امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فوتسال تاوان تصمیمات اشتباه ترابیان را پس می دهد/ اگر سکوت کنم به ف
Rainbow 
محمود خوراکچی:

سرمربی تیم فوتسال میثاق تهران گفت: امروز قصد دارم زنگ خطر فوتسال را به صدا درآورم، اگر افتخاری تغییری در وضعیت فوتسال ایجاد نکند با حضور بهترین های جهان برای هدایت تیم ملی هم نجات پیدا نخواهیم کرد.
محمود خوراکچی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: فوتسال کشورمان در شرایط بدی قرار گرفته و متاسفانه هیچ کس به فکر سرو سامان دادن به آن نیست پیش از این هم اعلام کرده بودم سیاست هایی که به فوتسال حکم فرما شد باعث نابودی این رشته ورزشی می شود اما مسئولان گمان کردند به فکر منافع شخصی خود هستم.

سرمربی تیم فوتسال میثاق تهران افزود: تصمیمات مستبدانه ترابیان به فوتسال ضربه وارد کرد و به دلیل این که در حال حاضر نیز این ورزش با همان قوانین اداره می شود ما به بن بست رسیده ایم. زمانی که شرایط به طوری رقم خورد که تیم های مانند فیروزصفه، ماهان و پرسپولیس انحلال خود را اعلام کردند باید به این روزها می اندیشیدیم. وقتی این تیم ها در لیگ برتر حضور داشتند تیم های دیگر نیز مجبور می شدند به تبع آن ها قرار دادشان با بازیکنان و مربیان را منصفانه تر تنظیم کنند به همین دلیل لیگ پویایی داشتیم اما زمانی که این تیم ها از لیگ جدا شدند بازیکنان حرفه ای بدون تیم ماندند و برای این که از فهرست لیگ برتری ها حذف نشوند به اجبار با مبالغ کم به باشگاهها پیوستند همین امر در مورد مربیان نیز صدق کرد و هر کس که ناراضی بود به راحتی کنار گذاشته می شد.

خوراکچی در ادامه بیان داشت: همین جا نقطه آغاز مشکلات فوتسالیست هایی بود که در حال حاضر به دلیل شرایط بد مالی ناله می کنند و روحیه خود را از دست داده اند و باید خانه هایی را که با امید خریداری کرده اند، پس بدهند. هیچ گاه از مسئولان فوتسال انتقاد نکرده ام اما این بار با شنیدن مشکلات بازیکنان نتوانستم سکوت کنم.

وی گفت: امروز زنگ خطر را به صدا درآوردم و به افتخاری می گویم که اگر بخواهد با سیاستی که رئیس قبلی کمیته ایجاد کرد به راه خود ادامه دهد باید با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کند و اگر مطرح ترین مربی فوتسال جهان را هم برای هدایت تیم ملی انتخاب کند موفق نخواهد بود زیرا این تیم را بازیکنانی می سازند که اجازه خانه خود را به سختی تامین می کنند، در تامین هزینه های رفت و آمد خود با مشکل روبه رو هستند و مابقی نیز باید امکاناتی را که به دلیل زحمات خود به دست آورده بودند. از دست دهند با وجود این جریانات به هیچ جا نمی رسیم زیرا از ریشه مشکل داریم.

سرمربی تیم میثاق اضافه کرد: واقعیت بزرگ فوتسال در حال حاضر مشکلات اقتصادی است که باید تا قبل از نابودی این ورزش آنها را مرتفع کرد، ترکش تصمیماتی که در گذشته گرفته شد امروز به بازیکنان و باشگاهها می خورد و آنها را از بین می برد نباید تاوان تصمیماتی را که ترابیان در گذشته گرفته امروزی پس بدهیم که فوتسال آشفته تر از هر زمان دیگری است.

وی خاطر نشان کرد: در فوتسال شخصیت آرامی دارم و هرگز قصد ایجاد حاشیه ندارم اما معتقدم این بار سکوت به معنای ظلم به فوتسال و بازیکنانی است که سالها نام ایران را در رده اول فوتسال آسیا قرار دادند و افتخار آفرینی کردند شاید با اشاره کوچکی از سوی من وضعیت سر و سامان گیرد و بتوانيم مشکلات را از سر راه برداریم.

خوراکچی بیان داشت: راه حل تمام این مشکلات که باعث ناکامی ایران در جام جهانی و از دست دادن رده های اول در فوتسال آسيا شد، وارد کردن بخش خصوصی به فوتسال است زیرا بازیکنان تمام انگیزه ی خود را از دست داده اند و مديران عامل باشگاهها برای تامین تیم ها با مشکل رو به رو هستند، باید همت کنیم و یک بار برای همیشه مشکلات را از سر راه فوتسال برداریم./مح
.xcvk..xcvk.
پاسخ
سپاس شده توسط: