امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شکنجه‌های ۲ پسرعمو در اسارتگاه داعشی‌های قلابی
عاملان گروگانگیری ۲ پسرعمو با تهیه فیلم‌هایی از شکنجه آنها خود را به دروغ از اعضای گروه تروریستی داعش معرفی می‌کردند.

[عکس: IMG08283400.jpg]

به نوشته ایران،این پنج پسر 18 تا 21 ساله بودند که در اسارتگاه گروگانان 180 میلیون تومانی غافلگیر شدند. از 26 تیرماه سال جاری وقتی ماجرای یک گروگانگیری 180 میلیونی که در آن دو پسر در دام باندی تبهکار افتاده بودند پیش روی پلیس تهران قرار گرفت تجسس‌های ویژه اطلاعاتی کلید خورد.

زکی 19 ساله و شبیر 16 ساله در اسارت گروهی ناشناس بودند و آنان با تهدید به مرگ خانواده‌های گروگانان را تحت فشار قرار داده تا هر چه زودتر پول میلیونی به دست آورند.
با دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران تیمی از اداره 11 پلیس آگاهی دست به اقدامات علمی زدند تا ردی از آدم‌ربایان به دست آورند. مرد جوان که نگران این دو پسر بود به پلیس گفت: من به همراه زکی و شبیر که با هم پسرعمو هستند، در یک ساختمان نیمه‌‌کاره واقع در ستارخان کار می‌کنیم، ساعت 6 عصر 25 تیرماه پسرعموها برای خریدن لباس از ساختمان بیرون رفتند اما دیگر برنگشتند نگران بودم تا اینکه پیامکی از گوشی تلفن همراه شبیر برای من ارسال شد مبنی بر اینکه زکی و شبیر نزد ما هستند، شما باید برای آزادی آنها 180 میلیون تومان پرداخت کنید در غیر این صورت هر دو را خواهیم کشت، من هم پس از دیدن این پیامک بلافاصله به کلانتری 118 ستارخان رفته و پلیس را در جریان قرار دادم.
همزمان با اقدامات پلیسی برای شناسایی گروگانگیران تصاویری از طریق شبکه‌های مجازی برای فامیل دو گروگان ارسال شد که در آن دیده می‌شد پسرعموها شکنجه می‌شدند. در ادامه اقدامات روانی برای تحت فشار قرار دادن بستگان دو گروگان، ربایندگان در تماس‌های تلفنی خود را از اعضای گروهک‌های تروریستی داعش و طالبان معرفی کرده و مدعی شدند در صورت نپرداختن پول برای آزادی زکی و شبیر هیچ رحمی در کار نخواهد بود و حتماً دو پسر عمو کشته خواهند شد. کارآگاهان که می‌خواستند به این وحشت‌آفرینی خاتمه دهند دست به ردیابی‌های تخصصی و مخابراتی زدند و روز 29 تیرماه، اسارتگاه دو پسرعمو را در یک پروژه ساختمانی نیمه‌کاره در محدوده بزرگراه شهید بابایی و شهرک شهید بهشتی شناسایی کردند.
بلافاصله تیم‌های عملیاتی همزمان به این ساختمان حمله‌ور شدند و در حالی که نگهبان 18 ساله‌ای به نام محمد را دستگیر کرده بودند دو پسرعمو را از طبقه پنجم آزاد کردند.
محمد تحت تجسس گرفته شد و چهار همدست جوان خود با نام‌های مصطفی، قادر، امید و روزالدین – 18 تا 21 ساله- را لو داد.
وقتی کارآگاهان همه اعضای این باند مخوف را دستگیر کردند آنها چاره‌ای جز پذیرفتن توطئه گروگانگیری نداشتند.
دو پسرعمو وقتی تحت تحقیق گرفته شدند ادعا کردند محمد در تماس تلفنی و به بهانه استخدام در یک پروژه ساختمانی آنها را به بزرگراه شهید بابایی کشانده و بعد با همدستی چهار دوستش آنها را مورد حمله قرار داده و اسیرشان کرده اند. شبیر گفت: چندی پیش در مترو با محمد آشنا شدم، او درخصوص کار از من پرسید و ادعا کرد در یک پروژه ساختمانی در بزرگراه بابایی مشغول به کار است و می‌تواند مرا نیز در این پروژه با حقوق مناسب استخدام کند، روز آدم‌ربایی در حالی که با پسرعمویم برای خریدن لباس از محل کار خود در ستارخان خارج شده بودیم، محمد با من تماس تلفنی گرفت و گفت با مهندس ناظر پروژه صحبت کرده و او می‌خواهد که قبل از استخدام مرا ببیند، من نیز گفتم با پسرعمویم هستم که محمد خواست زکی را با خودم به آنجا ببرم تا شاید او نیز استخدام شود. وقتی به محل قرار رسیدیم، محمد سراغ من و زکی آمد و به بهانه ملاقات با مهندس ناظر ساختمان، هر دوی ما را به داخل یک ساختمان نیمه‌کاره برد که ناگهان چند پسر در آنجا به ما حمله‌ور شده و نه تنها کتکمان زدند بلکه با تهدید به قتل دست و پای هر دوی ما را بسته و گفتند خانواده‌‌هایمان باید در ازای آزادی ما پول پرداخت کنند در غیر این صورت ما به قتل می‌رسیم. در این چند روز به شیوه و شگردهای مختلف ما را شکنجه دادند.
محمد نیز در بازجویی‌ها گفت: نقشه را من و دوستانمان کشیدیم، می‌دانستیم این میزان پول برای دو کارگر ساده زیاد است اما می‌خواستیم بیشترین پول احتمالی را بگیریم.
وی افزود: از آنجا که می‌دانستیم خیلی‌ها از خشونت داعش و طالبان می‌ترسند با تهیه فیلم‌هایی از کتک خوردن و شکنجه دو گروگان ادعا کردیم عضو گروه داعش هستیم و رحم نخواهیم کرد، اصلاً تصور نمی‌کردیم دستگیر شویم. بنابر این گزارش، تجسس‌ها برای افشای دیگر جرایم مشابه آنها از افغان‌های غیرمجاز که قادر به طرح شکایت نزد پلیس نیستند، ادامه دارد
پاسخ
سپاس شده توسط: