امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فکر بازی نمایشی نیستم/ می‌خواستم از کاپیتانی انصراف دهم
محمد یوسف‌وند یک روز پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی جوانان آسیا به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: تیم ما نسبت به دوره قبلی بازی‌های غرب آسیا تغییرات زیادی حتی در کادر فنی داشته و از نظر بازی تیمی و کار پایه بهتر شده‌ایم در این دوره هم تنها برای قهرمانی می‌رویم.

بازیکن 208 سانتی‌متری جوانان از وضعیت حریفان هم به خوبی خبر داد و ادامه می‌دهد: چین با تیمی به مسابقات می‌آید که نیمی از آن‌ها از دوره قبل هستند. در حالی که تنها من از دور قبلی در تیم جوانان حضور داشته‌ام با وجود تجربه بهتر تیم چین باز هم از قهرمانی خودمان اطمینان داریم.

یوسف‌وند در مورد آسان بودن گروه ایران با حضور تیم‌های بحرین، قزاقستان و کویت گفت: قرعه کشی مرحله اول مهم نیست ما در مرحله بعد با ژاپن، چین تایپه و هنگ کنگ در یک گروه قرار می‌گیریم که تیم‌های بهتری هستند.

*بعد از چین بلند قدترین هستیم

بازیکن تیم هفت الماس قزوین به قد بلند تیم ایران اشاره کرد: آمار قدی تیم‌ها را دیده‌ایم و اگر بازیکن 217 سانتی‌متری چین نباشد ما با میانگین 196 سانتی‌متر از همه بلندتر هستیم، البته قد همه ما چند سانتی‌متر کوتاه‌تر اعلام شده است.

کاپیتان تیم ملی جوانان از اردوی ترکیه چندان هم راضی نیست و می‌گوید به اردوی چندان خوبی نبود. البته ما به بازی دوستانه نیاز داشتیم و این اردو از هیچ بهتر بود ضمن این که بازی خوبی با تونس داشتیم اما 2 تیم دیگر در حد ایران نبودند.

یوسف‌وند روبط بازیکنان با مربی جدید صربستانی را بهتر از ابتدای کار توصیف کرد و در مورد جنبه‌های نمایشی بازی خود گفت: من واقعا فکر بازی نمایشی نیستم کارهایی را انجام می‌دهم را در بازی به دردم می‌خورد در بسیاری از موقعیتهای زیر حلقه نمی‌توان به صورت عادی توپ را وارد سبد کرد من هم در این شرایط با اسلم دانک را گل می‌کنم شاید در موقعیتهای ضد حمله که زیر حلقه خالی باشد به کار نمایشی فکر کنم.

*اولین سنتر کاپیتان تیم ملی

یوسف‌وند اولین بازیکن سنتر در بسکتبال ایران است که کاپیتانی تیم ملی را برعهده می‌گیرد وی کاپیتانی را کار آسانی نمی‌داند و تاکید می‌کند یک ماه که از اردوها گذشته بود می‌خواستم با آقای مشحون صحبت کنم که دیگر کاپیتان نباشم چون کار واقعا سختی است از یک طرف انتظار می‌رود که من میان مسئولان تیم ملی و بچه‌ها رابطه برقرار کنم و از طرف دیگر بازیکنان انتظار دارند که به عنوان کاپیتان مشکلات و مسائل تیم را به بالاتر انتقال دهم که این کار سختی بود اما در صحبت با مهران آتشی و محمدرضا اسلامی از انصراف پشیمان شدم و حالا هم وضعیت بهتر شده و اعتماد به نفسی پیدا کرده‌ام می‌خواهم mvm شوم.

یوسف‌وند چند هدف از قهرمانی آسیا دارد و می‌گوید ابتدا به دنبال قهرمانی هستم بعد هم به سهمیه جام جهانی فکر می‌کنم اما در کنار این اهداف تیمی یک هدف شخصی دارم و از خودم انتظار رسیدن به عنوان mvm (با ارزش‌ترین بازیکن) در آسیا را دارم بهترین رقیبم بازیکن 87 سانتیمتری چین است که فاکتورهای خاصی دارد اما من هم در غرب آسیا و کمپ تمرینی بدون مرز mvm شده بودم و بار دیگر دنبال همین عنوان هستم.

انتهای پیام/

پاسخ
سپاس شده توسط: