امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فضانوردان نیروی جاذبه زمین را فراموش می‌کنند
#1
تاریخ انتشار : شنبه, 20 دی 1399 20:29
[عکس: 991020-38ba684.jpg]
فضانوردان در روزهای اولیه بازگشت از فضا نیروی جاذبه زمین و تأثیر آن بر کارهای ساده را فراموش می‌کنند.
به گزارش آنا از ریل کلیر ساینس، در فضای بیرونی جاذبه زمین کم است و اجسام در میانه هوا شناور هستند. فضانوردانی که ماه‌ها در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت می‌کنند، به این شرایط عادت می‌کنند. برای مثال یک فضانورد وقتی می‌خواهد ابزاری را به همکارش دهد، به سادگی ابزار شناور در هوا را هل می‌دهد تا به مقصد برسد. فضا مزایای جالبی برای فضانوردان دارد
 
وقتی فضانوردان به زمین بازمی‌گردن د تحت نیروی جاذبه شدید قرار می‌گیرند، جایی که اجسام در میان هوا و زمین شناور نمی‌مانند بلکه سقوط می‌کنند. مزایای فضا روی زمین وجود ندارد. در سال ۲۰۱۳ توماس مارشبرن فضانوردی که از ایستگاه فضایی بین‌المللی بازگشته بود، ویدئویی منتشر کرد. در این ویدئو وقتی اشیا به جای شناور شدن به زمین می‌افتادند، مارشبرن آزرده خاطر می‌شد.
 
این ویدئو شرایط کاملاً واقعی را به نمایش گذاشته بود: فضانوردان در روزهای اولیه بازگشت به زمین، جاذبه را فراموش می‌کنند. کنث کامرون فضانورد ناسا نیز تجربه مشابهی از فراموشی نیروی جاذبه زمین داشته است. پس از بازگشت از فضا، کامرون و اعضای گروهش سوار یک ون می‌شوند تا به مقر ناسا بازگردن د.
 
به آنها آب پرتقال تعارف می‌شود و کامرون یک لیوان برای خودش و لیوانی برای همکارش می‌ریزد. سپس کامرون لیوان آبمیوه را به سوی همکارش هل می‌دهد، کاری که در مدار زمین کاملاً عادی بود اما در زمین لیوان پخش زمین می‌شود و آبمیوه به همه جا می‌پاشد.
       ا‏میدوارم برای حال خوبتون محتاجِ بودن هیچ آدمی نباشید
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
1 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
♥صنم♥ (۲۲-۱۰-۹۹, ۰۸:۴۵ ق.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان