در طی مراحل مختلف و پس از تحقیقات مختلف بصورت نمادین توسط شرکت در جهان معرفی میشود و الگوی طراحی های آن سال میشود.
این تحقیقات در مورد رنگ در زمینه های مختلف انجام میشود از جمله تاثیر رنگ ها بر روی یکدیگر و فرآیند آنها بر تفکرات انسان ، احساسات و واکنش های فیزیکی رنگ در حالات مختلف.
رنگ سال با درکنار هم قرار دادن تمام این موارد و پس از بررسی روانشناختی بسیار گسترده و دقیق از سراسر جهان اعلام میشود.
[عکس: 02.png]
رنگ سال 2016 ترکیبی از دو رنگ است که به نام ROSE QUARTS و BLUE SERENITY میباشد در واقع ترکیبی از صورت و آبی که همچون سال های گذشته پس از تحقیقات فراوان اعلام شد.
نکته جالب اینکه انتخاب رنگ امسال در نوع خود بی سابقه بود چون با بررسی رنگ سال های گذشته از سال 2001 تا سال 2015 هیچ وقت شرکت پنتون رنگ سال را بصورت ترکیبی اعلام نکرده است که این انتخاب نشان از تفاوت انتخاب هاست.
[عکس: serenityquartz_05.jpg]
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط: