امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
س[color=#ff0000]پاها[/color] ن و قهرمانی از علی دایی شکایت می‌کنند؟
سرمربی پرسپولیس بعد از بازی با سپاها ن به دلیل اظهارات تندی که در مورد داور مسابقه داشت، تبدیل به تیتر یک روزنامه ها و سایت های خبری شده است.

[عکس: 13-9-21-1048569.jpg]

بعد از اشتباه فاحش محسن قهرمانی در بازی پرسپولیس و سپاها ن، قابل پیش بینی بود که دایی حسابی از خجالت این داور مشهدی در بیاید.او در جملاتی جنجالی در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «همه می دانستند قهرمانی به طرف سپاها ن غش می کند و ما هم شماره حساب اطرافیان و رفیقان قهرمانی را نداشتیم.» این حرف های تکان دهنده دایی مطمئنا تا چند روز سوژه اصلی رسانه ها خواهد بود اما احتمال دارد که باشگاه سپاها ن و همچنین محسن قهرمانی از دایی شکایت کنند. به نظر می رسد جنجال های این موضوع ادامه داشته باشد و حالا باید منتظر واکنش های قهرمانی، باشگاه سپاها ن، کمیته داوران و کمیته انضباطی باشیم.
به نام خدایی که به گل ، خندیدن آموخت . . .
پاسخ
سپاس شده توسط:
اصفهانیان با تایید اشتباه داور پرسپولیس-سپاها ن اعلام کرد
برخورد با محسن قهرمانی و شکایت از دایی و رویانیان

رییس کمیته‌ داوران فدراسیون فوتبال می‌گوید محسن قهرمانی در بازی سپاها ن - پرسپولیس اشتباه کرد ولی رویانیان و دایی نباید به این راحتی‌ها تهمت و افترا بزنند.

فریدون اصفهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اظهارات علی دایی و محمد رویانیان درباره قضاوت محسن قهرمانی در پایان دیدار تیم‌های فوتبال سپاها ن و پرسپولیس و طرح مواردی علیه داور بازی عنوان کرد: قطعا هر کسی که صحبت می‌کند، پاسخگوی حرف‌هایش هم هست. وظیفه داریم این مسائل را به کمیته‌ انضباطی ارجاع دهیم. البته اعضای این کمیته‌ خودشان حرف‌ها را شنیده‌ و خوانده‌اند ولی ما گزارش می‌دهیم و توقع برخورد داریم. باید قبول کنیم که در بالاترین سطح فوتبال دنیا هم داوران اشتباه می‌کنند. داور گذاشته‌ایم که حق را به حقدار برساند اما متاسفانه برخی صحبت‌ها تاسف‌آورند. داور انسان است و جایزالخطا. ما در یک نظام اسلامی زندگی می‌کنیم و این صحبت‌ها را نمی‌توان به این راحتی قبول کرد.

او افزود: نمی‌توان به این راحتی اتهاماتی را وارد کرد و پاسخگو نبود. یک چیز بگویم و این که آقای رویانیان گفته‌اند که داوری مبلغی از ایشان خواسته تا در یک بازی به نفع پرسپولیس سوت بزند. مساله اینجاست که خود من نباید رفتارم جوری باشد که به من پیشنهاد رشوه بدهند. من هم داور بوده‌ام ولی هیچگاه کسی به من پیشنهادی نداد. آقای رویانیان می‌توانست طبق روال قانونی این مساله را اطلاع دهد و ما آن را پیگیری کنیم. از خدایمان است که اگر نیروی فاسدی وجود دارد، شناسایی شود و سریعا کنار بگذاریمش؛ چرا که یک نیروی مشکل‌دار می‌تواند یک سیستم‌ را دچار مشکل کند.

رییس کمیته‌ داوران در ادامه با اشاره به عزم مصمم این کمیته‌ نسبت به شکایت از علی دایی و محمد رویانیان تصریح کرد: عذرخواهی این دو هیچ دردی را دوا نمی‌کند. می‌خواهیم همه به داور اعتماد کنند و اگر مشکلی هست، قانونی حل شود. نباید تهمت و افترا بزنیم و امیدوارم که مسئولان ذیربط مطابق آیین‌نامه نسبت به این مساله برخورد کنند.

اصفهانیان در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا محسن قهرمانی در بازی سپاها ن برابر پرسپولیس اشتباه کرد و این که آیا احتمال دوری چند هفته‌ای او از قضاوت فوتبال وجود دارد، بیان کرد: بله. متاسفانه آقای قهرمانی در دیدار سپاها ن برابر پرسپولیس اشتباه‌هایی داشت و ما هم نسبت به اشتباه‌های ایشان مطابق آیین‌نامه تصمیم‌گیری کرده و آن را اجرایی می‌کنیم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
قائم مقام باشگاه سپاها ن از پیگیری حقوقی اتهامات علی دایی خبر داد.

مسعود تابش در واکنش به اظهارات علی دایی پس از بازی پرسپولیس با سپاها ن که گفته بود از قبل می‌دانستیم محسن قهرمانی به سمت سپاها ن غش کرده است! در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: ما ترجیح می‌دهیم در این باره صحبتی نکنیم، اما معاونت حقوقی باشگاه در حال بررسی این موارد است که اگر اتهامی به سپاها ن زده باشند، قطعا شکایت‌های لازم را انجام دهیم.

** پرسپولیس بررسی کند ببیند چه کسی به ‌آنها خیانت کرده!

وی با بیان این که پرسپولیسی‌ها قبل از بازی با سپاها ن جوسازی کرده بودند، افزود: این حرف‌ها صحت ندارد و اتفاقا این دوستان بودند که از دو، سه روز قبل از بازی جوسازی را شروع کردند. دوباره به سراغ مربوط به آب رفتند و از این جور مسائل. بنده به عنوان مدیر اجرایی تیم سپاها ن اجازه نمی دهم یک آدم غیر مربوط وارد رختکن تیمم شود. ما کارشناس تغذیه، پزشک و مسئول تدارکات داریم و می‌دانیم هر جا که به عنوان تیم مهمان حاضر می شویم مسئولیت تدارک تیممان بر عهده خودمان است.

تابش ادامه داد: این را همه تیم‌های لیگ می دانند، حالا اگر پرسپولیس این بار که البته با مشکل آب مواجه نشدند، اما اگر دفعه پیش چنین مشکلی داشتند بروند بررسی کنند که چه کسی در تیم‌شان خیانت کرده که مثلا آب‌های آلوده مصرف کرده‌اند! ما به هیچ وجه به این مسائل توجهی نمی‌کنیم.

** سپاها ن امسال بیشترین ضررها را از داوری دیده اما آنها را مغرضانه نمی‌داند

قائم مقام باشگاه سپاها ن با بیان این که کمیته‌ داوران و محسن قهرمانی پاسخگوی برخی اتهامات وارده باشند، به ایسنا گفت: قهرمانی و کمیته‌ داوران پاسخ‌های لازم در این باره را باید بدهند. سپاها ن معمولا درباره داروی صحبت نمی‌کند. در همین فصل بیشترین ضررها را از ناحیه سوتهای اشتباه غیر عمد داوران دیده‌ایم، گل صحیح تیم ما به فجر آفساید اعلام شد، خیلی وقت‌ها داوران به ضرر سپاها ن سوت‌ زده‌اند، اما همیشه گفته ایم که مغرضانه نبوده است. ‌

** دایی باید مستنداتش را ارایه کند

تابش در واکنش به این که علی دایی گفته است من شماره حساب ندارم و قهرمانی به سمت سپاها ن غش کرده بود، به ایسنا گفت: واقعا دلیل این اتهامات را نمی‌دانم. علی دایی از بزرگان فوتبال ایران بوده و برای سپاها ن بسیار محترم است. او یک مربی حرفه‌ای است و نمی‌دانم بنا بر چه دلایلی اتهامات را وارد می‌کند. دوستان حتما باید مستنداتی داشته باشند و این ادعاها را ثابت کنند. همان طور که گفتم معاونت حقوقی باشگاه با جدیت پیگیر این موضوع است. هیچ کجای دنیا شاهد چنین مسائلی نیستیم و واقعا از این بابت متاسفیم.

** بازیکن پرسپولیس به خودش اجازه می‌دهد درباره مدیرعاملی سپاها ن نظر بدهد

وی با انتقاد از صحبت‌های یکی از بازیکنان پرسپولیس، تصریح کرد: همین یکی، دو روز پیش بود که یکی از بازیکنان پرسپولیس در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که چه کسی بهتر از فلانی مدیرعامل سپاها ن شود، واقعا این برای ما جالب بود. من به عنوان یک مدیر در سپاها ن هیچ وقت به خودم اجازه نمی دهم درباره مدیرعامل پرسپولیس اظهار نظر کنم،‌ اما می بینیم که در آن طرف چنین اتفاقی می‌افتد.

** ساختار منسجم سپاها ن با این حرف‌ها تکان نمی‌خورد

تابش با تاکید بر این که سپاها ن دارای اصول و ساختار منسجمی است که چنین مسائلی تکانش نمی‌دهد به ایسنا گفت: ما برای باشگاه برنامه پنج ساله داریم و از الان به راندمان باشگاه در سال 95 فکر می‌کنیم. در این باشگاه استانداردسازی شده و مدارک ایزو را گرفته‌ایم. شاید هر باشگاه دیگری بود با از دست دادن مدیرعامل خوب و لایقی همچون علیرضا رحیمی، دچار بحران می‌شد. اما برای سپاها ن این اتفاق نیفتاد، چون باشگاه ما قائل به شخص نیست و استراتژی دارد و تمام برنامه‌ها در این باشگاه تعریف شده و اگر تابش هم از آن برود مانند هر شخص دیگری اتفاقی نمی‌افتد. کاملا اتوماتیک بازی با پرسپولیس را فراموش ‌کرده‌ایم و به فکر بازی با ذوب آهن هستیم و همیشه همین طور بودیم.

** مدیرعاملی انتخاب می‌کنیم که حداقل 5 سال بماند

قائم مقام باشگاه سپاها ن در پاسخ به این سوال که چه زمانی مدیرعامل جدید این باشگاه را معرفی خواهید کرد گفت: فعلا ترابیان رییس هیات مدیره باشگاه با حکم سرپرستی سپاها ن را اداره می‌کند و بنده هم به عنوان قائم مقام در خدمت او خواهم بود. هیات مدیره مشغول بررسی‌های لازم است تا شخصی را انتخاب کند که در یک پروسه زمانی حداقل ، چهار ، پنج ساله سکان مدیریت باشگاه را بر عهده بگیرد و طبق استراتژی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها حرکت کند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
پرسپولیس در هفته دهم لیگ برتر فوتبال مهمان سپاها ن بود و با نتیجه دو بر صفر شکست خورد.

گل اول سپاها ن از روی نقطه پنالتی توسط عقیلی به ثمر رسید.
محسن قهرمانی در یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه پرسپولیس برخورد میثم حسینی با بازیکن سپاها ن را خطا تشخیص داد و او را با کارت قرمز جریمه کرد تا تیم دایی در دقیقه چهار، ۱۰ نفره شود.

همچنین هوشنگ نصیرزاده در مورد اخراج سیدمیثم حسینی توسط محسن قهرمانی و گرفتن پنالتی به سود سپاها ن، عنوان کرد: «کاملا مشخص بود که بازیکن سپاها ن در آن صحنه با یک فن کمر شبیه به کشتی گیر ها باعث سرنگونی سیدمیثم حسینی شد اما داور بازی پشت به صحنه بود و این ماجرا را ندید. بعد حسینی ضربه ای که دارای شدت نبود به بازیکن سپاها ن زد که داور این صحنه را دید و یک کارت قرمز به بازیکن پرسپولیس داد که کاملا اشتباه بود چرا که اولا نیرویی در آن ضربه وجود نداشت و …گل دوم بازی هم در دقیقه ۹۴ توسط امید جهان عالیان زده شد.
پرویز سیار دیگر کارشناس داوری هم در خصوص این صحبنه اظهار داشت: بازیکن سپاها ن فنر کمر زیبایی به بازیکن پرسپولیس زد و تعجب می‌کنم چرا داور علیه پرسپولیس پنالتی گرفت و بازیکن این تیم را اخراج کرد.
وی افزود: ابتدا چون تصویر آهسته پخش نشد متوجه نشدم چه اتفاقی افتاده که داور تصمیم به اخراج بازیکن پرسپولیس و گرفتن پنالتی به نفع سپاها ن کرده اما تصاویر آهسته کاملا گویا و واضح بود که بازیکن سپاها ن فن کمر را به زیبایی زد و خطا می‌بایست به نفع پرسپولیس اعلام می‌شد.
این کارشناس داوری همچنین اضافه کرد: من تعجب می‌کنم که داور چرا اعلام پنالتی کرد و چرا بازیکن پرسپولیس را اخراج کرد. این اشتباه بزرگ در دقایق ابتدایی بازی علامت سوال بزرگی است و من نمی‌دانم داور چگونه می‌خواهد این اشتباه خود را توضیح دهد.
نوذر رودنیل دیگر کارشناس داوری فوتبال ایران هم در خصوص تصمیم محسن قهرمانی تاکید کرد: با توجه به اینکه خطای اول توسط بازیکن سپاها ن انجام شد، اعلام ضربه پنالتی به ضرر پرسپولیس، اشتباه بود. پخش تصاویر آهسته صحنه‌ای که منجر به اعلام پنالتی شد، با تأخیر زیاد از سوی تلویزیون صورت گرفت، اما پس از پخش آن، یک نکته مسلم بود، اینکه اعلام ضربه پنالتی از سوی داور بازی اشتباه بود.
مدرس داوری فوتبال خاطرنشان کرد: خطای اول توسط بازیکن سپاها ن صورت گرفت که بازیکن پرسپولیس را بدون آنکه توپ در کار باشد، به شکل آشکاری سرنگون کرد. حتی اگر داور این صحنه را از دست داده باشد، کمک‌داور باید به او کمک می‌کرد. باید خطای بازیکن سپاها ن گرفته می‌شد و موضوع پنالتی کاملا منتفی بود.
پاسخ
سپاس شده توسط: M@HDIS
اولین بار نیست که پرسپولیس با ناداوری قهرمانی میبازه

خدا بهش رحم کنه!
ستایش یعنی این حسی که دارم

:)
پاسخ
سپاس شده توسط: