امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهر‌ها و قلعه‌های معروفی که الهام بخش «دیزنی» شدند
[align=-WEBKIT-RIGHT]وبسایت تابناک با تو: قصرها و دنیاهای خیالی فیلم های دیزنی علاوه بر شخصیت های زیبا و فریبنده ی آن همچون سفیدبرفی و یا زیبای خفته و... همواره قابل توجه و سحرانگیز بوده اند، در واقع می توان گفت که یکی از زیبایی های فیلم های دیزنی سرزمین های خیالی و شگفت انگیز و قصرهای مجللی بوده است که مخاطب را با خود همراه می کند.
[/align][align=-WEBKIT-RIGHT]
[/align]
[align=-WEBKIT-RIGHT]
اغلب مکان هایی که در فیلم های دیزنی به تصویر کشیده می شوند، الهام گرفته از دنیای واقعی می باشند. در این گزارش نمونه هایی از آنها را که از دنیای واقعیت ساخته شده اند خواهید دید.
[/align]
[align=-WEBKIT-RIGHT]
[/align]
[عکس: 1306092_306.jpg]
انیمیشن موانا، جزیره ساموآ، موانا دختری ماجراجو است که برای تکمیل اکتشافات اجدادش به دریانوردی میپردازد و سر از جزایر جنوبی اقیانوس آرام در می آورد
[عکس: 1306093_323.jpg]
هرکول، یونان، جزایر دریای مدیترانه و معماری های کلاسیک این مناطق الهام بخش مکان هایی هستند که در انیمیشن هرکول به تصویر کشیده شده است

[عکس: 1306094_336.jpg]
پری دریایی، قلعه ی چیلون، در سواحل دریای نروژ، سوئیس، این قلعه در عصر"برنز" به عنوان انبار مهمات، و همچنین زندان استفاده می شده است. قلعه دارای هنر قرن چهاردهم، قنات‌، ۲۵ ساختمان جداگانه با سه حیاط، و دو دیوار مدور است

[عکس: 1306095_869.jpg]
مولان، شهر ممنوعه، پکن، چین، شهر ممنوعه وسیع‌ترین و کامل‌ترین مجموعه معماری چوبی در جهان به شمار می‌رود. ۲۴ امپراتور در این شهر ممنوعه اقامت کرده و بر چین فرمان رانده‌اند

[عکس: 1306096_815.jpg]
در جستجوی نمو، بندر سیدنی، استرالیا

[عکس: 1306097_578.jpg]
پیتر پن، ساعت بیگ بن، لندن، بزرگ‌ترین و معروف‌ترین برج ساعت جهان است که در شهر لندن واقع است

[عکس: 1306098_641.jpg]
راپونزل، کوه سنت میشل، فرانسه

[عکس: 1306099_784.jpg]
زندگی جدید امپراتور، قلعه ی ماچو پیچو (قلعه ی گمشده)، پرو

[عکس: 1306100_766.jpg]
سفید برفی و هفت کوتوله، قصر سگوویا، اسپانیا، قلعه‌ی ملکه در این انیمیشن، از قلعه‌ی آلکازار سگوویا در اسپانیا الهام گرفته شده است. در طول چندین صد سال، از این قلعه برای اقامت پادشاهان اسپانیایی استفاده می‌شد تا وقتی که قلعه در سال ۱۸۶۲ در آتش سوخت و آسیب های قابل توجهی دید

[عکس: 1306101_747.jpg]
افسانه مریدا (شجاع)، قلعه ی الین دونان، اسکاتلند، قصر آلین دونان در اوایل قرن سیزدهم، جهت دفاع در برابر حملات وایکینگ ها بنا شد. امروزه این قصر یکی از معروف ترین مکان ها در اسکاتلند است

[عکس: 1306102_410.jpg]
انیمیشن «بالا»، آبشارهای آنجل، ونزوئلا

[عکس: 1306103_365.jpg]
انیمیشن یخ‌زده، کلیسای سنت اولاف در بالِستراند نروژ

[عکس: 1306104_729.jpg]
گوژپشت نتردام، کلیسای اعظم نتردام که در قلب پاریس قرار گرفته و معماری آن به سبک "گوتیک" است

[عکس: 1306105_225.jpg]
علاء الدین، تاج محل، هند، در واقع تاج محل قصر نیست بلکه مقبره همسر پادشاه بوده که در انیمیشن علاءالدین هم به عنوان یک «زندان» برای یاسمین قهرمان فیلم به تصویر کشیده می شود

[عکس: 1306106_599.jpg]
قلعه‌ی نِئوشوانشتاین در باوارایای آلمان

[عکس: 1306107_177.jpg]
الیور و کمپانی، شهر نیویورک، در انیمیشن های زیادی شهر نیویورک به تصویر کشیده شده که اوج آن در الیور و کمپانی است. تصاویر هوایی از منهتن، برج های دوقلو، تاینز اسکوئر، سنترال پارک و پل بروکلین نیز در آن بسیار به چشم میخورد

[عکس: 1306108_230.jpg]
انیمیشن ماشین ها، شامروک، تگزاس
پاسخ
سپاس شده توسط:
وای خدای من چقد جالبه
دلم یک کلبه میخواهد
درون جنگل پاییز
به دور از رنگ آدمها
من و آواز توکاها
من و یک رود
من و یک کلبه پردود
من وچای و کتاب حافظ و خیام
پاسخ
سپاس شده توسط:
از جالب گذشته بود فافا جان.
شگفت انگيز بودن.xcvl
از یهـ جاییـ بهـ بعدـ اگر نریـ خـــــری !
پاسخ
سپاس شده توسط:
ای خدا چرا انقد اینا قشنگنxcvl
واقعیش خیلی قشنگترهxcvl
برای هر دردی دو درمان است:

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط: