امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قتل شبانه دوست صمیمی در خانه‌ باغ
93/11/30

روزنامه شرق: مردی که دوست خود را به قتل رسانده و گریخته بود سرانجام بعد از ٢٤روز فرار، خودش را به پلیس تسلیم کرد.

وقوع درگیری منجر به جرح در خانه‌باغی در کن ساعت ٢٣:٣٠ روز پنجم ماه جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ به کلانتری اعلام و با حضور ماموران در محل، مشخص شد جوانی به نام «علیرضا» از ناحیه گردن مورد اصابت ضربه چاقو قرار گرفته و برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل شده است. این جوان ٢٤ساله ساعت سه بامداد روز بعد با وجود اقدامات درمانی فوت شد.

کارآگاهان ویژه مبارزه با قتل پلیس آگاهی تهران بعد از اطلاع از این واقعه وارد عمل شدند و ابتدا به خانه مقتول که قتل در آنجا رخ داده بود، رفتند.آنها مطلع شدند شب حادثه مقتول همراه یکی از دوستانش به نام «مهدی» به باغ رفته بود که ناگهان آنها با یکدیگر درگیر شدند و مهدی با زدن ضربه چاقو از محل متواری شده است. اعضای خانواده مقتول در اظهارات خود عنوان کردند: «داخل ساختمان بودیم که ناگهان صدای فریادهای علیرضا را شنیدیم. او درخواست کمک می‌کرد. بلافاصله خودمان را به باغ رساندیم و علیرضا را در حالی‌که گلویش را گرفته بود، مشاهده کردیم. در همین زمان، مهدی نیز در حال خارج‌شدن از باغ بود. به علت وضعیت علیرضا، بلافاصله او را به بیمارستان بردیم و به تعقیب مهدی نرفتیم.»

کارآگاهان هنگام حضور در محل زندگی مقتول خودرو پژو٤٠٥ قرمزرنگ متهم را مقابل در ورودی باغ مشاهده کردند و احتمال دادند با توجه به عرض کم کوچه، قاتل ٣٠ساله در لحظه فرار موفق نشده خودرو را از کوچه بیرون ببرد و به همین علت، پس از رهاکردن پژو، از محل فرار کرده است. ماموران با توجه به شواهد و دلایل به‌دست‌آمده که از ارتکاب جنایت توسط «مهدی» حکایت داشت، به محل زندگی وی در نزدیکی خانه مقتول رفتند و اطلاع پیدا کردند متهم از این‌محل متواری شده است به‌همین‌دلیل ماموران با خانواده او صحبت کردند و مشاوره‌های لازم را ارایه دادند.

سرانجام مهدی ساعت ٩صبح دیروز با مراجعه به اداره دهم پلیس آگاهی تهران خودش را تسلیم و به قتل اعتراف کرد. متهم درباره انگیزه‌اش از ارتکاب جنایت گفت: «از چندی‌پیش با علیرضا بر سر برخی موضوعات شخصی اختلاف پیدا کرده بودم و به همین علت از من دعوت کرد تا برای صحبت به باغ آنها بروم. شب حادثه داخل باغ رفتیم و در حال صحبت‌کردن بودیم که کار به درگیری فیزیکی کشیده شد و من نیز با چاقو، ضربه‌ای به گردن علیرضا زدم و از محل فرار کردم.»

سرهنگ آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، ضمن اشاره به این موضوع که متهم در سال١٣٨٦ و با تشخیص کمیسیون نظام پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی به‌دلیل بیماری روحی- روانی از خدمت زیر پرچم معاف شده است، درباره این پرونده گفت: «متهم با صدور قرار بازداشت موقت، برای انجام تحقیقات تکمیلی و مشخص‌شدن انگیزه واقعی جنایت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار داد.»
دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
شمعداني باغچه مان گل از گلش شکفته بود...
پاسخ
سپاس شده توسط:
ادم دیوانه
آمدن ' بودن ' شدن ' رفتن
پاسخ
سپاس شده توسط: