امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فغانی: حق الزحمه ما جوابگوی تمریناتمان هم نیست
Rainbow 
داور بین المللی فوتبال کشورمان گفت: حق الزحمه و پولی که داوران دریافت می کنند جوابگوی تمریناتمان هم نیست.

علیرضا فغانی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران افزود: مسائل و کارهایي که در اتحادیه فوتبال انجام می شود در جهت منابع داوران خواهد بود تا کمی از مشکلات این قشر مظلوم کاسته شود.

داور بین المللی فوتبال کشورمان ادامه داد: اختلافات و حاشیه های کمیته داوران و دپارتمان داوری فقط در روزنامه ها و رسانه ها است و هیچ گاه این دوستان این مطالب حاشیه ای را تایید نمی کنند.

فغانی در مورد حقوق و حق الزحمه داوران فوتبال گفت: هر بار داوران بابت قضاوت 500 هزار تومان دریافت می کنند که این مبلغ 10 درصدش به خاطر مالیات کم می شود و پس از 6 هفته تسویه حساب می کنیم این مبلغ دریافتی قابل قیاس با مربیان و بازیکنان نمی باشد.

وی تصريح کرد: زماني که داوران برای تمرین و آمادگی می گذارند جوابگوی مسائل مالی ما نمی شود داوران در فوتبال ایران هیچ گاه داوری را شغل اصلی نمی دانند چون داوری در فوتبال ما حرفه ای نیست.

فغانی خاطر نشان کرد: مسئولان فوتبال کشورمان برای پیشرفت داوری فوتبال مان باید از یک جا شروع کنند تا داوری حرفه ای شود.

وی ادامه داد: ژاپن هم اکنون 10 داور بین المللی، 7 داور و 4 کمک داور دارد که در سطح حرفه ای فعالیت می کنند و این سطح لیگ ژاپن در برابر دستمزد داوری فوتبال ایران قابل قیاس نیست.

فغانی تاکید کرد: داوران با دستمزد های که از طریق قضاوت بدست می آورند جوابگوی مسائل حالی شان نمی شود داوری شغل من نیست.

داور بين المللي فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: کارمند شهرداری هستم که اين شغل اصلي من است، امیدوارم مسئولان از یک جا شروع کنند تا داوران فوتبال ایران نيز دستمزدهای حرفه ای مانند فوتبال خارجي داشته باشند./مح
.xcvk..xcvk.
پاسخ
سپاس شده توسط: