امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قضایی: کمترین حق ما برد بود/ داوری و حاشیه ها موجب باخت ما شد
حسین قضایی سرمربی تیم فوتسال پایاسازه تبریز پس از شکست ۲-۱ مقابل تیم میثاق تهران در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: همانطور که از نتیجه مشخص است ما بازی خوبی ارائه دادیم و می توانستیم پیروز میدان باشیم. بازی از زمان آغاز تا پایان در اختیار ما بود و حداقل حق ما در این بازی پیروزی بود. بازیکنان ما از نظر فنی خیلی خوب کار کردند و اشکالی نداشتند اما داوری و اتفاقات حاشیه ای تیم ما را آذار داد. در این بازی از نظر فنی قطعا حق ما بود که پیروز باشیم اما تیم حریف روی حاشیه ها برنامه ریزی کرده بود و به خوبی از آن استفاده کرد.

من به سختی ها و مشکلات داوری واقف هستم و می دانم اعلام یک رای در کمترین زمان کار دشواری است و به توپ های جزئی اعتراض نمیکنم اما زمانی که ما در حال تلاش برای گل زدن به میزبان هستیم و داور با خطاهای بی مورد تیم ما را پنج خطا می کند و در دو دقیقه پایانی بازیکن ما را بی دلیل از زمین اخراج می کند و دست و بال ما را می بندد واقعا نمی توانم ساکت بمانم و احساس می کنم این کارت قرمز برنامه ریزی شده به ما داده شد.

در بازی های قبلی هم ما نبرده بودیم و حتی در دیدار منصوری از داوری ضربه خوردیم و در حالی که صحنه ای مشابه اخراج دروازبان منصوری در دیدار با ماهان تندیس در بازی ما هم رخ داد داور فقط به دروازبان کارت زرد داد اما ما عادت نداریم هر اتفاقی را برنامه ریزی شده بدانیم و داور هم مانند هر فردی اشتباه می کند. در دیدار با مس سونگون در ۲۶ ثانیه آخر گل تساوی را خوردیم . اما واقعا گل خوردیم و به خودمان افتخار می کنیم اما اتفاقات بازی میثاق به نظر سهوی نمی آمد. متاسفانه لیگ برتر از هفته های ابتدایی عبور می کند و این درست نیست که حق تیم جوان ما که اهل سر و صدا نیست ضایع شود تا تیم هایی که برد نداشته اند از بحران خارج شوند.

قضایی در مورد حواشی بوجود امده توسط تماشاگران افزود: اتفاقات بیرون زمین در این بازی بیشتر از داوری به ما ضربه زد.عملکرد تماشاگران میثاق در این بازی اصلا در شان فوتسال ما نیست. من پیش از این هم همیشه گفته ام که سالن میثاق اصلا مناسب برگزاری مسابقات لیگ نیست و باید به زودی تغییر کند.

در سالن شهرداری منطقه یازده تماشاگران از ما به بازیکنان نزدیک ترند. ما در محدوده مربیان محبوسیم اما تماشاگران به راحتی می توانند با بازیکنان دو تیم حرف بزنند و در این بازی هم با الفاظ ناشایست تمرکز بازیکنان ما را برهم زدند. هر بار هم که به ناظر بازی اعتراض کردیم می گوید از ما کاری برنمی آید و تنها می توانیم گزارش کنیم. حاضرین در سالن هم بر این نکته واقف بودند که از نظر فوتسالی ما باید می بردیم و توان شکست دادن ما را ندارند و در نتیجه دست به اقدامات ناپسند زدند تا با حواشی امتیاز بگیرند. من واقعا دوست ندارم در باره جزییات این بازی حرف بزنم ولی فحش دادن به بازیکنان میهمان و توهین به قومیت اصلا پسندیده نیست و امیدواریم دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

وی در پایان از اهالی فوتسال خواست با همدلی به این رشته کمک کنند و اضافه کرد: در ورزش برد و باخت مهم نیست و باید همه با هم کمک کنیم و همدل باشیم تا با کنار گذاشتن حواشی فوتسال پیشرفت کند. در فوتسال باید همه به هم کمک کنیم نه این که یکدیگر را بکوبیم تا در فضای آرام پیشرفت این رشته را شاهد باشیم.

انتهای پیام

پاسخ
سپاس شده توسط: