امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرح سوالات و مشکلات پیرامون زبان های خارجی
درود
هرگونه مشکلی دارید بپرسید
دوستانی هستن که جواب بدن
با تشکر
mara
پاسخ
سپاس شده توسط:
ببخشید پاسخ اینو هرکی بده ممنون میشم تا امشب

متن زیررا یکی از دانش آموزان نوشته که 4 اشتباه گرامری دارد . آنها را بیابید و شکل درست آنها را بنویسید.
This is Mr. Blake . He teach math in our school . There is 18 students in his class .He always get up at 6:30 . He eats breakfast then goes to school . He don't go by his car .He is neat and Hardworking.
1

مکالمه تلفنی سام و پل را بخوانید و دور کلمه صحیح خط بکشید .
Sam; Hi Paul . This is Sam. I'm in the park. Where are you?
Paul: I'm in the park , too .
Sam : Really ? I'm (sit – sitting) on a bench near the play ground .
Paul : I ( don't – am not ) see you. There ( is – are ) many boys in the park .
Sam : Well , the color (‘s – of) my shirt is brown.
Paul : Oh yes, I think I see you .
تصویرقشنگیست که در صحنه ی محشر مادورحسینیم(ع) و بهشت است که مات است!
پاسخ
سپاس شده توسط:
پاسخ سوال اول
HE TEACHES
THERE ARE 18 STUDENTS
HE GETS UP
HE DOESN'T GO BY
"مهربانی" مهمترین اصل "انسانیت" است .
اگر کسی از من کمک بخواهد یعنی من هنوز روی
زمین ارزش دارم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
پاسخ سوال ٢ .
SITTING
I DON'T
ARE
OF
"مهربانی" مهمترین اصل "انسانیت" است .
اگر کسی از من کمک بخواهد یعنی من هنوز روی
زمین ارزش دارم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام ممنون میشم اگه کسی بتونه تا امشب جواب بده

یک متن درباره ی یک ورزش میخام به انگلیسی حدودا ۴خط
دلم یك كلبه میخواهد
درون جنگل پاییز
به دور از رنگ آدمها
من و آواز توكاها
من و یك رود
من و یك كلبه ی پر دود
من و چای و كتاب حافظ وخیام
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۱۶-۰۵-۹۶، ۰۳:۴۷ ب.ظ)*فاطمه* نوشته: سلام ممنون میشم اگه کسی بتونه تا امشب جواب بده

یک متن درباره ی یک ورزش میخام به انگلیسی حدودا ۴خط

درباره والیبال خوبه ؟

Volleyball is a team sport in which two teams of six players are separated by a net. Each team tries to score points by grounding a ball on the other team's court under organized rules. It has been a part of the official program of the Summer Olympic Games since 1964.

The complete rules are extensive. But simply, play proceeds as follows: a player on one of the teams begins a 'rally' by serving the ball (tossing or releasing it and then hitting it with a hand or arm), from behind the back boundary line of the court, over the net, and into the receiving team's court. The receiving team must not let the ball be grounded within their court. The team may touch the ball up to 3 times but individual players may not touch the ball twice consecutively. Typically, the first two touches are used to set up for an attack, an attempt to direct the ball back over the net in such a way that the serving team is unable to prevent it from being grounded in their court.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام ممنون میشم هرکی بتونه کمکم کنه
زبان کشورهای زیرچیست؟

Russia:
Mongolia:
Kazakhstan:
Uzbekistan:
chine:
Tajikistan:
Turkmenistan:
Azerbaijan:
Georgia:
Armenia:
Turkey:
Afghanistan:
Syria:
Jordan:
Saudia Arabia:
Pakistan:
Nepal:
Bhutan:
Myanmar:
Laos:
India:
Bangladesh:
Oman:
دلم یك كلبه میخواهد
درون جنگل پاییز
به دور از رنگ آدمها
من و آواز توكاها
من و یك رود
من و یك كلبه ی پر دود
من و چای و كتاب حافظ وخیام
پاسخ
سپاس شده توسط:
دوستان برای مترجمی شما چه کتابهایی توصیه می کنید
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۰۳-۰۷-۹۶، ۰۳:۲۰ ب.ظ)*فاطمه* نوشته: سلام ممنون میشم هرکی بتونه کمکم کنه
زبان کشورهای زیرچیست؟

Russia:

Mongolia:
Kazakhstan:
Uzbekistan:
chine:
Tajikistan:
Turkmenistan:
Azerbaijan:
Georgia:
Armenia:
Turkey:
Afghanistan:
Syria:
Jordan:
Saudia Arabia:
Pakistan:
Nepal:
Bhutan:
Myanmar:
Laos:
India:
Bangladesh:
Oman:

