امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عامل ثبت حدود ۷۰۰سندِ صوریِ خسارت دستگیر شد
۱۵/دی/۱۳۹۹
رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات پايتخت از شناسايي و دستگيري فردي که با سوءاستفاده از موقعيت و جايگاه شغلي اقدام به ثبت بيش از 679 مورد سندصوري خسارت در سامانه يکي از شرکت‌هاي بيمه کرده بود، خبر داد.
آرمان ملی: رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات پايتخت از شناسايي و دستگيري فردي که با سوءاستفاده از موقعيت و جايگاه شغلي اقدام به ثبت بيش از 679 مورد سندصوري خسارت در سامانه يکي از شرکت‌هاي بيمه کرده بود، خبر داد.
سرهنگ داوود معظمي گودرزي گفت: نماينده يکي از شرکت‌هاي بيمه به اين پليس مراجعه و اظهار کرد که فردي ناشناس با اقدامات متقلبانه ضرر و زيان مادي و معنوي بسيار زيادي به شرکت وارد کرده است در ادامه با توجه به حساسيت موضوع پرونده در دستور کار قرار گرفت.
رئيس پليس فتا پايتخت ادامه داد: در گام نخست با اقدامات کارشناسان پليس فتا ردپاي شخصي که به‌صورت غيرمجاز بيش از 679 مورد خسارت در سامانه شرکت بيمه ثبت کرده بود شناسايي و مشخص شد مجرم از داخل مجموعه شرکت بيمه و نفوذ به‌نام کاربري و رمزعبور يکي از کارکنان حوزه ثبت خسارت اين اقدام را انجام داده است.
گودرزي افزود: با تلاش بي‌وقفه افسران سايبري پليس فتا هويت متهم براي پليس روشن شد و مشخص شد مجرم پس از فريب يکي از مراجعه‌کنندگان به اين شرکت با سوءاستفاده از موقعيت شغلي خود به‌صورت غيرمجاز به سامانه يکي از مديران ارشد ثبت خسارت ورود کرده و با ثبت روزانه 7 فقره خسارت در مجموع بيش از 5 ميليارد ريال خسارت به شرکت بيمه وارد کرده است.
وي اضافه کرد: در گام آخر اقدامات نهايي پرونده انجام و پس از به‌دست‌آمدن هويت کامل مجرم و جمع‌آوري مستندات ديجيتال اعمال مجرمانه او در فضاي‌مجازي، طي هماهنگي با مقام قضائي متهم که يکي از کارکنان شرکت مذکور بود با همکاري رياست و عوامل حراست مجموعه بيمه در محل کار دستگير و به پليس فتا منتقل شد.
گودرزي تصريح کرد: مجرم در ابتدا منکر هرگونه اقدام و عمل مجرمانه شد، اما در مواجهه با مدارک و مستندات غيرقابل انکار پليس لب به اعتراف گشود و اظهارکرد که با سوءاستفاده از موقعيت شغلي به سامانه يکي از همکاران در زمينه ثبت خسارت دسترسي پيدا کردم و هر روز بعداز ساعت اداري با نام کاربري او تعدادي خسارت به‌نام يکي از مراجعه‌کنندگان که قبلا با او هماهنگ کرده بودم ثبت مي‌کردم و تصور نمي‌کردم که ردپايي از اقدامات مجرمانه‌ام برجا گذاشته باشم و روزي توسط پليس دستگير شوم.
رئيس پليس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصيه کرد: هشدار‌هاي پليس فتا را جدي گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضاي‌مجازي موضوع را از طريق 110 يا سايت پليس فتا به آدرس http://www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمي گزارش کنند.
از یهـ جاییـ بهـ بعدـ اگر نریـ خـــــری !
پاسخ
سپاس شده توسط: