امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عاقبت ابلیس..
ممکنه از خودتون بپرسید شیطان که از جنس آتشه چطور مجازات میشه؟
مطابق با بيانات نوراني قرآن كريم و همچنين براهين عقلي موجودات عالم همگي داراي روح مي باشند ، و ابليس ( كه از خانواده جن است) نيز از اين قاعده مستثني نيست ، همچنانكه انسان داراي روح است ابليس نيز داراي روح مي باشد ، منتهي مرتبه روح انساني بسيار بالاتر از مرتبه روح جن است بنابراين خداوند فقط در مورد حضرت آدم (ع) دستور سجده به ايشان را صادر كرد . ( حضرت آدم نماد مقام شامخ انسانيت است ، بنابراين سجده به حضرت آدم (ع) سجده به مقام خليفه اللهي انسان است)
همچنانكه خلقت بدن مادي انسان از خاك مي باشد خلقت جسم ابليس نيز از آتش است اين طور نيست كه تمام حقيقت ابليس آتش باشد تا بگوييم چگونه در آتش جهنم خواهد سوخت . همچانانكه روح انسان در قيامت بهشتي و يا جهنمي خواهد شد كيفيت عذاب ابليس نيز به همين گونه است يعني روح او در عذاب خواهد بود نه ماده آن (آتش) .
یه داستانم براتون می ذارم
بهلول بن عمرو كوفي از دانشمندان زيرك و زبردست و شاگرد امام صادق و امام كاظم(ع) بود شنيده بود كه هارون الرشيد در نظر دارد او را قاضي القضاه قرار دهد، از اين رو خود را به ديوانگي زد تا هارون از او منصرف شود و مقام قضاوت را به او واگذار ننمايد. بهلول شنيده بود كه ابوحنيفه رئيس مذهب حنفي در درس خود گفته كه: جعفر بن محمد الصادق سه مطلب گفته كه هيچ كدام را قبول ندارم. گفته: شيطان به جهنم مي رود و به وسيلة آتش عذاب مي شود. اين را نمي پذيرم زيرا شيطان از جنس جنيان است و جن از آتش است. آتش چگونه آتش را مي سوزاند؟
دوم: مي گويد خدا ديده نمي شود، با اين كه هر موجودي به ناچار قابل ديدن است.
سوم: كارهايي كه بندگان انجام مي دهند، با اختيار خود، انجام مي دهند يعني انسان را مختار مي داند، در حالي كه ما در كارها مجبوريم.
بهلول در مسير ابوحنيه مي ايستد و كلوخي را بر پيشاني وي مي زند، ابوحنيفه نزد هارون الرشيد شكايت مي كند. هارون دستور داد بهلول را حاضر كردند و او را سرزنش و توبيخ كرد. بهلول به ابوحنيفه گفت:
1- درد را به من نشان بده، چون معتقديد هر چيز موجودي، ديدني است.
2- مي گويي دو شيء همجنس نمي توانند يكديگر را مورد آزار قرار دهند، تو از خاك آفريده شده اي، بنابراين نبايد كلوخي كه از خاك است، به تو آسيب رسانده باشد.
3- وانگهي من گناه نكرده ام، چرا كه به عقيده تو كارهايي كه از بنده سر مي زند، فاعل آن خدا است و انسان اختياري ندارد. ابوحنيفه چون اين جواب ها را شنيد، سر به زير افكند و چيزي نگفت.
امیدوارم مفید بوده باشه.
پاسخ
سپاس شده توسط:
قبلا شنیده بودم اما جواباش خیلی دندون شکن و باحال بود...
عمق نگرانی های ما؛فاصله ی ما را از خدا نشان میدهد....
پاسخ
سپاس شده توسط:
ممنون جالب بود maramaramara
مادرم,دستانش را نوازش میکنم
داستانی دارد دستانش
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۵-۰۱-۹۳، ۱۱:۴۷ ب.ظ)مممممممممممم نوشته: قبلا شنیده بودم اما جواباش خیلی دندون شکن و باحال بود...
اره خداییش دم بهلول دیوونه عاقل گررررررررمTongue
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۶-۰۱-۹۳، ۱۲:۳۵ ق.ظ)دختر کدخدا نوشته: ممنون جالب بود maramaramara
خاهش میشهmaramaramara
پاسخ
سپاس شده توسط: