امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سه راهکارمهم برای اینکه به جذابیت های همسرتان پی ببرید
[highlight=#ffffff]

سه راهکار مهم برای اینکه به جذابیت های همسرتان پی ببرید
ریشه بسیاری از مشکلات در زندگی مشترک ، مسایل زناشویی و جنسی است ، متاسفانه زنان و مردان ما نسبت به همسر خود راههای غلطی را در پیش می گیرند و همین به مشکلات آنها دامن می زند ، در این مقاله سه راهکار مهم برای شما آورده ایم تا با استفاده از آنها جذابیت های همسر خود را بهتر کشف کنید !
1- روابط بیش از حد با اطرافیان را محدود و مدیریت کنید :
یکی از

مهمترین موارد همین است ، ما روابط خارج از خانه خود را بیش از حد افزایش داده ایم ، اجازه بدهید مثال هایی بزنم :

- روابط با همکاران : بسیار دیدم آقایانی را که با خانمهای همکار به شدت صمیمی می شوند و گرم می گیرند ، نه به یکدیگر بی اعتنا باشید و نه بیش از حد شوخی کنید ، متاسفانه یکی از مهمترین عوامل ایجاد مشکلات در روابط زناشویی و سرد شدن زن و شوهر نسبت به یکدیگر همین روابط است.

- فعالیت زیاد در اینترنت : کاربران فیس بوک روز به روز در حال افزایش هستند و کشور ما هم از این قاعده مستثنا نیست ، اما فعالیت بیش از حد در این شبکه و سایر شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی ، ضربه مهلکی به روابط زناشویی شما می زند ، فعالیت های خود در شبکه های اجتماعی را محدود کنید ، قوانینی برای خودتان بگذارید ، شاید زن یا شوهر شما دوست نداشته باشد زیادی از اینها استفاده کنید ، به روابط خود با همسرتان بیشتر اهمیت دهید ، با افراد غریبه و جنس مخالف خود تا حد امکان چت نکنید.

- تجدیدنظر در روابط با فامیل : قبل از اینکه متهم به ایجاد اختلافات خانوادگی بشوم ! بگویم که منظورم محدود کردن روابط با فامیل نیست ، ولی توجه کنید که مواردی را مشاهده کردم که مرد به علت صمیمیت بیش از حد همسرش با پسرهای فامیل دچار سردی و مشکلات زناشویی شده است ، این در مورد خانم ها بیشتر رخ می دهد ، یعنی زن با مشاهده روابط بیش از حد صمیمی شوهرش با دخترخاله و دخترعمو و ... دچار سردی مزاجی و دلزدگی می شود. البته در این موارد حتی شاید خود زن و مرد هم متوجه این نشوند اما بسیاری از بهانه گیری ها در زندگی مشترک ، علت هایی دارد که خود افراد هم متوجه آن نیستند.
ببینید دوستان ما نمی گوییم کل زندگی خود را محدود کنید و مثل آدمهای بداخلاق و مغرور با دیگران رفتار کنید ، ولی توصیه اکید می کنم و از شما خواهش می کنم روابط خود را مرزبندی و مدیریت کنید ، صمیمی ترین فرد در زندگی شما باید همسرتان باشد ، بیشترین شوخی را باید با همسر خود داشته باشید نه کس دیگر.

2- به هر چیزی نگاه نکنید:
متاسفانه برخی اتفاقات در جامعه ی ما اصلا خوشایند نیست ، خانم ها برای جلوه ی بهتر داشتن در خیابان و در دید اطرافیان ، تیپ های عجیب و غریب می زنند ، مرد ایرانی از صبح که از خانه بیرون می رود ، در خیابان با انواع جاذبه های جنسی مواجه است ، در محل کار و یا دانشگاه هم به همین ترتیب ، در اینترنت که غوغاست ! اگر ماهواره هم در خانه داشته باشد که دیگر واویلا !

خب ! حالا اگر مردی نتواند در مقابل این جاذبه ها خود را کنترل کند ، قطعا و حتما وقتی شب به خانه می آید همسرش هیچ جذابیتی برای او ندارد ، و این رفتار مرد را تغییر می دهد ، و تغییر رفتار مرد ، سرد مزاجی زن را نیز در پی دارد. از قدیم شنیده ایم که می گفتند :"چشم دروازه قلب است" یا "از دل برود هر آنکه از دیده برفت" ولی جالب است بدانید که این یک مسئله علمی است و نگاه کردن به چیزی بر روح و قلب انسان تاثیر می گذارد ، پس این حرفها که من نیت بدی ندارم و دلم پاکه ! رو کنار بگذارید و به هر چیزی نگاه نکنید.مسایل زناشویی

دوستان عزیز ! برای حفظ زندگی خود و لذت بردن از زندگی مشترک ، مامجبور به کنترل درست و دقیقخودمان هستیم - البته در مقاله بعدی به خانم ها هم توصیه هایی خواهیم داشت - ولی اگر می بینید کنترل از دستتان خارج شده حتما شروع به گذاشتن کنترل کنید ، خدا می داند چه مواردی را دیده ام که مرد با یک نگاه یا لذت کوچک چنان زندگی خود و خانوده اش را نابود کرده که از یادآوری آنها سر درد می گیرم !
شاید بپرسید چطور باید کنترل کرد ؟ خب من اینجا راهکارهایی ساده را برای شما می گویم :

* جایگزین کنید : اگر توجهتان در خیابان به جنس مخالف می رود ، یک مورد دیگر را جایگزین کنید ، مثلا فردا که خواستید بیرون بیایید ، به مدل ریش و سبیل آقایان دقت کنید ! شاید خنده دار به نظر برسد و فکر کنید شوخی می کنم ، ولی دقیقا یکی از دوستانم با همین روش قدرت کنترل خودش را به شدت بالا برد ، حالا می توانید موارد دیگری هم داشته باشید ، ولی سعی کنید حتما چیزی را جایگزین کنید که توجهتان به آن جلب شود.

* از کم شروع کنید : کار را سخت نکنید ، اصلا فقط همین امروز را مراقب باشید ، از صبح به خودتان بگویید: "یه امروز رو کامل حواسم رو جمع می کنم" ، " یه روز که چیزی نیست ، همین امروز رو مواظبم " و ... ، فقط و فقط همین امروز مواظب باشید ، نگران هم نباشید چیزی را از دست نمی دهید ! فقط امروز را مراقب باشید.
خب حالا می خواهم درخواستی از شما داشته باشم ، این "فقط امروز" ها را افزایش دهید ، به یک روز قانع نشوید ، فردا هم به خودتان بگویید " تو که دیروز تونستی حالا یه امروزه رو هم حواست باشه ، دو روز که کسی رو نکشته !" و با این جملات انگیزه خود را بالا ببرید.

3- مقایسه کردن را همین امروز کنار بگذارید
ریشه بسیاری از مشکلات زناشویی مقایسه کردن است ، یکی از مخرب ترین راههای شناخته شده در زندگی مشترک ، همین مقایسه کردن است ، این خاطره را قبلا هم در مقاله ای گفته بودم ، حالا هم خالی از لطف نیست : یک بار در مغازه میوه فروشی بودم ، خانمی بسیار خوش برخورد وارد مغازه شد ، برخورد صاحب مغازه به گونه ای بود که انگار او را می شناخت ، بسیار هم با مغازه دار و مشتریان دیگر گرم می گرفت و برخورد اجتماعی خوبی داشت ، وقتی کارش تمام شد و از مغازه بیرون رفت ، صاحب مغازه گفت :" این خانم خیلی خوش برخورد و مهربان است ،همیشه می گفتم خوش بحال همسرش که چنین زنی دارد ، یکبار به او گفتم سوالی می پرسم و لطفا راستش را بگو ، آن خانم هم قبول کرد ، گفتم شما خیلی خوش برخورد هستی ، می خواستم بدانم تا بحال با همسرت در خانه دعوا کردی ؟! آن خانم گفت : به اندازه ی موهای سرم ! "
واقعیت همین است ، خیلی از ما آداب اجتماعی خوبی داریم ولی در زندگی شخصی خیلی خوش اخلاق نیستیم ، پس هیچ گاه مقایسه نکنید.
شاید به علت همین بی توجهی ها به همسرتان و توجه به دیگران ، خیلی از توانایی ها و ظرفیت های او را نشناخته باشید ، این را باور کنید که همسر شما - به شرطی که بدانید با او چگونه رفتار کنید - بهترین برای شماست ، پس به جای اینکه مدام در فکر دیگران باشید ، تمرکز خود را روی همسرتان بگذارید ، نتیجه ای که می گیرید قطعا زندگی شما را شیرین تر می کن

[/highlight]
[highlight=#ffffff]
[highlight=#fafbfb]

1

"}' data-reactid=".7d">پ
[/highlight]
[/highlight]
قلب ها دریچه نفوذند
.......و آنکه صادقانه نفوذ کند
..... پایدارترین مهمان است
......امام علی علیه السلام
پاسخ