سلام
اسم کشورها رو به فارسی بنویس تا زودتر بچه ها بهت جواب بدن.
روسیه:روسی یا روسکی بیزیک
ایندیایا هند:29 تا زبان رسمی دارن .زبان هندی و سانسکریت ....
عمان:عربی
بنگلادش:زبان بنگالی
عربستان سعودی:عربی
ارمنی:ارمنی یا عبری
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
(۰۳-۰۷-۹۶، ۰۳:۲۰ ب.ظ)*فاطمه* نوشته: سلام ممنون میشم هرکی بتونه کمکم کنه
زبان کشورهای زیرچیست؟

Russia:
Mongolia:
Kazakhstan:
Uzbekistan:
chine:
Tajikistan:
Turkmenistan:
Azerbaijan:
Georgia:
Armenia:
Turkey:
Afghanistan:
Syria:
Jordan:
Saudia Arabia:
Pakistan:
Nepal:
Bhutan:
Myanmar:
Laos:
India:
Bangladesh:
Oman:

زبان روسی (به روسی: русский язык، تلفظ: روسکیی ییزیک) پرگوینده‌ترین زبان اروپا و هشتمین زبان پرگوینده جهان است. روسی که جزو زبان‌های اسلاوی به شمار می‌آید، زبان مادری حدود ۱۴۵ میلیون نفر است و ۱۱۰ میلیون نفر آن را به عنوان زبان دوم می‌دانند.
روسی زبان رسمی کشور روسیه و یکی از زبان‌های رسمی کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، و جمهوری خودمختار کریمه، و همچنین یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است.زبان روسی با خط سیریلیک نوشته و خوانده می‌شود.
این زبان در اروپای شرقی و شمال شرق آسیا و به ویژه در روسیه و سایر کشورهای تشکیل دهنده شوروی پیشین گفتگو می‌شود.
با این حساب این زبان هشتمین زبان پر گوینده جهان است.

-----

زبان رسمی ازبکستان زبان ازبکی است.

-----

زبان چینی یا دقیقتر: زبان‌های چینی بخشی از خانواده زبان‌های سینی-تبتی را تشکیل می‌دهند. زبان مادری حدود یک پنجم مردم جهان یکی از انواع زبان چینی است. این زبان در خود زبان چینی و سرزمین چین به نامهای جُونگ ون (中文، Zhōngwén)که برای نامیدن زبان نوشتاری بکار می‌رود، خن یو (汉语/漢語، Hànyǔ)و خوَیو (华语/華語، Huáyǔ) نامیده می‌شود. زبان اصلی و عمده و رسمی در سرزمین چین، چینی ماندارین یا پوتونگ خوا می‌باشد.
زبان چینی با ۱٬۳۹۰٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر گوینده پرشمارترین زبان دنیا به شمار می‌رود.

------

فارسی تاجیکی که از آن با نام زبان تاجیکی (забони тоҷикӣ) یا زبان فارسی تاجیکی یا فارسی فَرارودی نیز یاد می‌شود، به گویشی از زبان فارسی گفته می‌شود که در آسیای میانه به ویژه در کشورهای تاجیکستان و ازبکستان رایج است. مجلس تاجیکستان در سال ۱۳۷۸ (۱۹۹۹ میلادی) با حذف کلمه فارسی، نام قانونی زبان این کشور را تاجیکی اعلام کرد.
وام‌واژه‌هایی از زبان روسی و ازبکی وارد زبان تاجیکی شده‌است و افزون بر این در مواردی تاجیکان برای برخی معنی‌ها و مفهوم‌ها، واژگانی را به کار می‌برند که در ایران بسامد کمتری برای آن مفهوم دارند. برای نمونه در فارسی تاجیکی به خفاش، کورشب پرک، به فوتبالیست، فوتبالباز، به چای سبز، چای کبود، به بالگرد، چرخبال، به فرودگاه، خیزگه (محل برخاستن هواپیما) و به کتری، چایجوش، می‌گویند. با این‌همه، فارسی تاجیکی بسادگی برای ایرانیان قابل فهم است.
در پی تغییر خط در تاجیکستان، زبان تاجیکی را با الفبای سیریلیک که در آن تغییراتی داده شده‌است، می‌نویسند، که به آن الفبای تاجیکی می‌گویند.

-------------

زبان ترکمنستان یشتر مردم این کشور از قوم ترکمن هستند و به زبان ترکمنی (شاخه‌ای از زبان‌های ترکی‌تبار) صحبت می‌کنند. ترکمنی (خط لاتین: Türkmençe - سیریلیک: түркмен) زبان مردم ترکمن و زبان رسمی کشور ترکمنستان است. ترکمنی از زبان‌های آلتایی و از شاخه اغوز (شاخه‌ای از زبان ترکی) است و گویشوران به این زبان بیشتر در ترکمنستان و شمال شرقی ایران و نواحی شمالی افغانستان سخن می‌گویند.

---------

زبان اذربایجان اذری است.
پاسخ
سپاس شده توسط: